Молодь обирає бізнес

24 серпня Україна святкувала 20-річчя незалежності. 20 років зусиль побудувати сучасну та прогресивну ринкову економіку. І сьогодні, підводячи підсумки, можна сказати, що ці зусилля не були марними! Яскравим прикладом цього можна назвати молодь Полтавщини, яка приймає активну участь у проекті, організаторами якого виступив Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Молодіжним центром праці “Молодь обирає бізнес”. Кількість цьогорічних учасників проекту зросла до 100 осіб, серед яких до фіналу потрапило 15 осіб. Кінцевим завданням було написання та представлення власного бізнес-проекту, який у разі перемоги отримував часткове фінансування й рекламний супровід.

Оголошення переможців конкурсу проходило в Полтавській галереї мистецтв імені М. Ярошенка у форматі світського рауту (див. фотоальбом). Членами експертної ради школи та радою підприємців міста будо визначено переможців у чотирьох номінаціях:

  • виробництво, сфера послуг і торгівля;
  • соціальний проект;
  • розвиток підприємницької діяльності на селі;
  • спеціальна номінація інвесторів.

Винагородою за наполегливе навчання учнів бізнес-школи стали сертифікати про проходження курсу семінарів та почесні грамоти від Виконавчого комітету Полтавської міської ради та цінні подарунки. Також, окремо було вручено подарунки від Полтавської державної аграрної академії своїм студентам за досягнуті високі результати.

Серед 10 призових місць у чотирьох номінаціях, які були представлені у конкурсі, 4 місця зайняли студенти Полтавської державної аграрної академії. І саме вони поділилися думками щодо своїх проектів. Аліна Мерефа, Алла Пігнастій та Яна Есаулова (I місце у номінації “Розвиток підприємницької діяльності на селі”): “Тема нашого спільного проекту – виготовлення якісної м’ясо-молочної продукції на базі АФ “Маяк” Котелевського району Полтавської області. Сьогодні гостро стоїть проблема якості продуктів харчування, зокрема, молока. На прилавках якісного молока майже немає, лише пальмова олія та консерванти. Тож ми сподіваємося, що наш проект принесе користь суспільству”.

Тетяна Філісюк (I місце у номінації “Спеціальній номінації інвесторів”):

“Мета мого проекту – створення туристичної агенції з надання екстрим-послуг. Подібного задуму немає не лише в Полтавській області, а й у всьому регіоні. Я розробила екскурсійні тури Полтавщиною й країнами близького та далекого зарубіжжя в новій інтерпретації. У Європі модно проводити такі акції, як ніч у музеї, то чому б і нам не представити наші музеї у такому світлі? Також спеціально до Євро-2012 я розробила тури по Полтавщині, які знайомлять туристів із містичною стороною міста. Чого лише коштують ночі шляхами Гоголя? Саме тому і звичайні оглядові маршрути Полтавою також хочеться подати по-новому, зокрема, супроводжувати їх різноманітними байками, легендами, переказами та міфами.

Це, можна сказати, поєднує в собі не лише розважальний, а й пізнавальні елементи, що стане цікавим не лише для іноземних туристів, а і для жителів самого міста”.

Інна Перетятько та Юлія Постіл (II місце у номінації “Розвиток підприємницької діяльності на селі”):

“Ми розробили проект, спрямований на задоволення потреб сільського населення в хлібобулочних виробах.

Наш бізнес-проект передбачає виробництво продукції на основі власної сировини та її реалізацію.

Таким чином, підприємство задовольнятиме себе й навколишні населені пункти у свіжій та якісній хлібобулочній продукції”.

Сергій Комар (II місце у номінації “Спеціальній номінації інвесторів”):

“У своєму проекті я хотів би допомогти автолюбителям – не лише початківцям, але і, так би мовити, професіоналам. І так як я маю автомобіль, то ця тема є для мене близькою.

Суть проекту – створення безкоштовної газети для автолюбителів, де була б зазначена корисна інформація та контакти для зацікавлених осіб”.

Вислухавши всі думки призерів проекту, можна із впевненістю сказати, що полтавська молодь креативна, має палке бажання досягти успіху і впевнено крокує по життю, будуючи “нову” Україну. Так тримати далі!