Співпраця з Європейською Асоціацією Тваринників (ЄАТ)

Полтавська державна аграрна академія є членом програми «Підвищення кваліфікації молодих вчених в галузі тваринництва» з а формулою «Мала акція на підтримку діяльності» (small support action – SSA. Priority 5), в якій беруть участь 32 країни центральної та Східної Європи, а також країн Середземномор'я і яка координується Європейською асоціацією тваринників та фінансується в рамках програми FP 6. Від України зареєстровані лише Полтавська державна аграрна академія та Національний аграрний університет України .

Представник Полтавської державної аграрної академії, Андрій Анатолійович Гетя - є головним координатором робочої групи по підготовці проекту «Покращення здоров'я та благополуччя споживачів шляхом оптимізації загального ланцюгу виробництва продукції тваринництва в традиційній, інтегрованій та органічній системах».

Передбачено підготувати заявку за формулою «Інтегрований проект» (Integrated project – IP) , в якому заплановано проведення ряду досліджень. Проект готується для подання на конкурс до FP 7. Координація діяльності здійснюється ЄАТ.

Країни – учасниці робочої групи: Румунія, Туреччина, Хорватія, Болгарія, Єгипет, Чехія, Ізраїль, Литва, Словенія, Угорщина, Іспанія, Велика Британія та Україна.

Представник Полтавської державної аграрної академії брав участь в роботі круглого столу з питань перспектив координації наукової діяльності в сфері гарантування якості та безпеки продуктів харчування тваринного походження (компонента «Оптимізація селекційних програм»), що відбувався в Туреччині. Була зроблена презентація концепції у вигляді 10-ти хвилинної доповіді.

Заплановано провести вперше на теренах України міжнародну регіональну конференцію Європейської асоціації тваринників для країн Балтії, Білорусі та України. Конференція відбудеться в Києві. Однак Полтавська державна аграрна академія, як партнер ЄАТ в Україні, буде брати безпосередню участь у підготовці та проведенні цього заходу.

Полтавська державна аграрна академія зареєстрована в якості партнера в проекті «InJoy and Train» (Східноєвропейський координаційний проект), що реалізується в рамках програми Європейського союзу FP 6 (EU framework program 6). Координатором цієї програми від України виступає Національний аграрний університет України.