Візит Керівника відділу з питань Східного партнерства Люблінської політехніки (Польща) до Полтавської державної аграрної академії

У рамках реалізації договору про співробітництво між Полтавською державною аграрною академією та Люблінською політехнікою (Польща)  у жовтні 2013 року до Полтави завітав з робочим візитом Керівник відділу з питань Східного партнерства Люблінської політехніки (Польща), д.т.н. Веслав Сікора.

16 жовтня Ректором Полтавської державної аграрної академії проф. Аранчій В.І.  за участю Пана Веслава Сікори була проведена робоча нарада з питань реалізації європейських освітніх програм у ПДАА. На нараді були присутні перший проректор, д.с.-г.н., професор Писаренко П.В., проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків, к.с.-г.н., доцент  Горб О.О., проректор з науково-педагогічної роботи, к.т.н., доцент Костенко О.М., начальник навчального відділу, доцент Костоглод К.Д., декан інженерно-технологічного факультету, к.т.н., доцент  Дудніков І.А., заступник декана факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент Шульга Л.В., фахівець міжнародного відділу Кощенко О.М.

Під час наради обговорювалися питання реалізації європейських освітніх програм у 2013-2014 н.р., перспективи спільних бакалаврських та магістерських програм, можливість співпраці ПДАА та Люблінської Політехніки щодо втілення магістерських програм. Результатом наради стало спільне рішення представників обох ВНЗ-партнерів щодо реалізації програми подвійних дипломів. За результатами досягнутих домовленостей було підписано додаток до договору про співробітництво між навчальними закладами, який регламентує реалізацію даної програми.

16 і 17 жовтня пройшли робочі наради в деканатах інженерно-технологічного факультету та факультету економіки та менеджменту за участю завідувачів кафедр. Предметом обговорення стало налагодження програми Подвійного диплому в рамках спеціальностей «Менеджмент» та «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва». Під час зустрічі  обговорювались питання щодо узгодження навчальних планів, програм дисциплін, порядок направлення студентів на навчання та порядок заліку вивчених у Люблінській політехніці дисциплін при поверненні студентів до ПДАА і навпаки, а також питання проведення профорієнтаційної роботи серед студентів, щодо вступу в магістратуру з подальшим отриманням подвійного диплому.

В рамках візиту Пана Веслава Сікори пройшли зустрічі зі студентами під час яких студенти дізналися про терміни навчання, умови оплати за навчання, умови проживання і харчування, мовні аспекти процесу навчання, перспективи працевлаштування тощо. Студенти ПДАА виявили зацікавленість щодо можливості навчання у польському університеті.  Пан Веслав Сікора запросив студентів ПДАА у листопаді 2013 року відвідати Люблінську політехніку, а Польський центр отримав у подарунок літературу на польській мові.

Співпраця ПДАА і Люблінської політехніки тільки набирає обертів, але в результаті переговорів досягнуті певні домовленості. Уже з лютого 2014 року студенти ПДАА, які навчаються на 5 курсі, матимуть можливість продовжувати навчання у магістратурі Люблінської політехніки за програмою подвійного диплому. Це розширить їхні можливості щодо працевлаштування як в Україні, так і за кордоном, а співпраця між навчальними закладами сприятиме зміцненню традицій добросусідського партнерства обох держав.