Адаптація першокурсників до навчання у закладі вищої освіти

Успішна адаптація першокурсника у закладі вищої освіти є запорукою його подальшого розвитку як особистості, як майбутнього фахівця. Цей процес включає в себе знайомство з новим колективом, із викладачами академії та їхніми вимогами до засвоєння навчального матеріалу, пристосування до нових умов і до рівня отримання знань, що пов’язано зі зміною методів навчання, збільшенням обсягу інформації та кількості дисциплін, які не вивчались у школі.

З метою розв’язання проблеми адаптації здобувачів вищої освіти у стінах Полтавської державної аграрної академії представники психологічної служби у вересні 2020 року провели тренінгові заняття «Ми студенти академії» для першокурсників спеціальностей «Політологія» і «Філологія».

У ході заняття здобувачі вищої світи знайомилися один із одним і обмінювалися досвідом, обговорювали перші труднощі та проблеми навчання у вищій школі та спільно знаходили способи їх розв’язання. Використання інтерактивних методів допомогло згуртувати студентську групу, зняти емоційну напругу під час спілкування, самопрезентації першокурсників. Учасники отримали ресурсне підживлення для подальшого ефективного навчання в академії, підвищення рівня внутрішньої мотивації до навчання та професійного самовизначення загалом.