ФУРОР НОВОРІЧНИМ СВЯТАМ МІСТА ПОЛТАВИ – «ДВОРОВІ ІГРИ. UA»

«Дворові ігри. UA» – це соціальний проект, що ставить собі за мету відірвати дітей від комп’ютерів та повернутися до рухливого та активного способу життя, а також відновити між дітьми живе спілкування, що в сучасному світі є необхідним.
Не встигли в Полтаві «оговтатися» від осінніх «Дворових ігор. UA», як нещодавно відбулися наступні «Дворові ігри. UA», що були присвячені новорічним святам.
Перший захід відбувся восени 2012 року в одному з дворів, що розташувався недалеко від зупинки «Дослідна». У цьому затишному містечку зібралося близько сотні дітлахів, які з величезним задоволенням брали участь у естафетах («Веселі старти»), змаганнях («Хто перший»), а також найдивовижнішому конкурсі – малюнку на асфальті. Також був проведений турнір з футболу. Наприкінці заходу переможців змагань, естафет, турніру з футболу на згадку нагородили грамотами, медалями та кубками, а дітлахам подарували солодкі призи.
Та ось у повітрі закружляли маленькі сніжинки, витанцьовуючи чудернацькі танці; став відчутний маленький морозець, який щипав дітлахів за носики та щічки – настала довгоочікувана для малечі зимова пора, несучи за собою цілий міх веселощів та свят.
Саме в цю казкову пору, волонтери проекту «Дворові ігри. UA» та студенти Полтавської державної аграрної академії за підтримки Фонду Віктора Пінчука організували наступні «Дворові ігри. UA», що були присвячені новорічним святам та охоплювали вікову групу дітей віком від 5 до 15 років.
На базі Полтавської державної аграрної академії у спортивному залі зібралася ціла юрба дітлахів з усіх шкіл міста Полтави, що нараховувала близько 250 осіб, вони з радістю брали участь у конкурсах. На свято завітали Дід Мороз і 8 Снігуроньок, а також вихованці різних спортивно-мистецьких шкіл, які привітали діточок.
Разом з дітлахами на наше «свято-шоу» прийшли й батьки, які з великим здивуванням та зацікавленістю спостерігали за святом, оскільки проводилася велика кількість конкурсів, були запрошені 20 тхеквондистів з Обласної комплексної ДЮСШ «Спартак», 35 футболістів, 10 гімнасток з ДЮСШ №34, чарівна пара маленьких виконавців бального танцю і гімнастка циркової студії «Молодість» Міського Будинку культури.
Усі дітлахи були нагороджені іграшками та солодощами. Найбільш активних та діток, які проявили художні здібності, взявши участь у конкурсі «Зимова казка», а також креативно підійшли до свого образу та одягнулися у костюми казкових героїв були нагороджені грамотами та солодкими призами.
У традиційних рухливих естафетах «Дворові ігри. UA» взяло участь близько 14 команд по 16 чоловік. Переможцями стали 2 команди малюків і 4 команди дітей віком від 8 років.
Не лишилося свято, як і будь-які дворові ігри без футболу. Організаторами було запрошено 4 дитячо-юнацькі полтавські футбольні команди, які боролися за І, ІІ, та ІІІ призові місця. Команди, які брали участь у турнірі були нагороджені кубками, медалями, грамотами та солодощами.
Гості та учасники свята залишилися задоволеними та з нетерпінням чекають на проведення наступних – весняних «Дворових ігор. UA». Кількість діточок, в порівнянні з попередніми «дворовими іграми» збільшилася у 2,5 рази (на 150 %), що говорить про успішність та зростання масштабності проекту.
Організаторами свята стали 22 студенти Полтавської державної аграрної академії: Вероніка Грінчишина, Ярина Гаркавенко, Юлія Постіл, Артур Троян, Євгеній Педора, Альона Лесюк, Юлія П’ятниця, Яна Бочарова, Олена Яблонько, Яна Єсаулова, Тетяна Потоцька, Аліна Власенко, Марина Виноградова, Світлана Федяй, Анастасія Субота, Олена Рижикова, Сергій Попов, Катерина Ходаківська, Інна Яківець, Анна Будник, Людмила Ватага та Сергій Зоря, науковий керівник яких – кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства –Олександр Калініченко.