Гінкго дволопатеве

Гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba) − реліктова рослина та єдиний вид роду Гінкго, який є єдиним представником родини Гінкгові, яка, своєю чергою є єдиною у класі Ginkgoopsida, хоча відомо, що в родині було ще близько 18 видів.

Гінкго дволопатеве є пам'яткою природи світового значення й занесене до Червоної книги світу. Гінкго − це єдине унікальне дерево, що становить один вид, один рід і одну родину. Рослина є реліктовою та ендемічною. Рослина роздільностатева. Походить з Китаю. Культивують у Південно-Східному Китаї, у ботанічних садах і парках як декоративну рослину.

Це дерево – одне з найстаріших дерев нашої планети, що збереглося до наших днів. Виникло від первісних голонасінних дерев приблизно 300 млн років тому, і є пращуром сосни та ялини. Гінкго – єдиний нині живий представник «перехідної ланки» між папоротями й хвойними

Гінкго дволопатеве є деревом-символом японської столиці Токіо.

У Китаї дерева гінкго старші за 100 років заносять в особливі охоронні списки. Поширеною є  традиція висаджувати гінкго з нагоди народження дитини, весілля, новосілля тощо. У Німеччині гінго, крім інших, має назву «дерево Ґете». Ця назва зобов'язана своїм походженням віршу Йоганна Вольфганга фон Ґете «Ginkgo biloba». Його було написано 1815р. (опубліковано  1819 р. у так званій «книзі Зулейки») і присвячено коханій поета − Маріанні фон Віллемер (Зулейці). У вірші листок гінкго є поетичним  уявлення автора про те, що двоє можуть становити єдине ціле.