Історія факультету обліку та фінансів

Історія факультету обліку та фінансів сягає своїм корінням 1960 року, коли в Полтавському сільськогосподарському інституті був відкритий економічний факультет. До складу новоствореного факультету увійшли кафедри: політичної економії, іноземних мов, бухгалтерського обліку і статистики, економіки та організації виробництва. За виключенням останньої, усі інші кафедри (звісно, неодноразово реорганізовані та назви, яких були змінені) нині входять до складу факультету обліку та фінансів, який є правонаступником економічного факультету.

У вересні 1960 року до економічного факультету вперше вступили 54 студенти на денну та 100 на заочну форму навчання. А за п’ять років отримали диплом про вищу освіту перші 50 випускників – спеціалістів з бухгалтерського обліку.

На початку діяльності економічного факультету його викладачі та студенти стикнулись із проблемами недостатньої матеріальної бази для навчання та проживання. Під час другої світової війни приміщення інституту були зруйновані, а внаслідок браку фінансування навіть за 15 років після її закінчення – 1960 року працював лише один навчальний корпус (нині – перший) та один гуртожиток барачного типу. Побут студентів поліпшився 1961 року, коли був уведений в експлуатацію новий чотирьохповерховий гуртожиток (нині – гуртожиток № 1). Того ж 1961 року були розпочаті масштабні роботи (переважно силами самих студентів) з відбудови приміщень другого «червоного» корпусу, який на той момент був у руїнах та завалах. Знаковою подією для економічного факультету стало введення цього корпусу в експлуатацію 1965 року. Нині тут розташовані комп’ютерні класи та навчальні лабораторії факультету обліку та фінансів, а лекції та практичні заняття проводяться здебільшого у четвертому навчальному корпусі.

У 60-х роках ХХ ст. під час вступу на навчання перевага надавалась абітурієнтам із трудовим стажем. Вчорашніх випускників шкіл серед студентства тоді було небагато. Отже, першими студентами факультету були молоді люди, які пропрацювали кілька років, та хлопці, що повернулися зі збройних сил. Пізніше, у вісімдесятих – дев’яностих роках ситуація змінилась: першокурсниками ставали здебільшого випускники сільських сіл, а студенти зі стажем (так звані «виробничники») на денній формі навчання, навпаки, стали рідкістю.

На початку 1970-х рр. у країні почали серійно випускати ЕОМ (електронно-обчислювальні машини), отже, з’явилась потреба у формуванні у студентів навичок їх користування. У зв’язку з цим від кафедри економіки та організації виробництва була відокремлена кафедра економічної кібернетики. На базі новоствореного структурного підрозділу у двох навчальних аудиторіях були розміщені обчислювальні машини НАІРІ-2, НАІРІ-3,2 та два комплекти перфораційних машин. У такій спосіб було вперше запроваджено використання обчислювальної техніки для підготовки майбутніх бухгалтерів і економістів. Згодом почала працювати лабораторія перфораційних машин, яка забезпечувала обробку даних з нарахування заробітної плати працівників навчального господарства «Ювілейний». Наразі студенти факультету обліку та фінансів мають можливість працювати у сімох сучасних комп’ютерних класах, обладнаних відповідно до потреб підготовки фахівців профільних спеціальностей.

За перші десять років діяльності структура факультету розширилась до восьми кафедр, з яких дві були фундаментальними (політичної економії та економічної кібернетики), три спеціальними (економіки підприємств, організації виробництва, бухгалтерського обліку і статистики), три – гуманітарними (фізичного виховання, іноземних мов, історії КПРС). На кафедрах були сформовані науково-педагогічні колективи, що забезпечували якісну підготовку фахівців для сільського господарства.

З моменту заснування факультету його науково-педагогічні працівники здійснювали плідну науково-дослідну роботу. Складно перелічити усі надбання факультету за роки його існування, тому відзначимо лише найбільш яскраві наукові здобутки. Багато творчих сил та енергії свого часу віддали науковій роботі в галузі бухгалтерського обліку та економіки викладачі факультету Василь Панасович Іващенко, Іван Іванович Бакума, Віра Анісімівна Борух, Валентина Антонівна Тімковська. З 1963 р. на факультеті працював Денис Федорович Безь, який був керівником наукової теми «Вдосконалення регістрів обліку при журнально-ордерній формі рахівництва». Микола Михайлович Васюта та Маргарита Михайлівна Кудрявцева розробляли госпдоговірну тематику з проблем птахівництва. Григорій Сидорович Гречаненко працював над складанням комплексних рейтингів сільськогосподарських підприємств. Іван Вікторович Атрощенко досліджував вдосконалення обліку витрат та калькулювання собівартості сільськогосподарської продукції, здійснював розрахунки вартості навчання студентів на факультетах інституту, упроваджував господарський розрахунок на тваринницьких фермах Полтавської області. Доктор економічних наук, професор Михайло Никифорович Малиш здійснював дослідження з аналізу господарсько-фінансової діяльності сільськогосподарських підприємств, сприяв впровадженню в аграрне виробництво наукових досягнень у галузях нормування, планування, нових методів управління.

Вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців економічного напряму наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. внесли викладачі факультету, праця яких була високо відзначена державою. Це, зокрема, Заслужений працівник вищої школи УРСР, професор Дмитро Мусійович Фесенко; Заслужений працівник фізичної культури і спорту, професор Анатолій Павлович Білодід; Заслужений працівник народної освіти України, доцент Іван Данилович Ватуля; Заслужений працівник культури України, доцент, поет-пісняр Анатолій Олексійович Лихошвай; Заслужений вчитель України, доцент Ірина Іванівна Шупик.

З 2000 року, коли Україна почала активно впроваджувати міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, викладачі факультету зробили значний внесок у справу роз’яснення та адаптації нової облікової системи у практику вітчизняних підприємств та установ. Професор Дмитро Мусійович Фесенко провів семінари з вивчення нової системи бухгалтерського обліку з головними бухгалтерами сільськогосподарських підприємств і районних управлінь сільського господарства в кожному районі Полтавської області, що забезпечило перехід на нові стандарти роботи.

2002 р. після ухвалення Земельного Кодексу викладачі факультету брали активну участь у його роз’ясненні серед сільського населення Полтавщини, разом із представниками обласної влади відвідали всі райони Полтавщини з виступами на зустрічах і круглих столах.

Розвиток факультету відбувався передусім завдяки наполегливій роботі його деканів. Економічний факультет у різні роки очолювали кандидати економічних наук, доценти: Антон Олександрович Горський (1961–1963 рр.), Василь Васильович Рудь (1963–1964), Микола Павлович Полянський (1965–1985 рр.), Петро Якович Шепелєв (1985-1988 рр.), Марія Андріївна Самчук (1988–1996 рр.), доктор економічних наук, професор Анатолій Трохимович Опря (1996–1998 рр.).

1998 р. чисельність студентів економічного факультету стала найбільшою серед факультетів інституту, а тому за ініціативи тодішнього його декана А.Т.Опрі було ухвалено рішення про поділ економічного факультету на факультет обліку та аудиту й факультет економіки та менеджменту. Отож 1998 р. було засновано факультет обліку та аудиту, який з 2002 р. має назву факультету обліку та фінансів.

Першим деканом факультету став його фундатор – Анатолій Трохимович Опря.

Декан факультету, д.е.н., професор А.Т.Опря, 1999 р.

 

Доктор економічних наук, професор А.Т.Опря був одним із найавторитетніших українських учених у галузі статистичної науки, зокрема теорії статистики та математичної статистики. Провідними напрямами його наукової діяльності були розробка теоретичних і методологічних засад використання статистико-математичних методів в економіці та управлінні аграрною економікою.

А.Т.Опря залишив після себе значний інтелектуальний спадок: близько 200 наукових праць, серед яких понад 40 монографій, підручників і навчальних посібників, які ще за життя автора стали класикою. Виклад матеріалу у навчальній літературі, що належать його перу, відрізнявся інноваційними на той час підходами: програмованим контролем знань студентів (саме А.Т.Опря є автором першого в Україні підручника зі статистики з елементами програмованого навчання), використанням дистанційних технологій у навчальному процесі. За підручниками Анатолія Трохимовича навчалось не одне покоління економістів-аграріїв, а під його безпосереднім керівництвом були захищені п’ять дисертацій кандидата економічних наук. Довгі роки професор А.Опря був завідувачем кафедри фінансово-економічного аналізу та статистики і сформував напрям наукових досліджень її колективу на наступні десятиліття.

За вагомий внесок у розвиток науки ім’я Анатолія Трохимовича Опрі занесене до довідників «Українські видатні вчені економісти-аграрники ХХ століття» та «Енциклопедія сучасної України», а його професійні були здобутки були відзначені трудовою відзнакою «Знак пошани».

У 2001 р. на вірші доцента Анатолія Лихошвая та професора Анатолія Опрі композитор Ігор Горбачов створив «Гімн Полтавської державної аграрної академії».

1999 року очолила факультет обліку та фінансів Аранчій Валентина Іванівна (до речі, випускниця економічного факультету ПСГІ 1983 р.).

 

Декан факультету, доцент В.І. Аранчій та заступник декана по заочній формі навчання, доцент І.Д. Ватуля, 2006 р.

 

З перших днів роботи на посаді декана Валентина Іванівна почала втілювати в життя ініціативу про відкриття напряму підготовки фахівців із фінансів. Саме завдяки її наполегливій праці та за підтримки ректорату 2001 р. на факультеті вперше був здійснений набір студентів на навчання за напрямом «Фінанси».

Багато зусиль доклала В.І.Аранчій для активізації наукової діяльності на факультеті. Зокрема, за час її перебування на посаді декана захистили дисертації кандидата економічних наук багато аспірантів та викладачів факультету, що сприяло забезпеченню високого рівня якісного складу викладачів. Кандидат економічних наук, професор В.І.Аранчій є засновником власної наукової школи, вона зробила значний внесок у розробку питань фінансового планування, фінансової санації та запобігання банкрутства підприємств агропромислового комплексу. Пріоритетними напрямками її наукових досліджень є діагностика фінансового стану, фінансове планування та прогнозування діяльності суб’єктів господарювання, зокрема аграрних підприємств, питання оподаткування підприємств та інші аспекти фінансової роботи.

Ще один здобуток В.І. Аранчій – удосконалення матеріально-технічної бази факультету: за час її каденції були відремонтовані приміщення аудиторій та кафедр, обладнані три сучасні комп’ютерні класи, була розпочата робота з широкого впровадження комп’ютерних технологій до навчального процесу, створення умов для дистанційного навчання студентів.

За плідну творчу роботу Валентина Іванівна Аранчій нагороджена трудовими відзнаками «Знак Пошани», «Відмінник освіти України», «Відмінник аграрної освіти», «Заслужений діяч науки і техніки України».

З 2008 року факультет обліку та фінансів очолює Людмила Олександрівна Дорогань-Писаренко.

 

Декан факультету, доцент Л.О. Дорогань-Писаренко, 2019 р.

 

Кандидат економічних наук, професор Л.О.Дорогань-Писаренко, випускниця економічного факультету ПСГІ 1984 р., пройшла всі щаблі кар’єрного зростання: лаборант, викладач, старший викладач, доцент, професор, завідувач кафедри, декан факультету. 2008–2015 рр. вона очолювала кафедру фінансово-економічного аналізу та статистики, яку 2009 року було реформовано у кафедру економічної теорії та економічних досліджень.

Одним із пріоритетних напрямів своєї роботи на посаді декана Людмила Олександрівна обрала відкриття на факультеті нових спеціальностей, що мають попит на ринку освітніх послуг. Завдяки наполегливій роботі з підготовки до ліцензування, атестації та акредитації спеціальностей на факультеті 2018 року були відкриті дві нові спеціальності – «Політологія» та «Філологія». Цьому передувала реорганізація 2018 року кількох гуманітарних кафедр та створення на їхній базі кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін, якісний рівень професорсько-викладацького складу якого забезпечив виконання всіх ліцензійних вимог.

Наразі на факультеті створені умови для професійного зростання, вдосконалення наукового та методичного рівня його професорсько-викладацького складу, а також для розвитку студентської наукової діяльності. Водночас багато уваги професор Л.О.Дорогань-Писаренко приділяє власним науковим дослідженням. До її основних наукових інтересів належать: удосконалення прийомів і методів статистико-економічного аналізу ефективності господарської діяльності, зокрема в сільському господарстві; виявлення тенденцій та закономірностей соціально-економічного розвитку України на мікро- та макрорівні та визначення пріоритетних напрямів його формування. Результатом плідної наукової та методичної роботи є понад 200 навчальних посібників та публікацій, виданих Л.О.Дорогань-Писаренко, зокрема статті в періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science, патенти на корисні моделі, свідоцтва на реєстрацію авторського права на твір, а також підготовка трьох кандидатів економічних наук.

Сумлінна плідна праця Людмили Олександрівни Дорогань-Писаренко на науково-педагогічній ниві відзначена трудовими відзнаками ‒ знаком «Відмінник освіти України» та «Знаком Пошани» Міністерства аграрної політики України.

З 1989 до 2017 р. заступником декана факультету по заочній формі навчання сумлінно працював Заслужений працівник народної освіти України, доцент Іван Данилович Ватуля. Майже 30 років він планував та координував навчальний процес заочної форми навчання, був надійним помічником усіх деканів факультету.

Завдяки організаторським талантам та натхненній праці усіх деканів факультету обліку та фінансів була сформована справжня команда однодумців з викладачів та співробітників, завдяки якій факультет за багатьма показниками займає перші місця в академії.

 

Колектив деканату факультету обліку та фінансів, 2010 р. (справа наліво): заступник декана по виховній роботі Ю.І.Радочіна, заступник декана по заочній формі навчання, доцент І.Д.Ватуля, заступник декана за напрямом «Фінанси і кредит», к.е.н., доцент Л.М.Капаєва, декан факультету, к.е.н., доцент Л.О.Дорогань, заступник декана за напрямом «Облік і аудит», к.е.н. Н.АКанцедал., методисти В.П.Кір, Т.П.Прокопенко, Л.О.Пивовар, В.В.Потапенко, секретарі К.Гребньова, І.В.Молька, завідувач лабораторією інноваційних технологій С.М.Сорокотяга

 

Наразі факультет обліку та фінансів налічує чотири кафедри:

  • бухгалтерського обліку та економічного контролю;

  • фінансів і кредиту;

  • гуманітарних і соціальних дисциплін;

  • економічної теорії та економічних досліджень.

На факультеті працюють 16 докторів наук, професорів, 62 кандидати наук, доценти. За 1998-2020 рр. викладачами та аспірантами факультету були захищені 67 кандидатських та 7 докторських дисертацій.

Викладачі факультету активно займаються науковою діяльністю, зокрема проведенням науково-теоретичних та прикладних досліджень, видавничою діяльністю, керівництвом підготовкою докторів і кандидатів наук, науково-дослідною роботою студентів, наданням практичних рекомендацій підприємствам, установам та усім зацікавленим особам тощо.

Нині наукові дослідження на факультеті проводяться за ініціативними темами:

  • «Удосконалення системи обліково-аналітичного забезпечення господарюючих суб'єктів в галузях економіки України», «Науково-методичні засади обліку та аудиту в умовах євроінтеграційних процесів» (кафедра бухгалтерського обліку та економічного контролю);

  • «Удосконалення методології соціально-економічних досліджень: макро- та мікроекономічні аспекти» (кафедра економічної теорії та економічних досліджень);

  • «Удосконалення механізму фінансової діяльності підприємств, організацій і установ» (кафедра фінансів і кредиту);

  • «Особливості розвитку української культури та проблеми її збереження в умовах сучасного існування», «Актуальні питання сучасної філології та особливості викладання мовних дисциплін в аграрному вищому навчальному закладі», «Особливості викладання гуманітарних і соціальних дисциплін в умовах сучасних трансформацій» (кафедра гуманітарних і соціальних дисциплін).

Результати наукових досліджень викладачів факультету висвітлені у фахових вітчизняних та закордонних журналах і збірниках, монографіях, навчальних посібниках, оприлюднені у виступах на конференціях, семінарах, зафіксовані в отриманих патентах та авторських свідоцтвах тощо. З 1998 р. співробітники факультету видали 11 підручників, 120 навчальних посібників. Щороку факультет обліку та фінансів організовує проведення наукових конференцій, з них 40 всеукраїнських, 11 міжнародних.

Активно залучені до наукової роботи й студенти факультету. Пріоритетними напрямами роботи їх наукової діяльності є написання наукових статей та тез доповідей, виступи на конференціях, участь у роботі наукових гуртків. Студенти факультету неодноразово виборювали перемоги на наукових конкурсах та олімпіадах, здобували стипендії недержавних фондів підтримки талановитої молоді. Усього на факультеті було підготовлено 16 студентів-переможців Всеукраїнських олімпіад з фахових дисциплін, 20 студентів-переможців Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.

Науковці факультету надають консультації з питань наукових досліджень, їх організації та наукового обслуговування за господарськими договорами із замовниками.

Але, головним результатом роботи факультету є надання якісних освітніх послуг з підготовки висококваліфікованих фахівців за освітніми рівнями бакалавр та магістр.

Наразі факультет обліку та фінансів проводить підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами:

  • Облік і оподаткування;

  • Фінанси, банківська справа та страхування;

  • Політологія;

  • Германські мови та літератури (переклад включно, перша – англійська).

На факультеті створені всі умови для всебічного розвитку студентів: постійно вдосконалюється освітній процес, проводяться культурно-мистецькі заходи, діє студентське самоврядування. Факультет невпинно працює над вдосконаленням методів навчання, запровадженням сучасних, зручних для студентів форм навчання, зокрема з 2007 року студентам заочної форми навчання надавався електронний варіант теоретичних та практичних матеріалів з навчальних дисциплін, а з 2016 року запроваджена можливість дистанційного навчання на платформі Moodle. Поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих здобувачами вищої освіти у процесі вивчення навчальних дисциплін професійної підготовки, забезпечується шляхом проведення виїзних занять на базі приватних і державних підприємств, банків та органів влади, ознайомчих екскурсій.

Факультет підтримує тісні зв’язки з провідними підприємствами Полтавської області – СВК «Батьківщина» та ТОВ «Агрофірма «Маяк» Котелевського району, ТОВ ім.А.Л.Фисуна Карлівського району, а також з Полтавським головним управлінням АТ КБ «Приватбанк», Головним управлінням статистики в Полтавській області, Полтавським відділенням ПрАТ «Страхова компанія «Провідна», іншими підприємствами, установами та організаціями регіону.

Факультет обліку та фінансів ПДАА активно працює з учасниками освітнього процесу та зацікавленими сторонами (стейкхолдерами) щодо вдосконалення підготовки фахівців. Саме тому його випускників запрошують на роботу провідні підприємства-роботодавці, які впевнені у високому рівні знань молодих фахівців.

Факультет пишається своїми випускниками, серед яких:

  • Микола Сергійович Лях (випуск 1971 р.), заступник директора Полтавського ГРУ КБ «ПриватБанк», кандидат економічних наук, доцент;

  • Лариса Василівна Гажиєнко (випуск 1971 р.), директор АФ «Аудит-сервіс», сертифікований аудитор України, член Союзу експертів України;

  • Тамара Леонідівна Бугайченко (випуск 1973 р.), начальник Головного управління статистики в Полтавській області;

  • Сергій Іванович Мартинюк (випуск 1998 р.), фінансовий директор ПАТ «Полтаваобленерго»;

  • Юрій Васильович Вишар (випуск 1998 р.), заступник фінансового директора ПАТ «Полтаваобленерго»;

  • Сергій Анатолійович Рогачевський (випуск 1998 р.), незалежний сертифікований аудитор України;

  • Андрій Вікторович Болотін (випуск 1999 р.), директор ПП «Астрая»;

  • Наталія Миколаївна Пилипенко (випуск 2002 р.), заступник начальника Державної казначейської служби України в Полтавській області;

  • Наталія Сергіївна Золотарьова (випуск 2002 р.), кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри обліку, аналізу та аудиту в АПК, ДВНЗ «КНЕУ» ім. Вадима Гетьмана, м. Київ;

  • Євгеній Анатолійович Опря (випуск 2003 р.), кандидат економічних наук, бухгалтер проєктів, компанія Emerson, Канада;

  • Вікторія Миколаївна Пилипенко (випуск 2005 р.), директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації;

  • Олег Сергійович Слизько (випуск 2008 р.), голова Полтавського обласного осередку ВМГО «Студентська республіка»;

  • Тетяна Григорівна Шилкіна (Запорожченко)  (випуск 2011 р.), провідний фахівець Департаменту з буріння та свердловинних технологій ПрАТ «Нафтогазвидобування» з питань обліку, аналізу та аудиту;

  • Леся Олександрівна Турбаєвська (Попик) (випуск 2011 р.), завідувач сектору Міжнародної та Міжрегіональної співпраці відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради;

  • Євгенія Сергіївна Лазеба (випуск 2011 р.), провідний фахівець, консультант з ведення бухгалтерського обліку для суб’єктів підприємницької діяльності з формування та подання електронної звітності в програмному продукті «СОНАТА»;

  • Андрій Миколайович Сорочинський, заступник начальнику відділу з питань економічних реформ та розвитку територій Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації.

З гордістю та сумом пам’ятають викладачі та випускники факультету Максима Петровича Ошеку (випуск 2012 р., спеціальність «Облік і аудит»). Після отримання освіти Максим був призваний на строкову військову службу, по закінченню якої залишився служити за контрактом. 2014 року він був відряджений до зони бойових дій АТО на Сході України. 16 жовтня 2014 р. сержант, командир відділення Максим Ошека помер від поранення, отриманого під час виконанні бойового завдання. За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Особливо пишається факультет своїми випускниками, які згодом стали викладачами, а таких на факультеті – більшість. Нинішній склад деканату факультету на 100% складають випускники нашої Альма-матер: декан, кандидат економічних наук, професор Людмила Олександрівна Дорогань-Писаренко (випуск 1984 р.), заступники декана факультету кандидати економічних наук, доценти Наталія Анатоліївна Канцедал (випуск 1999 р.), Олександр Валентинович Безкровний (випуск 2003 р.), Андрій Петрович Дорошенко (випуск 2005 р.), Роман Вікторович Ліпський (випуск 2008 р.), доктор економічних наук, доцент Зоря Олексій Петрович (випуск 2005 р.).

 

Колектив деканату факультету обліку та фінансів, 2015 р. (перший ряд, справа наліво): заступник декана за напрямом підготовки «Облік і аудит», к.е.н., доцент Н.А.Канцедал, декан факультету, к.е.н., доцент Л.О.Дорогань-Писаренко, заступник декана за напрямом підготовки «Фінанси і кредит», к.е.н., доцент О.В.Безкровний, методист Л.В.Луценко; (другий ряд, справа наліво): заступник декана по заочній формі навчання, доцент І.Д. Ватуля, методисти Л.О.Пивовар, Т.П.Прокопенко, С.М.Сорокотяга

 

В останні роки факультет обліку та фінансів активно розвиває міжнародні зв’язки. Викладачі факультету проходять стажування у закордонних закладах освіти, є авторами наукових публікацій у провідних закордонних виданнях. 2002 року на факультеті вперше була проведена міжнародна конференція, яка надалі стала щорічною традицією. Міжнародне співробітництво у сфері навчально-наукової та практичної діяльності проводилось у межах договорів про співробітництво з Хохен-хаймським університетом (Німеччина), Університетом штату Айова, Національною радою з економічної освіти США, Польським аграрним університетом, федерацією «Обміни Франція-Україна» (FÉDÉRATION ÉCHANGES FRANCE UKRAINE), зокрема з асоціацією «Співробітництво регіону Пуату-Шарант – Україна», Гродненським державним аграрним університетом (Білорусь).

Колектив деканату факультету обліку та фінансів, 2019 р.: у центрі – декан факультету, к.е.н., доцент Л.О.Дорогань-Писаренко, по праву сторону – заступник декана зі спеціальності «Облік і оподаткування», к.е.н., доцент Н.А. Канцедал, заступник декана зі спеціальностей «Політологія» та «Філологія», к.е.н., доцент А.П.Дорошенко, методист В.О. Сокіл, секретар Ю.А. Кіяшко, методист Т.П. Прокопенко; по ліву сторону – заступник декана зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» к.е.н., доцент О.В. Безкровний, методисти Л.О.Пивовар та В.В. Потапенко

 

Своїм завданням на майбутнє колектив факультету вважає подальше підвищення якості освітніх послуг на основі впровадження у навчальний процес сучасних методів викладання, удосконалення методичного забезпечення, поліпшення матеріально-технічної бази та посилення навчально-методичної, наукової й виховної роботи.