ЛАБОРАТОРІЯ «БІОХІМІЯ ТВАРИН З ОСНОВАМИ ФІЗИЧНОЇ І КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БІОХІМІЇ»

Лабораторія Біологічної хімії входить до фонду навчальних лабораторій кафедри загальної та біологічної хімії факультету агротехнологій та екології

Біологічна хімія являється однією із найбільш важливих фундаментальних дисциплін у системі підготовки студентів аграрного профілю за напрямом підготовки:

6.090102 «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва»,
6.110101 «Ветеринарна медицина»,
6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

В останні роки біохімія отримала інтенсивний розвиток, що характеризувався багаточисленними експериментальними дослідженнями і розробкою цілого арсеналу нових методів та прийомів дослідження клітин, тканин, органів та інших біологічних систем тварини та рослини.

На базі даної навчальної лабораторії згідно робочих програм проводиться 4-годинний лабораторний практикум за такими навчальними модулями:

І-ий - Білки, вітаміни, гормони, ферменти;
ІІ-ий - Обмін речовин у організмі тварин та обмін речовин у рослинах;
ІІІ-ій - Біохімія тканин.

На лабораторних заняттях та на засіданнях студентських наукових гуртків проводяться:

• дослідження (методом потенціометрії) складу буферних систем та рН їх розчинів;
  • електрофорез колоїдних розчинів;
  • методом розподільчої хроматографії на папері – якісний та кількісний склад амінокислотних сумішей;
  • хроматографічний розподіл рослинних пігментів на папері;
  • вивчаються фізико-хімічні властивості та кольорові реакції на білки і амінокислоти ( Ксантопртеїнова реакція, біуретова реакція, реакція Адамкевича, реакція Фоля, реакція Шульца-Распайля та ін.);
  • виділяється та визначається біологічна активність ферментів таких як ά-амілази та сукцинатдегідрогенази, фосфатази та пероксидази;
  • проводяться якісні реакції на гормони (адреналін, інсулін);
  • вітаміни – С, А, D, В1, В2, В5, В6, В12.

У лабораторії проводяться дослідження, пов'язані з розробкою нових і удосконаленням існуючих способів визначення вмісту цукру у крові тварин в нормі та при патології, дослідження складу сечі на вміст кетонових тіл при кетонурії, проводиться якісний аналіз молока та інші дослідження.

На сьогоднішній час один з основних наукових напрямків біохімічної лабораторії – «Дослідження особливостей шляхів метаболізму речовин в організмі тварин та рослини», а саме:

• метаболізм транспортної системи амінокислот до клітини - глутатіону;
  • гексозофосфатний шунт, активність ферментів регенерації окисленої форми глутатіону і відновлення ушкоджених білків;
  • інгібірування ферментативної антиоксидантної системи;
  • метаболічний статус вітамінів і коферментів в підвищенні потенціалу антирадикального захисту тканин.

Таким чином, виконання лабораторного практикуму на лабораторних занаттях та інших видах науково-навчальної роботи в даній лабораторії дає можливість студенту успішно підготуватися до екзаменів, свідомо набути практичних навиків, які допоможуть йому при вивченні наступних дисциплін і у подальшій професійній діяльності.