Лабораторія Органічної хімії

Лабораторія Органічної хімії входить до фонду навчальних лабораторій кафедри загальної та біологічної хімії факультету агротехнологій та екології.

Забезпечує проходження лабораторних практикумів з органічної хімії, хімії високомолекулярних сполук та органічного синтезу для студентів факультету агротехнолоій та екології, ветеринарної медицини, технології переробки продуктів тваринництва. Лабораторія органічної хімії забезпечує лабораторний супровід лекційних курсів для одержання студентами навичок використання на практиці теоретичних та практичних знань.
Органічна хімія наука експериментальна. Значна увага приділяється питанням синтезу та аналізу органічних сполук, а у зв’язку із цим – основам сучасних фізичних методів дослідження їх структури, що можуть бути застосовані для контролю технологічних процесів і якості готової продукції. Вивчення властивостей органічних речовин застосовується для інтенсифікації технологічних процесів, а також до перетворення таких речовин в умовах, що є характерними для окремих виробництв.

На базі лабораторії можна:
1. вивчити способи синтезу органічних речовин;
2. вивчити основні властивості органічних речовин;
3. навчитися якісно визначати органічні речовини;
4. набути основних навичок аналізу складу органічних речовин.
Оснащення лабораторії повністю забезпечує учбовий процес у відповідності з програмою навчальних курсів:
1. органічна хімія;
2. хімія високомолекулярних сполук;
3. органічний синтез;
4. методи синтезу біологічно активних речовин.
На базі лабораторії проводяться наукові дослідження у рамках виконання курсових та дипломних робіт за різноманітною тематикою, що стосується синтезу, аналізу та властивостей органічних речовин.
Дослідження проводять за такими науковими напрямками:
1. методи синтезу та очистки органічних речовин;
2. експериментальне доведення складу органічних речовин та перевірка їх хімічних властивостей.
Кафедра хімії живе активним творчим життям. На кафедрі складено перспективний план розвитку матеріально-технічної бази лабораторій, який направлений на збільшення аудиторного фонду кафедри, відкриття науково-дослідної лабораторії для викладачів,  молодих науковців, аспірантів та студентів з питань охорони навколишнього середовища та оснащення лабораторій сучасними приладами для фізико-хімічних методів дослідження.