Міжнародна конференція на тему: «Актуальні питання виробництва молочної продукції: новітні технології, обладнання, новини законодавства, нормативна база, проблеми якості».

22-23 лютого 2018 року кафедрою технології переробки продукції тваринництва факультету ТВППТ було проведено Міжнародну конференцію на тему: «Актуальні питання виробництва молочної продукції: новітні технології, обладнання, новини законодавства, нормативна база, проблеми якості».

Координатор конференції – к.т.н., професор кафедри ТППТ Ножечкіна-Єрошенко Г.М.

Місце проведення: м. Київ, готельний комплекс «Верховина».

Цільовою аудиторією заходу були заступники директорів з якості, начальники виробничих лабораторій і технологи молокопереробних підприємств України. У конференції приймали участь фахівці з молокопереробних підприємств: ТОВ «ЛЮСТДОРФ», ВКФ «Агромарін», ПАТ «Полтавахолод», ТОВ «КРАМАГРОСВІТ», Філія ПАТ «Яготинський маслозавод «Яготинське для дітей», ПрАТ «Куликівське молоко», ТОВ «Брусилівський маслозавод», ДП «Старокостянтинівський молочний завод», ТОВ «ТИТАН», ТОВ «Оржицький молокозавод», ПрАТ «ЖЛК-Україна», ТОВ «Хмільницький завод СЗМ «Молочний Візит», КП «Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування» та інші.

Міжнародна конференція пройшла за активної участі і підтримки Департаменту продовольства Міністерства АПК України, Держспоживслужби України, ДП «УкрНДНЦ», ДП «Науковий центр превентативної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Л.І. Медведя МОЗ України», Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи а також представників компаній: ПАТ «Калинівський машзавод»,  ТОВ «Мега-Україна», ТОВ «Єко Ком», ТОВ «Інвестлаб», ТОВ «Мілксервіс», ПП «Памір Сервіс», ТОВ «ГЕА Україна», ТОВ «Компанія Біо Ресурси», ТОВ «ОПТИМА ЮНІОН» та інші.

У Міжнародній конференції приймали участь представники Євросоюзу і Білорусії: Лайф Харбо, менеджер з продажів, «ТETRA PAK» (Данія) і О.В. Димар, д.т.н., технічний директор компанії «MEGA» (Білорусія).

У ході роботи конференції були розглянуті питання, що стосуються перспектив розвитку сировинної бази молочної промисловості; державного контролю і нагляду за якістю та безпечністю молочної продукції; перспектив торгівлі молокопереробних підприємств з країнами ЄС; гармонізації нормативної документації до законодавства ЄС, а також  новини законодавчої та нормативної бази, щодо виробництва молочної продукції.

Також доповідачі представили ряд питань стосовно впровадження нових технологій глибокої переробки молока з використанням баромембранних технологій, важливі аспекти молочноконсервного виробництва, використання сучасного обладнання, інгредієнтів та заквашувальних культур для інтенсифікації і вдосконалення технологічних процесів і т.і.

Під час конференції ТОВ «Інвестлаб» і ТОВ «ІКФ Сервіс Плюс» представили сучасне лабораторне обладнання і провели майстер-клас щодо контролю показників складу і якості молока та молочної продукції.

У рамках конференції була проведена дегустація-конкурс молочної продукції, яку представили підприємства-учасники. По результатах конкурсу переможці були нагороджені грамотами і пам’ятними подарунками.

У результаті проведення Міжнародної конференції учасники ознайомилися з новинами законодавства, новими технологіями і обладнанням для виробництва молочних продуктів, сучасним лабораторним обладнанням для контролю якості молока та молочних продуктів, що безумовно допоможе їм у повсякденній роботі.

Г.М. Ножечкіна-Єрошенко, координатор конференції, к.т.н., професор кафедри ТППТ