11 березня 2020 року на факультеті технології виробництва і переробки продукції тваринництва Полтавської державної аграрної академії відбулася Міжвузівська науково-практична конференція «Інноваційні методи біотехнології відтворення сільськогосподарських тварин», присвячена 80-річчю академіка Віктора Федоровича Коваленка.

У роботі конференції взяли участь викладачі та науковці Полтавської державної аграрної академії, Української медичної стоматологічної академії, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, професор Анатолій Поліщук.

Науковий внесок академіка В. Ф. Коваленка в розвиток біотехнології розмноження свиней висвітлив завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва, доктор сільськогосподарських наук Анатолій Шостя.

Про сучасний розвиток гіпотези циклічної лабільності гомеостазу у самок свиней та теорії локально-міжтканинної диференціації метаболічних процесів у системі «мати-плід» свиней доповіла завідувач кафедри технологій дрібного тваринництва, кандидат біологічних наук Світлана Усенко.

У ході роботи конференції було оприлюднено основні результати досліджень у галузі біотехнології відтворення свиней учнями академіка В. Ф. Коваленка Сергієм Зінов’євим, Марією Ільченко, Ксенією Юдіною, Віктором Юхно, Оленою Мироненко, Олександром Біндюгом та аспірантами факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва Ілоною Ступарь та Альоною Сябро.

За результатами конференції окреслено шляхи використання наукового та педагогічного спадку академіка В. Ф. Коваленка у процесі підготовки здобувачів вищої освіти.