Наукова робота кафедри технології виробництва продукції тваринництва ім. проф. О.П. Бондаренка за 2013-2014 р.р.

За 2014 – 2015 навчальний рік викладачами кафедри опубліковано 10 статей у фахових виданнях, 12 – у зарубіжних, підготовлено 18 відзивів на автореферати дисертацій, одержано 7 патентів на корисні моделі. Розроблені та зареєстровані розрахункові комп'ютерні програми з дисциплін: "Технологія виробництва продукції свинарства", "Технологія виробництва продукції вівчарства", "Технологія виробництва молока і яловичини".

За 2013 – 2014 навчальний рік викладачами кафедри опубліковано 27 статей у фахових виданнях, підготовлено 10 відзивів на автореферати дисертацій, одержано 7 патентів корисні моделі. Розроблено розрахункову комп'ютерну програму з дисципліни "Технологія виробництва продукції свинарства". Викладачі приймали участь у конференціях (12 виступів).

Опубліковано монографій:

Генофонд национальных пород Украины, их создатели и современные координаторы: монография [Рыбалко В.П., Гетя А.А., Нагаевич В.М. и др.] Полтава.: Полтавський литератор. – 2012. – 155 с.
Мировой генофонд лошадей и его использование [Герасимов В.И., Слинько В.Г., Пронь Е.В., Петрушко Н.П., Березницкий В.И.] Харьков: СПДФЛ Бровик А.В., 2011 – 464 с.
Конь под седлом [Пронь Е.В., Герасимов В.И., Петрушко Н.П., Слинько В.Г., Березницкий В.И.] Харьков 2011 – 190 с.
      Наукові конференції

-8 - 10 жовтня 2013 р. Міжнародна конференція Комплекс ветеринарного та зоотехнічного обладнання м. Варшава.

-19-20 вересня 2013 р. ІІ міжнародна науково-практична конференція Конярство України: стан, проблеми і перспективи.

-6 – 7 березня 2013 р. – Міжнародна науково-практична конференція «Використання коней у іпоперапії»

- Грудень 2012 р. на базі кафедри проведено міжвузівську наукову конференцію з нагоди 100-річчя від дня народження Академіка ВАСГНІЛ Овсянникова О.І.

Викладачі кафедри підтримують тісні зв’язки із виробництвом:

-кафедра має філіал на базі Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААНУ;

-викладачі кафедри приймають активну участь у роботі обласної дорадчої служби (Усачова В.Є., Ломако Д.В., Бондаренко О.М.);

-розроблений план селекційної роботи зі стадом свиней червоної білопоясої породи ФГ «Криниця»  Козельщинського району (Рибалко В.П., Нагаєвич В.М.).

-15 березня 2013 р. Прочитана лекція для студентів факультету головним зоотехніком ДКЗ №62 Лабунцем А.С.

На кафедрі працюють наукові гуртки студентів, на яких проводиться поглиблене вивчення спеціальних навчальних дисциплін. Здобуті знання студенти використовують при виступі на наукових конференціях, підготовці дипломних робіт.

Наукова робота проводиться за напрямами:

-Історія становлення та розвитку свинарства в Україні (Нагаєвич В.,М.);

-Становлення та розвиток конярства в Україні ( XIX-XX ст.): історичні аспекти (Слинько В. Г., Березницький В. І.);

-Історія становлення та розвитку тваринництва на Полтавщині (кінець ХІХ - початок ХХ століття) (Бондаренко О.М.);

-Ефективність використання свиней великої чорної породи в умовах  СФГ «Родина» Козельщанського району (Ломако Д.В.);

- Удосконалення генеалогічної структури племінних свиней великої чорної породи в умовах племінного репродуктора СТОВ «Маяк» Гадяцького району (Ломако Д. В.);

-Вплив голштинської породи на формування молочної продуктивності корів у ДПСП  «Ювілейне» (Чухліб Є. В., Березницький В. І.);

-Історія, розвиток та сучасний стан аквакультури в Україні (Усачова В.Є.).