НАУКОВА СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ

НАУКОВА СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ

***

19 вересня 2014 року завідуючий кафедрою бізнес-адміністрування та права д.е.н., професор Махмудов Ханлар Зейналович і викладач кафедри к.е.н., доцент Світлична Алла Василівна брали участь у роботі «круглого столу» на тему «Управління бізнесом в умовах нестабільності зовнішнього середовища». Проведення заходу було організовано кафедрою бізнес-адміністрування та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (завідуючий кафедрою д.е.н., професор Перебийніс Василь Іванович).

Разом з науковцями Білоцерківського агарного університету, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, фахівцями Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА, практиками зі Спілки підприємців Полтавщини викладачі кафедри БАтаП ПДАА обговорювали питання:

  •  загрози і виклики підприємництву в умовах нестабільності та підвищення ризиків зовнішнього середовища;
  •  особливості функціонування суб’єктів господарювання в умовах коливань валютного курсу в Україні;
  •  динаміка світової економіки в контексті геополітичних змін.

В рамках роботи «круглого столу» висвітлювалася діяльність Полтавської обласної організації Спілки економістів України. Завідуючий кафедрою бізнес-адміністрування та права д.е.н., професор Махмудов Ханлар Зейналович увійшов до складу членів правління Полтавської обласної організації Спілки економістів України, а викладача кафедри к.е.н., доцента  Світличну Аллу Василівну обрано секретарем даної Спілки.

На фото: робота «круглого столу» на тему «Управління бізнесом в умовах нестабільності зовнішнього середовища»

На фото: завідуючий кафедрою бізнес-адміністрування та права д.е.н., професор Махмудов Ханлар Зейналович (на фото - другий зліва) бере участь в роботі «круглого столу»

​***

9 жовтня 2014 року завідуючий кафедрою бізнес-адміністрування та права д.е.н., професор Махмудов Х.З. і викладачі правових дисциплін (к.ю.н., доцент Осташова В.О., к.і.н., доцент кафедри Щетініна Т.О., к.держ.управ., доцент кафедри Сьомич М.І., асистент кафедри Шведенко П.Ю.) взяли участь у роботі «круглого столу» «Аграрні розписки стартували у Полтаві. Нові можливості для українських сільгоспвиробників». Цей захід було організовано та проведено Міністерством аграрної політики та продовольства України, Полтавською обласною державною адміністрацією та IFC.

Проведення заходу пов’язано з тим, що Полтавщина виявилась першим з українських регіонів, в якому з 9 вересня 2014 року почав реалізовуватися пілотний проект з відпрацювання технологій введення в обіг аграрних розписок (закріплено наказом Міністерства юстиції України №331 / 1471/5 від 4 вересня 2014 року «Про впровадження пілотного проекту з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок»). Як зазначається в матеріалах заходу, досвід, отриманий під час виконання даного проекту, у подальшому буде проаналізовано та використано для впровадження аграрних розписок у практиці діяльності на всій території держави. Оцінка результатів пілотного проекту відбудеться у січні 2015 року.


Викладачі кафедри ознайомились з економіко-правовими аспектами аграрних розписок та механізмом їх запровадження, що було висвітлено в ході роботи «круглого столу» у виступах:

  •  Пашко Ірини Станіславівни, керівника Головного управління юстиції Полтавської області - «Важливість впровадження інструменту аграрних розписок в існуючі законодавчі процедури та забезпечення доступу агровиробників до послуг органів юстиції»;
  •  Гарі Роше, керівник Програми IFC - «Розвиток агрострахування та агрофінансування в Україні»;
  •  Фролова Сергія Олександровича, Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА - «Характеристика аграрного сектору у Полтавській області та потреба області у МТР та фінансових ресурсах»;
  •  Барило Надії Корніївни, директора СТОВ «Ковалі» - «Існуючі фінансові проблеми агровиробників та способи їх вирішення» і т.д.

Інформація про інструмент агарних розписок, одержана викладачами кафедри бізнес-адміністрування та права в ході роботи «круглого столу», буде використана при викладанні дисциплін «Аграрне право», «Аграрне та екологічне право», «Законодавство і право АПК» та «Договірне право».