Науковий гурток "Сучасні технології в машинобудуванні"

З метою популяризації науки та залучення до кафедральної наукової роботи при кафедрі галузеве машинобудування працює науковий гурток «Сучасні технології в машинобудуванні». Робота гуртка відбувається під керівництвом канд. техн. наук, доцента Кравченка Сергія та за участі канд. техн. наук, доцента Муравльова Володимира. До наукової діяльності залучаються всі бажаючи студенти, що за спеціальністю «Галузеве машинобудування».

Серед основних завдань наукового гуртка:

• вивчення технологій які використовуються у машинобудуванні, зокрема в АПК;
  • використання інформаційних технологій при розв’язанні прикладних задач машинобудування;
  • залучення до навчального процесу представників провідних підприємств та організацій аграрної та машинобудівної галузі Полтавщини;
  • сприяння науковому зростанню творчої молоді шляхом участі у наукових заходах різного рівня, апробації своїх результатів під час доповідей, конкурсів, написання тез та статей, патентів на корисні моделі та винаходи.

Починаючи з вересня 2020 року в роботі гуртка активну участь приймають студенти другого курсу спеціальності «Галузеве машинобудування». Найбільш активні з них Крутоголов Сергій, Очнєв Олесандр, Пінько Данило, Фошин Тарас.

Незважаючи на те, що навчальний процес відбувається з певними обмеженнями в умовах карантину студенти спілкуючись в дистанційному форматі отримають необхідні знання та свій перший науковий досвід. Так 26 листопада 2020 року при кафедрі інформаційних систем та технологій Полтавської державної академії відбувся щорічний міждисциплінарний семінар «Студентські роботи за науковою тематикою кафедри інформаційних систем та технологій». Серед 18 робіт представлених на ньому були і роботи членів наукового гуртка Крутоголова Сергія та Очнєва Олександра. Їх наукові роботи були присвячені актуальній темі – застосуванню інформаційних систем і технологій в інтересах розвитку інформаційного суспільства.

А підчас живого спілкування засідання гуртка проходять з дотриманням усіх санітарних норм в кафедральній аудиторії , де розміщений комп’ютерний клас.

Використовуючи свій досвід керівник гуртка Сергій Кравченко, демонструє студентам приклади комп’ютерного моделювання деталей машин та механізмів. Обговорюють питання практичного застосування ліцензійного програмного забезпечення для вирішення практичних завдань.