Навчальне стажування на ветеринарному факультеті Варшавського сільськогосподарського університету (SGGW) у жовтні 2010 року

Ксенія Горб,

студентка 2 курсу

факультету ветеринарної медицини

Полтавська державна аграрна академія

Стажування здійснено за підтримки Посольства Польщі в Україні (м. Київ) та Бюро Визнання Дипломів й Міжнародних Обмінів (м. Варшава)

Навчальне стажування на ветеринарному факультеті Варшавського сільськогосподарського університету (SGGW) у жовтні 2010 року

В цьому році мені, Ксенії Горб, - студентці другого курсу факультету ветеринарної медицини Полтавської державної аграрної академії (ПДАА), завдяки стипендії наданій посольством Польщі в Україні, пощастило потрапити на навчальне стажування до Варшавського сільськогосподарського університету "Головної Школи Сільського Господарства" (SGGW).

Навчання травило потягом місяця. Навчання розпочалося 1 жовтня 2010 року. Після того як я прибула до Варшави мене зустрів польський студент Олаф Кіта. Потім я зустрілася з заступником декана факультету ветеринарної медицини Марчіном Баньбурою, за розпорядженням якого мене поселили до гуртожитку та ознайомили із навчальним планом на місяць.

Згодом я зустрілась із студентом 4 курсу ветеринарної медицини (SGGW) Артуром, який ознайомив мене з прилеглою до університету місцевістю, структурою навчальних корпусів та планом території університету (SGGW).

В понеділок розпочався мій перший день навчання. На мій погляд на-вчання в Польщі відрізняється від Украйни. На сам перед це стосується відношення викладачів до студентів, а саме вони завжди привітно відносяться як до іноземних громадян, так і до студентів, які є громадянами їхньої країни. Рівень матеріально-технічної бази у лабораторіях є набагато кращим ніж в Україні. На лабораторних заняттях кожен студент має змогу індивідуально користуватися потрібним йому обладнанням та проводити досліди. Гуртожиток облаштований згідно норм європейських вимог, а саме:

  • на кожний санітарний вузол припадає не більше 10 студентів,
  • студентська кухня добре об лаштована побутовою технікою,
  • кожна кімната має холодильник,
  • студентам видають засоби для миття посуду та миття санітарної зони,
  • є спеціально відведені кімнати для навчання та для перегляду телевізору,
  • немає проблем із розетками - в кімнаті 10 розеток,
  • в кожній кімнаті в гуртожитку є вихід в Інтернет.

Відвідування лекцій не є обов’язковим на відміну від нашої академії, але відвідувати практичні заняття обов`язково, бо це впливає на стипендію. Стипендію вони отримують лише на один навчальний рік. Кожного нового навчального року треба подавати документи на отримання стипендії. З однієї сторони - це великий плюс, тому що майже всі студенті мають змогу хоча б один раз на протязі навчання отримати стипендію, а з іншої сторони – мінус, бо те що ти не маєш впевненості в тому що будеш мати стипендію на протязі всього періоду навчання.

Що стосується розкладу занять, то на мою думку, те що студенти можуть бути зайнятими на парах з 8 години ранку і до вечора, маючи всього 2 години відпочинку, - це не є зручно. Але багато факультетів не мають занять по п’ятницям, що є зручним для студентів які живуть не в місті.

Розміри навчального закладу величезні, що дуже мене вразило. Дуже зручно, на мій погляд, вибирати яким видом спорту ти хочеш займатися.

На території є споруда яка має спортивне устаткування: басейн, спорт зал, різний спортивний інвентар і ти можеш займатися плаванням чи іншим видом спорту для себе. На території є велика за розмірами та вмістом бібліотека, яка містить багато різної літератури на різну тематику на англійській і польській мовах, що дуже зручно в користуванні іноземним громадянам. Те що бібліотека знаходиться на території академії і має дуже великий спектр літератури дуже зручно для студентів і викладачів. Нажаль не можна було зробити фотографії в середині тому маю тільки ці.На цьому фото на задньому плані зображено адміністративний корпус, де знаходиться кабінет ректора академії, а також всі керуючі особи академії.

На велике щастя я мала змогу познайомитися з обладнанням яке має сучасна європейська ветеринарна клініка для маленьких звірів у Варшаві.Я була присутня на багатьох операціях. Всі вони були дуже різноманітні і цікаві. Я багато чого змогла подивитися із технічного обладнання та зрозуміти як воно використовується.

Одна із операцій була на собаці, лікар оперативним шляхом і за допомогою сучасної техніки витягав сторонній предмет із шлунку. Це справило на мене захоплююче враження. Але це не єдина операція на якій я була присутня.

Одного дня я потрапила на практичне заняття у клініці, де 5 курс ветеринарної медицини приймав участь в операції, яка має назву лапороскопія. Це була операція по стерелізуванню свині. Мені це дуже сподобалося, тому що я бачила раніше таке тільки по телевізору, а завдяки такій нагоді була присутня при цій операції. Вона полягає в тому, що за допомогою обладнання та 3 проколів на черевній порожнині свині їй видалили частину статевої системи, а саме матку, труби та яєчники. На відміну від звичайної операції ця операція без крові так великих надрізів на черевній частині.

Далі я пропоную переглянути декілька фото з лапороскопії.На цьому фото зображено один із корпусів факультету ветеринарної медицини, де знаходиться деканат.

Також я була присутня на заняттях (як лекційних так і практичних) з таких дисциплін як епідеміологія, фізіологія, порівняльна анатомія, біохімія, мікробіологія, розведення сільськогосподарських тварин.

Викладачі змістовно і чітко викладали матеріал, який супроводжувався також слайдами на графопроекторі. Це давало змогу більш ефективно сприймати матеріал, особливо це стосується тих дисциплін, які пов’язані з мікроорганізмами та дрібними компонентами, що є не досяжними для людського зору без збільшення.

Щиро вдячна Посольству Польщі в Україні, Бюро Визнання Дипломів у Варшаві, адміністрації нашої академії, особисто професору ПДАА Калінічен-ко А.В. та всім польським колегам за надану мені можливість потрапити до такої чудової країни як Польща, де я мала змогу покращити свої знання із англійської мови, навчитися краще розуміти польську мову, познайомитися із багатьма цікавими людьми, порівняти рівень обладнання практичних ветеринарних установ в Польщі та Україні, а саме головне - підвищити свій рівень знань з різних дисциплін у галузі ветеринарної медицини.

Студентка факультету ветеринарної медицини

Полтавської державної аграрної академії

Горб Ксенія

Жовтень 2010 рік