Навчальний корпус №4 − Полтавський вільний театр

Це сучасний, один з найновіших навчальних корпусів академії. Сьогодні тут знаходяться деканати, кафедри та навчальні аудиторії 2-х факультетів – економіки та менеджменту та технології виробництва та переробки продукції тваринництва. А понад 200 років тому саме на цьому місці знаходився перший Полтавський вільний театр.

Полтава має давні театральні традиції. Перша згадка про театр у місті Полтава датується 1810 роком. А вже перший професійний театр − Полтавський вільний театр − було відкрито аж 1818 року. Його першим директором став основоположник нової української літератури  І. П. Котляревський. Група нараховувала 15 акторів, серед них −  відомий російський актор-кріпак Михайло Щепкін.

Очолив трупу Полтавського вільного театру відомий літератор І. П. Котляревський. У числі 15 акторів був друг Т. Шевченка, М. С. Щепкін, талановитий актор, який згодом був викуплений І.П.Котляревським і Волконським у графа Волькенштейна і який став славетним основоположником російської акторської школи.

Сьогодні ж академія має хоч і не професійний театр, але окремий корпус для дозвілля студентів, де проходять заняття гуртків художньої самодіяльності, 4 з яких носить звання «Народного».

На жаль, фото першого театру Полтави не збереглися, але його продовженням можна впевнено вважати Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя.