Навчальний процес центру підготовки іноземних громадян

Програма повного курсу Центру міжнародної освіти здійснюється за наступними напрямами: медико-біологічний, інженерно-технічний, економічний та гуманітарний. Навчальний рік продовжується 8-10 місяців. Набір навчальних дисциплін залежить від обраного фаху. Обов’язковими для всіх слухачів Центру є:

• українська мова;
  • країнознавство;
  • математика;
  • хімія;
  • фізика;
  • інформатика.

Майбутні фахівці інженерно-технічного напрямку додатково вивчають фізику та креслення; медико-біологічного напрямку – біологію.

Кількість годин, що відводяться на вивчення дисциплін, варіюється залежно від обраного фаху.

Навчання іноземних громадян здійснюється на базі робочих навчальних програм з дисциплін, які складаються у відповідності до навчальних планів та програм, розроблених Навчально-методичною комісією з довузівської підготовки іноземних громадян Міністерства освіти і науки України.

Навчальний процес в Центрі міжнародної освіти складається з аудиторних практичних занять, лекцій (у другому семестрі), самостійної роботи слухачів ЦМО, додаткових занять, групових та індивідуальних консультацій. Наприкінці І семестру іноземні громадяни складають диференційовані заліки з усіх дисциплін, письмовий та усний іспит з української мови. По закінченню ІІ семестру слухачі Центру складають заліки та іспити з української мови, хімії, математики та профілюючих дисциплін (біології або фізики тощо). Протягом навчальних семестрів здійснюється атестація з виявленням рейтингу навчальних досягнень іноземних громадян.

Головними завданнями підготовки іноземців до вступу в українські виші є:

• вивчення української мови в обсягах, достатніх для навчання на першому і наступних курсах закладів вищої освіти України. Надзвичайно важливою вимогою є формування у іноземного громадянина мінімально потрібного лексичного запасу і професійних (залежно від обраного фаху) термінів українською мовою, без чого неможливе успішне навчання.
  • систематизація знань рівня загальної середньої освіти, здобутих іноземцями на батьківщині, і доведення їх до рівня вимог середньої освіти України.

Виконання завдань доуніверситетської підготовки іноземців, залежно від обраного ними фаху, має свою специфіку і потребує спеціально підготовлених педагогічних кадрів як з української мови, так і загальноосвітніх дисциплін. Викладачі Центру мають великий досвід роботи з іноземними громадянами, систематично підвищують свою кваліфікацію, відвідуючи заняття колег, обмінюючись досвідом з проблем навчання й виховання іноземних громадян з колегами з інших вишів, беручи участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних науково-практичних конференціях. Кожні п’ять років викладачі проходять курси підвищення кваліфікації у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Полтавській академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського, Навчально-науковому інституті післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України, на різних кафедрах ЗВО Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Для здійснення підготовки іноземців наявна матеріальна база: навчальні кабінети з дисциплін, оснащені відповідним обладнанням, кабінети для вивчення мов, дидактичні та наочні матеріали тощо.

Матеріально-технічна база Центру відповідає вимогам навчального процесу. Працюють кабінети фізики, хімії, біології, математики, країнознавства.

До послуг слухачів Центру створено бібліотеку, де зібрано навчальну та художню літературу, в тому числі мовами різних країн світу.