Новини та події

Час після занять для розвитку soft skills у студентів інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету

Для сучасної молоді усебічний розвиток – це розвиток усіх аспектів особистості, фізична й розумова активність, невимушене поводження в суспільстві та здатність підтримувати розмову на будь-яку тему... Усебічно розвинений фахівець – це мрія роботодавця, а для цього потрібно, щоб студенти не лише наполегливо вчилися, а й набували цікаві для кожного додаткові компетентності.

На інженерно-технологічному факультеті ПДАУ навчається молодь, яка прагне бути в тренді, розвиватися не лише як професіонали, а й усебічно: бути активними учасниками творчих заходів, спортивних змагань, виставок науково-технічних новинок і всіх сфер суспільно-політичного життя нашого Університету і держави. Таких студентів у нас багато: призери змагань, переможці олімпіад, учасники наукових конференцій тощо. Існує ще чимало інших номінацій, у яких наша молодь має здобутки.

Студент 2 курсу інженерно-технологічного факультету ПДАУ спеціальності 133 Галузеве машинобудування Максим Козирьов був включений за результатами відбіркових змагань до складу команди, яка братиме участь у чемпіонаті світу з авіамоделювання.

Ми з нетерпінням чекаємо на подальші успіхи Максима і бажаємо йому здобути не лише фундаментальну професійну підготовку під час навчання, а й скористатися нагодою відкрити у собі всі таланти, якими обдаровує українців наша Батьківщина!

Участь Полтавського державного аграрного університету в заходах із нагоди 78-ї річниці визволення Полтави від фашистських загарбників

23 вересня 2021 року представники всіх факультетів Полтавського державного аграрного університету взяли участь у покладанні квітів до Вічного вогню (Меморіал Солдатської Слави) з нагоди 78-ї річниці вигнання нацистів із Полтави та Дня міста. Серед полтавців, які прийшли віддати шану учасникам тих бойових дій, були представники багатьох закладів вищої освіти Полтави.

Всі покоління полтавців повинні знати й пам’ятати про славний подвиг і жертовність тих, хто зробив неоціненний внесок у визволення Полтавщини від фашистської окупації і поліг за волю та незалежність Батьківщини.

23 вересня – це День міста Полтави. Саме з цього дня починається нова історія її відбудови та відродження після окупації. Це свято, але одночасно і день скорботи за мільйонами українців, чиїм мріям і задумам так і не судилося здійснитися. День міста – це свято, яке уособлює героїзм і незламну силу духу не лише полтавців, а й усіх українців.

Пам’ятаємо й шануємо! І хочеться вірити, що «Ніколи знову»!

Участь представників інженерно-технологічного факультету у вшануванні пам’яті загиблих студентів і співробітників ПДАУ у роки Другої світової війни

23 вересня 2021 року виконуючий обов’язки голови студентської ради інженерно-технологічного факультету Назар Назаренко, адміністрація, студенти та викладачі всіх факультетів Полтавського державного аграрного університету взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника на честь студентів і співробітників нашого ЗВО, які загинули в роки Другої світової війни.

Історична довідка свідчить, що у перші дні німецько-радянської війни 24 викладачі та студенти записалися добровольцями до армії, а 56 студенток закінчили термінові курси медсестер при інституті і поїхали до військових шпиталів [1, стор. 32–36].

На цьому заході вшановували пам'ять не лише учасників бойових дій, які ціною власного життя наближали такий жаданий для кожного полтавця й українця День Перемоги, а й тих студентів і співробітників, які у перші повоєнні роки самовіддано відбудовували зруйноване народне господарство, працювали над створенням наукового та навчально-методичного забезпечення.

Зі смутком і скорботою присутні вшанували пам'ять усіх українців, які стали свідками й учасниками подій Другої світової війни. А на пам’ятнику, який був установлений 51 рік тому, чітко викарбувані слова: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»

Світла пам'ять визволителям! Шануймо і пам’ятаймо подвиги наших славетних переможців!

У дописі використано матеріали із джерел:

1. Полтавська державна аграрна академія. 100 років звершень / За редакцією А.А. Кочерги, М. М. Опари, В. П. Писаренка, В. М. Самородова, М. А. Якименка. – Кам'янець-Подільський : ТОВ «Друкарня Рута», 2020 р. 352 с.

Зупинимо булінг разом!

Саме під таким гаслом проходила зустріч, організована адміністрацією трьох факультетів Полтавського державного аграрного університету, з метою протидії булінгу.

23 вересня 2021 року Олександр Помаз, омбудсмен учасників освітнього процесу ПДАУ, спілкувався зі студентами першого курсу спеціальностей 208 Агроінженерія, 201 Агрономія, 211 Ветеринарна медицина, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. Традиційно тематика однієї із перших бесід омбудсмена із першокурсниками присвячена протидії булінгу. Зміна статусу для першокурсників – це складний період у їхньому житті, тому, щоб створити сприятливі умови для новачків, адміністрація та омбудсмен проводять виховні й просвітницькі заходи. З-поміж ключових питань зустрічі були розглянуті такі:

  • ознаки булінгу;
  • види булінгу та форми його прояву;
  • запобігання булінгу;
  • протидія булінгу;
  • відповідальність за булінг.

Крім того, учасники зустрічі висловили одностайну думку про доцільність запобігання появі цього явища і прояву його наслідків. Тож для кожного колективу важливо жити у злагоді, повазі та доброзичливій атмосфері взаємодовіри.

Скажемо разом: «Ні булінгу!».

Студенти інженерно-технологічного факультету ПДАУ долучилися до відзначення пам’ятних дат визволення Полтавщини від фашистської окупації

23 вересня 2021 року виповниться 78 років із дня визволення міста Полтави від фашистської окупації. Як свідчать історичні факти, після неодноразових спроб у 1943 році визволити Полтавщину від фашистських окупантів це вдалося лише у вересні. Тож наприкінці першого місяця осені ми всі можемо віддати шану учасникам тих бойових дій, які боролися заради світлого майбутнього нащадків.

21 вересня 2021 року студенти інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету спеціальностей 208 Агроінженерія, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка відвідали урочистий захід покладання квітів до пам'ятного знака героям-авіаторам, що розташований у сквері на вулиці Петра Юрченка (авіамістечко), для вшанування пам’яті учасників бойових дій 1943 року. Перед гостями виступили представники адміністрації міста Полтави і ветерани тієї війни. Також полтавців привітали із прийдешнім святом – Днем міста учні Міжнародної дитячої школи «Юний європеєць».

Світла пам'ять визволителям! Шануймо і пам’ятаймо подвиги наших славетних переможців!

Адаптиви-2021 на інженерно-технологічному факультеті ПДАУ

Студентська рада разом із адміністрацією інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету організувала перший у 2021/2022 навчальному році адаптаційно-тренінговий захід для першокурсників усіх спеціальностей у міському парку, поблизу Співочого поля імені Марусі Чурай. Адаптиви для першокурсників складались із кількох етапів: підготовчий (вибір місця проведення, прибирання території, планування естафет, конкурсів, витрат на розваги і потреби), проведення (збір усіх учасників, проведення запланованих заходів), заключний (підбиття підсумків, рефлексія, пісні біля багаття під гітару).

Цього року вперше за останній час в адаптивах взяли участь майже 70 студентів як першого курсу, так і скороченого терміну навчання. У день проведення заходу на учасників чекали установчі лекції від восьми досвідчених модераторів і їхніх помічників, поділ на 8 команд, 9 локацій різної складності. Розминка, вправи на командотворення, завдання для прояву лідерських якостей, «лабіринти» – естафета для швидких і вправних, подолання перешкод зі шпагату, розтягнутого між деревами у різноманітній формі, не доторкнувшись до жодного з них; «павутина» – ускладнений «лабіринт» із заплющеними очима, орієнтуючись на оплески в долоні членів команди; креативне виконання поставлених завдань, вправи на довіру і просто нові знайомства – це далеко не весь перелік конкурсів і заходів, що підготували для першокурсників спеціальностей 208 Агроінженерія, 133 Галузеве машинобудування і 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка їхні старші товариші.

Усі завдання і конкурси умовно можна поділити на кілька категорій: демонстрація особистих талантів, умінь, винахідливості; робота в колективі або командна гра; прояв особистих талантів і нахилів у роботі команди. Завдання заходу полягало у знайомстві в невимушених обставинах новачків із одногрупниками, однокурсниками, студентськими кураторами, представниками органів студентського самоврядування факультету та вивченні можливостей, інтересів, уподобань і талантів першокурсників. Метою такої форми знайомства стало формування атмосфери довіри у новому колективі, відчуття товариської підтримки. Адже вступ до вишу змінив звичний стиль і ритм життя всіх без винятку студентів. Тому всі «новобранці» повинні були усвідомити, що на порозі нового життя вони не самотні, кожен із них є невід’ємною частиною дружнього колективу інженерно-технологічного факультету нашого Університету. І для кожного із них є затишне місце у студентсько-викладацькій родині ІТФ.

А щоб побачити, хто на що здатен, представники студентського самоврядування підготували своєрідне випробування для новачків, одне з яких – рух наосліп, керуючись дружньою підтримкою і орієнтуючись на вказівки команди. Від того, наскільки чітко й зрозуміло координувалися дії учасника із зав’язаними очима, залежав успіх виконання ним завдання і результативність діяльності всієї команди. В іншому випробуванні треба було проявити креативність під час виконання завдань і подолати перешкоду одним із особисто обраних способів або нових.

Наступний конкурс демонстрував важливість посильного внеску кожного у спільну справу, що дає досить цікаві результати узгодженості у діях і рухах усієї команди. Як у великій родині, де на кожного покладаються певні обов’язки, на завершення адаптивів старші товариші приготовали для всіх смачну й запашну кашу зі смаколиками. Загальновідомо, що душа українця співоча і вразлива, а щира розмова найкраще ведеться біля багаття під звуки гітари. Студентський фольклор надихнув на спів усіх присутніх і створив чудову дружню атмосферу. Хтось із учасників заходу швидко й активно долучався до роботи, хтось вагався, але всі без винятку були задіяні у випробуваннях і конкурсах. Ніхто не залишився байдужим!

Художня самодіяльність сприяє культурному розвитку молоді

У Полтавському державному аграрному університеті відбулося знайомство керівників гуртків художньої самодіяльності зі студентами інженерно-технологічного факультету спеціальностей 208 Агроінженерія, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. Традиційно склад колективів Університету на початку вересня поповнюється новими талановитими учасниками художньої самодіяльності.

В університеті працюють сім різножанрових гуртків художньої самодіяльності: Народний ансамбль сучасної пісні «Мал-а-хіт», Народний фольклорний ансамбль «Маланка», Народний ансамбль народного танцю «Ярина», вокально-інструментальний гурт «Агро-джаз», творче обєднання «MYZA», студія сучасного танцю «A.D.V.A.N.S.», студія «Клуб веселих».

Зустріч-прослуховування організовується поетапно: перше знайомство зі студентами 2021 року набору відбулося під час святкування Дня знань, де народний ансамбль сучасної пісні «Мал-а-хіт» традиційно виконував Державний Гімн України й інші музичні композиції. Наступним етапом була участь у заході «Університет – територія успіху!», де всі колективи мали нагоду представити свої творчі програми, продемонструвати здобутки і наголосити на перспективах.

Під час прослуховування першокурсників керівники гуртків художньої самодіяльності компетентно приділяли увагу кожному студенту, намагалися уважно розгледіти будь-який із творчих талантів молоді. Захід проходив у дружній, цікавій і неформальній атмосфері.

Хочеться побажати творчого успіху нашим першокурсникам, а керівникам – терпіння і натхнення!
Сучасна бібліотека – осередок наукового, культурного й духовного розвитку нації

Відвідування бібліотеки студентами першого курсу нового набору є традиційним заходом, спланованим адміністрацією університету. Початок навчального процесу в закладі вищої освіти розпочинається саме із знайомства з його науково-методичними фондами.

Студенти інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету спеціальностей 208 Агроінженерія, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка відвідали університетську бібліотеку.

Під час екскурсії бібліотекарка Тетяна Морєва ознайомила першокурсників із правила користування бібліотечними фондами та алгоритмом пошуку літератури у різних каталогах, вимогами до оформлення замовлень. Також розповіла історію бібліотеки. Студенти мали нагоду познайомитись із унікальною експозицією, присвяченою 100-річчю Університету, де було представлено науковий доробок викладачів нашого закладу, цінні раритетні видання, що збереглись у фондах бібліотеки.

Бібліотека є своєрідним духовним осередком для молоді, де можна не лише поринути у світ науки чи поезії, загубитись у різних жанрах і сюжетах художньої літератури, а й стати учасником виставок, вечорів, присвячених вивченню життя і творчості письменників, долучитися до відзначення пам’ятних дат або вшанування пам’яті людей, які зробили вагомий внесок у розвиток науки, мистецтва і літератури, та дізнатися про багато інших цікавинок, які готують для студентів Університету співробітники.

Подібні екскурсії є надзвичайно важливими для молоді. Сподіваємося, що перше знайомство студентів із бібліотекою стане поштовхом до багаторічної плідної роботи з фондами, що є скарбницею здобутків багатьох поколінь.

Участь студентів Полтавського державного аграрного університету у шостому фестивалі "Майстерня міста 2021"

Із 8 до 11 вересня 2021 року на Театральній площі у Полтаві триває шостий фестиваль про місто і його суспільство «Майстерня міста 2021», який організувала Полтавська міська рада за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.

Урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста» – це платформа для спілкування громади (громадських організацій та активістів, представників бізнесу і міської влади) про міський розвиток. Головна мета фестивалю – залучити мешканців до процесів розвитку й оновлення громади.

У цьому навчальному році Полтавський державний аграрний університет активно долучився до значної частини етапів фестивалю: 8 вересня на території Університету відбувся перший гастрономічний фестиваль «Хaffкa fest», що привернув увагу не лише студентів, а й полтавців різних вікових категорій.

З метою долучення студентської молоді до громадського життя міста відбулася неформальна зустріч із директоркою Обласного молодіжного центру Світланою Громцевою у форматі public talk на тему «Полтава – місто можливостей!» Представники всіх факультетів і переважної більшості спеціальностей ПДАУ мали нагоду віч-на-віч поспілкуватися про новинки молодіжного руху не лише Полтавщини, а й усієї України і країн Європи. Студенти дізналися про діяльність молодіжних громадських організацій міста Полтави, можливості й переваги, які зможуть отримати молоді люди, долучившись до роботи в таких об’єднаннях. Розповідь Світлани Громцевої була націлена не лише на графську??? складову суспільного життя нашого рідного міста, надзвичайно цікавими й корисними стали повідомлення про онлайн-платформи з вивчення іноземних мов, набуття навичок неформальної освіти, розвитку особистості.

З-поміж учасників фестивалю були не тільки студенти нашого Університету, а й представники інших навчальних закладів, навіть дошкільних, для яких були облаштовані яскраві дитячі локації, де на них гостинно чекали організатори з різноманітними ігровими майстер-класами.

Подібні фестивалі є надзвичайно цікавими й корисними для сучасної молоді. Студентство має нагоду не лише ознайомитись із молодіжним рухом міста, а й стати його складовою. Отож, захід проходив в атмосфері доброзичливості та співпраці під гаслом «Разом, а не окремо!»

Вітаємо Прасолова Євгена Яковича з новим здобутком!

Гарною новиною розпочався навчальний рік для професора кафедри безпеки життєдіяльності інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету Прасолова Євгена Яковича. Він одержав Почесну грамоту від голови обласної державної адміністрації Олега Синєгубова за вагомий внесок у підготовку переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України – лауреата стипендії Президента України 2021 року, учня 10-А класу Полтавської гімназії № 33 Репала Кирила Володимировича.

Наукова робота Кирила Репала «Дослідження магнітних рідин для SMART-амортизаторних пристроїв» присвячена вивченню властивостей магнітної рідини в амортизаторі. Проведені дослідження дали важливі науково-практичні результати, пов’язані з можливістю керувати щільністю магнітної рідини в амортизаторі залежно від зовнішніх умов експлуатації. Одержані науково-практичні висновки можуть бути використані під час розроблення магнітно-рідинних SMART-амортизаторів. Колектив інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету приєднується до привітань науковому керівнику Євгенові Яковичу і молодому науковцю Кирилові Володимировичу і зичить не зупинятися на досягнутому, а продовжувати активну науково-дослідницьку діяльність і здобувати нові перемоги.

Участь студентів, адміністрації і викладачів інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету в гастрономічному фестивалі «Хaffкa fest»

Полтавський державний аграрний університет не лише активний учасник суспільного життя міста і країни, а часто – і його організатор. Так, 8 вересня 2021 року у межах шостого фестивалю про місто та його суспільство «Майстерня міста 2021» відбувся гастрономічний фестиваль «Хaffкa fest».

Чим порадували організатори відвідувачів фестивалю? Захід урочисто й офіційно відкрила ректорка університету Валентина Аранчій. Із привітальним словом виступив перший проректор Олександр Галич, гостинно припрошували до відвідування локацій декан факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва Анатолій Шостя та завідувачка кафедри харчових технологій Ніна Будник, виголосили вдячність за підтримку і побажали успіхів у конкурсах, квестах і майстер-класах Олександр Глазов і Сергій Шабельник.

Учасники гастрономічного фестивалю відвідали всі локації: місцевих виробників, дитячу розважальну зону, а також зону зі свійськими тваринами, що не залишила байдужим жодного відвідувача, де кожен мав змогу пригостити смаколиками кролика, козу, баранця або пернатих.

Не тільки розваги були заплановані для учасників фестивалю. У програмі заходу було понад десять різноманітних майстер-класів, де охочі мали змогу навчитися консервувати квіти, розфарбовувати пряники, замішувати тісто для хліба, власноруч виробляти сир, визначати фальсифікацію м’яса та молокопродуктів, виготовляти в домашніх умовах різнокольорову локшину тощо.

Усі дійства відбувалися під мелодійні виступи колективів художньої самодіяльності Університету, що підбадьорювали учасників квест-змагань і тих, хто вирішив перевірити фортуну в безпрограшній лотереї.

Усі дійства відбувалися під мелодійні виступи колективів художньої самодіяльності Університету, що підбадьорювали учасників квест-змагань і тих, хто вирішив перевірити фортуну в безпрограшній лотереї.

На території ПДАУ панувала атмосфера ярмарку, де кожен відвідувач мав можливість побачити цікавинки, продегустувати новинки місцевих виробників, переважна більшість із яких – випускники саме нашого Університету, навчитися чомусь новому, придбати і скуштувати продукцію, що виготовлена із натуральних інгредієнтів.

Дебютували із продукцією бджолярства і студенти інженерно-технологічного факультету: магістрант першого року навчання Максим Чернобай представив на фестивалі медові ласощі власного виробництва.

Ось так весело і з користю організовують дозвілля студенти Полтавського державного аграрного університету.

День знань на інженерно-технологічному факультеті Полтавського державного аграрного університету

1 вересня 2021 року для першокурсників інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету спеціальностей 208 Агроінженерія, 133 Галузеве машинобудування і 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка було багатим на події.

Згідно з розкладом занять на першій парі була запланована лекція «Університетська освіта», на яку завітали декан факультету Ігор Дудніков, заступниця декана з навчально-методичної роботи спеціальності 208 Агроінженерія Олександра Біловод, заступниця декана з виховної роботи Юлія Овсієнко, методисти деканату, куратори академічних груп і студентські куратори на чолі зі студдеканом інженерно-технологічного факультету Назаром Назаренком.

Окрім питань організації навчального процесу в Університеті, викладач кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Євген Кончаковський розповів першокурсникам про 100 славних літ історії нашого закладу освіти, основні етапи становлення Університету, перемоги і здобутки, а також плани на майбутнє.

Наступним етапом відзначення Дня знань була офіційна посвята першокурсників у студенти ПДАУ. Цей традиційний святковий захід щороку проходить на площі, біля одного з корпусів Університету. Студентів нового року набору вітали ректор, проректори, гості та колишні випускники закладу освіти, діяльність яких пов’язана із агропромисловим комплексом нашої країни. Усім співробітникам Університету, які протягом року сумлінно і наполегливо працювали й мали здобутки, вручили грамоти й нагороди.

Першокурсники всіх факультетів ПДАУ поклялися стати достойними і повноправними членами університетської родини, дотримуватись усіх правил і вимог до студентів Університету.

Але на цьому перелік заходів для першокурсників не закінчився, далі їх чекали менш офіційні, але надзвичайно цікаві для молоді події.

Посвята у студенти Полтавського державного аграрного університету першокурсників інженерно-технологічного факультету

1 вересня 2021 року для студентів першого курсу інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету спеціальностей 208 Агроінженерія, 133 Галузеве машинобудування і 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка було насичене приємними подіями

posvyata posvyata

Окрім офіційних заходів, що традиційно готує адміністрація Університету разом зі студентською радою, для першокурсників підготували приємні несподіванки. Першим таким заходом став невеличкий фестиваль «Університет – територія успіху». Метою проведення заходу було знайомство студентів із діяльністю колективів художньої самодіяльності, спортивними секціями, структурними підрозділами нашого закладу.

posvyata posvyata

Наступним етапом відзначення Дня знань була неофіційна посвята першокурсників у студенти ПДАУ. Цей традиційний святковий захід щороку проходить на території студентського парку Університету. Студентів нового року набору привітали ректор, проректори, гості та колишні випускники закладу освіти, члени студентської ради й активні учасники художньої самодіяльності Університету. Учасникам заходу були запропоновані концертна програма, жарти, конкурси, холі фест, «сало в шоколаді» і весела молодіжна студентська туса.

posvyata posvyata

Завершальним етапом святкування Дня знань у ПДАУ стала дискотека, де всі мали змогу продемонструвати свої танцювальні здібності. Ось так весело і змістовно відзначили студенти інженерно-технологічного факультету та всіх факультетів і спеціальностей Полтавського державного аграрного університету перше професійне свято у стінах закладу освіти, що стане на найближчі чотири роки для них домівкою.

posvyata posvyata posvyata
Аспіранти кафедри галузеве машинобудування відвідали офіс представництва компанії «John Deere» у Полтавській області Полтавську філію ТОВ «Агрістар» (березень 2021)
Rizhkova Rizhkova Rizhkova Rizhkova Rizhkova Rizhkova Rizhkova
Виступ аспіранта кафедри галузеве машинобудування Тетяни Рижкової на науковій конференції (лютий 2021)
Rizhkova Rizhkova Rizhkova
Побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні

16 грудня 2019 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання «Побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні».

Парламентські слухання з питань інтелектуальної власності не проводились в Україні з 2007 року. За цей період накопичилось чимало питань, що вимагають прийняття прогресивних заходів, як у процедурних так і нормативних питань. Окремим завданням галузі є гармонізація із законодавством Європейського союзу та приведення національних норм до вимог Угоди про Асоціацію.
Тож, ці Парламентські слухання стали центральною подією в сфері інтелектуальної власності та об’єднали понад 500 фахівців галузі з усієї України.
Відкрив слухання Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який наголосив на тому, що в Україні не закінчено формування умов для ефективної охорони, захисту та комерціалізації інтелектуальної власності, і що розвиток цієї галузі є пріоритетним завданням Державних Інституцій. 
Мала слово Заступник Голови Комітету Верховної Ради України Роксолана Підласа, яка наголосила на необхідності реалізації Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності в Україні на період 2020-2025 роки, розробленої спільно із фахівцями Всесвітньої організації інтелектуальної власності.
Загалом за програмою виступало 42 фахівців, Народних депутатів України, представників Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
Серед спільних тез висловлених фахівцями можна виділити наступні:
- Необхідність завершення формування спеціалізованого суду з інтелектуальної власності та атестація суддів цього суду;
- Створення Національного органу з інтелектуальної власності, що забезпечить дворівневу систему управління в сфері;
- Забезпечення високої якості проведення експертизи в сфері промислової власності;
- Скорочення термінів проведення експертизи за заявками на об’єкти промислової власності;
- Закінчення реформи в сфері колективного управління авторськими правами та атестація відповідних Організацій колективного управління.
- Виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС та гармонізація національного законодавства.
- Запровадження інститут «post grant opposition», тобто оскарження видачі охоронних документів в адміністративному, а не лише судовому порядку.
- Підвищення кримінальної відповідальності за порушення інтелектуальної власності.
- Приведення процедури реєстрації знаків для товарів і послуг у відповідність до тої, що діє в Європейському союзу.
- Зниження розмірів зборів за дії пов’язані із набуттям та охороною об’єктів інтелектуальної власності.
- Засоби державної підтримки та залучення інвестицій в сектор університетських інновацій.
Проведені Парламентські слухання свідчать про те, що розвиток сфери інтелектуальної власності є одним із пріоритетів нормотворчої та управлінської діяльності Держави. Намічені масштабні зміни в нормативних та процедурних положеннях галузі, направлені на прогресивний розвиток галузі у відповідності до світових тенденцій.