Організація навчання в режимі онлайн: переваги і недоліки

Модернізація та вдосконалення системи вищої освіти залишається актуальним питанням, вирішення якого відбувається за допомогою впровадження новітніх технологій навчання, зокрема інформаційних. Суть такої модернізації найбільше відобразилась у концепції дистанційного навчання, яке завдяки такому глобальному явищу як інтернет охопило широкі верстви суспільства та стає найважливішим чинником його розвитку.

17 листопада 2020 року представники психологічної служби провели онлайн-зустріч із здобувачами вищої освіти спеціальності «Філологія», під час якої обговорили переваги і недоліки дистанційної освіти у ЗВО в нинішніх умовах.

Серед переваг було визначено: економію часу, можливість навчатися у будь-якому місці, доступність навчальних матеріалів, відсутність проблем пошуку навчальних матеріалів, посібників, вільний цілодобовий доступ до електронних ресурсів, мобільність, навчання у спокійній обстановці.

Недоліками дистанційного навчання здобувачі вищої освіти вважають: недостатню комунікацію, проблему ідентифікації студента, якість інтернету, комп’ютерних засобів навчання, над усуненням яких, на думку студентів, необхідно працювати кожному учаснику освітнього процесу.