Організаційно-виховна робота ЦПІГ

Виховна робота в умовах Центру міжнародної освіти – це важлива частина єдиного навчально-виховного процесу, спрямованого на формування у іноземних здобувачів вищої освіти позитивної мотивації до оволодіння  знаннями, уміннями та навичками; виховання гармонійно розвиненої, високо освіченої, соціально-активної особистості, здатної до саморозвитку і самовдосконалення. Комплексна система навчально-виховної роботи центру спрямована на полегшення адаптації іноземних громадян до нових умов проживання та навчання, на розвиток взаєморозуміння і взаємоповаги між громадянами різних країн.

Виховні заходи, які організуються в Центрі міжнародної освіти з урахуванням національних особливостей, менталітету, релігійних вірувань, культури, етикету, охоплюють усі сторони життя студентів. Це – і робота у гуртожитку; і допомога у вирішенні побутових проблем; і медико-профілактична робота; і проведення бесід з різних питань організації життєдіяльності іноземних студентів в Україні та навчально-пізнавальних екскурсій до музеїв академії, міста, області, до інших міст України; і організація спортивних заходів, і проведення тематичних вечорів відпочинку, концертів, конкурсів тощо.

 

Щорічно в центрі проводяться вечори «Давайте познайомимося!», «Зимова казка», «Весна – пора кохання», «День гумору», «Конкурс знавців української та російської мов»; екскурсії до музею академії, до Галереї мистецтв, до Полтавського краєзнавчого музею, ознайомча екскурсія містом, екскурсії до музею Полтавської битви, до Музею-заповіднику українського гончарства (с. Опішне), до Миколаївської церкви у садибі В. Кочубея та до Бузкового гаю (с. Диканька).

На початку кожного навчального року проводиться анкетування студентів щодо їхніх талантів, нахилів, уподобань, спортивних умінь та побажань в організації позааудиторної роботи. У залежності від цього плануються різні заходи: спортивний конкурс «Веселі старти», шаховий турнір чи футбольні матчі; відвідання ковзанки; екскурсії до обсерваторії  чи до Музею пожежної охорони, до музеїв-садиб І.П. Котляревського, Панаса Мирного, В.Г. Короленка, екскурсії до Києва, Харкова, Дніпропетровська чи Запоріжжя; відвідання Полтавського драматичного театру імені  М.В. Гоголя, міської філармонії чи сучасних кінотеатрів міста; конкурс на кращий твір до певної події або свята чи конкурс стінгазет; вечори національної кухні тощо.

Щомісяця за участю завідуючої гуртожитку» № 1 А. Л. Лазаренко проводиться конкурс на кращу кімнату, регулярними стали і Дні чистоти. Усі ці заходи та інші події студентського життя висвітлюються у стінній газеті та на сайті академії.

 

Іноземні студенти активно залучаються до участі в художній самодіяльності та спортивному житті академії: вони виступають на міжвузівських та міських святкових  заходах, студентських конкурсах, спортивних змаганнях міського та всеукраїнських рівнів.

 

Уже традиційними стали відвідини Полтавського інтернату № 1 для дітей сиріт, дітей із неповних родин та дітей, позбавлених батьківського піклування, куди іноземці приходять з розповідями про свої країни, з концертною програмою, з конкурсами та іграми і, звичайно, з подарунками.

Робота кураторів академічних груп Центрі міжнародної освіти є одним з головних стратегічних напрямів виховної роботи. Куратори допомагають студентам у вирішенні складних проблем адаптації: незвичних природних умов, харчування, проживання в гуртожитку, облаштування побуту,  організації робочого дня, самостійної навчальної діяльності та проведення вільного часу, спілкування з ровесниками інших національностей, мешканцями міста. Куратори допомагають іноземним студентам у підготовці концертних чи конкурсних виступів, проводять екскурсії, тематичні та індивідуальні бесіди з різних питань життєдіяльності іноземного студента в Україні. Куратор в центрі – це дбайлива «мама», яка підтримає у скрутну хвилину, допоможе порадою і ділом, не шкодуючи ні сил, ні часу.

Саме тому ми часто називаємо наш центр «великою інтернаціональною родиною». І найбільшою вдячністю викладачам є зустрічі, телефонні розмови, спілкування у мережі Інтернет з випускниками центру із різних куточків світу. Вони повідомляють  про свої успіхи у навчанні, про особисті справи, про досягнення у роботі. Наші випускники із задоволенням згадують свій перший рік перебування в Україні, як вперше написали українські або російські літери і слова, як вперше взяли до рук мікрофон на «великій» сцені актового залу нашої академії, як вперше приготували разом з викладачем український борщ, як розпочали своє самостійне життя. Кожен рік викладачі дарують своїм вихованцям частинку серця, частинку душі. І робота, якій віддають наші викладачі усі свої сили, стає справжнім задоволенням…

 

 

View page in English