Патентно-пошукова робота викладачів кафедри

В основу роботи кафедри харчових технологій покладено принцип єдності наукових і практичних завдань, комплексної розробки проблем з кінцевою метою - використання в харчовій промисловості результатів науково-дослідних робіт.

Винахідницька та патентно-пошукова діяльність на кафедрі є невід’ємною частиною науково-дослідної роботи науково-педагогічних працівників, які забезпечують підготовку бакалаврів за спеціальністю Харчові технології. Тематика патентування, як і тематика наукових досліджень на кафедрі харчових технологій охоплює майже всі галузі харчових виробництв.

В рамках виконання науково-дослідної теми «Інноваційні та ресурсозберігаючі технології харчових виробництв» (номер державної реєстрації №0115U006745) було проведено патентний пошук сучасних технологій виробництва м’ясних паштетів, пельменів для дитячого харчування та рецептурних композицій хлібобулочних виробів.

В 2020 році доцентами Будник Н.В. та Кайнаш А.П. було розроблено 5 нових та удосконалених елементів технологічних процесів, технологій та рецептур харчових продуктів, оформлено та подано заявки на отримання патентів на корисну модель.
   На теперішній час отримано патент на корисну модель «Спосіб виробництва паштетів м’ясних»

Також Державною службою інтелектуальної власності України вже розглянуто заявки на корисну модель та надіслано позитивні висновки про державну реєстрацію корисної моделі за результатами формальної експертизи, а саме:
   Спосіб виробництва пельменів з β-каротином для дітей

Склад хліба пшеничного «Calabaza»

І дві заявки на корисну модель проходять формальну експертизу в Державній службі інтелектуальної власності України.

Отримані патенти відносяться до різних галузей харчових виробництв та спрямовані на вирішення нагальних потреб харчової промисловості, розробки інноваційних технологій харчових продуктів.