Послуги наукової лабораторії енергозбереження та відновлювальних джерел енергії

м. Полтава, вул. Сковороди 1/3,
Полтавська державна аграрна академія,
Інженерно-технологічний факультет

Керівник лабораторії
кандидат сільськогосподарських наук,
доцент кафедри експлуатації машин та обладнання
Тел.: +38(099) 016 2641, +38(068) 307 6006
skypе: vladimirvn1967

Лабораторія була створена завдяки особистій ініціативі доктора сільськогосподарських наук, професора Калініченко Антоніни Володимирівни та польського колеги, професора Ришарда Титко та при активній участі колег академії.

Становлення лабораторії здійснювалося у три етапи. У листопаді 2010 року ПДАА отримала від польських спонсорів, фірми Neon, комплект обладнання геліосистеми, що складався з двох сонячних колекторів, бака акумулятора, насосної групи та системи управління. Обладнання було змонтоване у гуртожитку для іноземних громадян для підігріву гарячої води.

У 2011 році у корпусі ветеринарної клініки була змонтована комплексна системи енергопостачання ветеринарної клініки та гуртожитку №5 з 6 сонячних колекторів різного типу та теплового насосу типу «повітря – вода».  Автономність даної системи від живлення електроенергією забезпечується сонячною батареєю, інвертором, акумуляторами та контролером заряду.  Ця підсистема живить цифрові регулятори та циркуляційні насоси.

Третій етап проекту під назвою «Модернізація системи теплопостачання: лабораторія на відстані» відбувся завдяки виграному спільно з Краківською політехнікою гранту від Міністерства іноземних справ республіки Польща. Модернізація полягала у удосконаленні системи управління на базі цифрового контролера. Нова система дозволяє визначати вимірювати вироблення теплової енергії та ефективність роботи всього обладнання, окремих сонячних колекторів, теплового насосу. Крім того контролер дозволяє накопичувати базу даних робочих параметрів обладнання для подальшого аналізу. Також є можливість контролю системи через Internet.

Теплові сонячні колектори різних типів поєднані в єдину систему теплопостачання гуртожитку та ветеринарної клініки, що дозволяє. Це дозволяє отримувати виміри теплової енергії, яка поступає від кожного з них та зробити порівняльну характеристику ефективності всіх видів сонячних колекторів представлених зараз на світовому ринку в умовах України і зокрема полтавського регіону.

Сонячні колектори
Стійка управління геліосистемою
Мнемосхема комплексної системи теплопостачання
Вітрогенератор

В комплексну систему теплопостачання входить також тепловий насос, що вмикається у разі коли не вистачає сонячної енергії. Система управління дозволяє отримувати та накопичувати технічні параметри роботи установки для подальшого аналізу.