Повідомлення про ліцензування освітніх послуг

Підставою щодо доцільності підготовки іноземних громадян є приєднання Україні до СОТ та її подальша інтеграція у європейські та світові процеси і тому реформа вищої школи в цьому напрямку відкриває нові можливості для подальшого розвитку міжнародних освітніх зв’язків нашої країни, складовою частиною яких є навчання іноземних громадян.

У Законі України “Про вищу освіту” одним з приоритетних напрямків міжнародного співробітництва у галузі вищої освіти є надання послуг, пов’язаних із здобуттям вищої та післядипломної освіти іноземним громадянам в Україні.

Факультет підготовки іноземних громадян Полтавської державної аграрної академії (ПДАА) був створений у 1980 році і має майже 30 річний досвід навчання та виховання іноземних студентів. Свого часу підготовчий факультет ПДАА входив до складу 14 підготовчих факультетів України і був єдиним, який готував іноземних студентів до подальшого навчання у вищих навчальних закладах сільськогосподарського профілю України і країн СНД.

Потреба підготовки іноземних громадян  в ПДАА зумовлена:

- розвитком міжнародних зв’язків академії в галузі освіти;

- наявністю ліцензії з підготовки іноземних громадян за акредитованими    напрямами з ліцензованим обсягом освітньої послуги 200 осіб;

- необхідністю зберігання і використання накопиченого досвіду навчання та виховання іноземних студентів;

- необхідністю зберігання і цільового використання робочих місць для викладачів, матеріально–технічної бази академії;

- необхідністю задоволення освітніх потреб іноземних громадян, які бажають отримати вищу освіту в Україні і мають намір навчатися в ПДАА.

Наявна потужна матеріально-технічна база навчального закладу, досвід міжнародного співробітництва академії, можливості Полтавської державної аграрної академії здатні виконати поставлене завдання. Виходячи з цього академія розпочала ініціативу з ліцензування довузівської підготовки іноземних громадян до вступу у вищі навчальні заклади.

Міністерство аграрної політики України листом від 14.01.2010 р. № 3718-1-10/250, Полтавська обласна державна адміністрація, Головне управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації листом від 20.01.2010 р № 03-05-11/74, Регіональна громадська експертна комісія  підтримують ініціативу Полтавської державної аграрної академії щодо ліцензування довузівської підготовки іноземних громадян до вступу у вищі навчальні заклади  з ліцензованим обсягом освітньої послуги 150 осіб.

Ректор академії, професор В.М.Писаренко