ПОЄДНАННЯ НАВЧАННЯ ТА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Поєднання навчання і досліджень викладачів та здобувачів освіти в межах ОПП Харчові технології має на меті всебічний розвиток студента, засвоєння підходів щодо проведення досліджень спрямованих на вирішення різного типу завдань у процесі професійної діяльності. Поєднання навчання і досліджень під час реалізації ОП відбувається шляхом участі здобувачів у студентських наукових конференціях, наукових гуртках та семінарах, конкурсах студентських наукових робіт.

На кафедрі виконується НДР «Інноваційні та ресурсозберігаючі технології харчових виробництв» (ДР №0115U006745). В рамках даної НДР під керівництвом викладачів студенти виконують дослідження, результати яких знаходять відображення у курсових роботах, доповідаються на щорічних всеукраїнських науково-практичних конференціях. Підготовка доповідей та опублікування тези в матеріалах конференцій сприяє розвитку у студентів дослідницьких компетентностей та заохочує до продовження навчання на другому рівні вищої освіти.


За результатами роботи доповіді опубліковуються в електронних виданнях студентських наукових конференцій та ін. Науково-дослідна робота студентів є продовженням і поглибленням навчального процесу і включена в процес підготовки фахівця.


Поєднання навчання і наукових досліджень під час реалізації ОП відбувається шляхом участі здобувачів вищої освіти у:

   міжнародних науково-практичних конференціях,

   круглих столах, на які здобувачі готують повідомлення ,

   майстер-класах

   виставках-дегустацій наукових розробок

   засіданнях наукового гуртка «Innovative and resource-saving food technologies» (наукові гуртки),

   семінарах з питань інтелектуальної власності та патентування


Практично всі дисципліни з даної ОПП мають елементи наукових досліджень (обговорення новітніх досліджень у лекційному матеріалі, завдання для самостійної роботи та виконання лабораторних робіт, що вимагають від здобувача розуміння наукової складової у інноваційних технологіях).  Частка тем бакалаврських кваліфікаційних робіт носить дослідницький характер.


Студенти, які виконують бакалаврські роботи дослідного характеру проходять переддипломну практику у НДЛ «Субкритичні технології у харчових виробництвах» та виконують кваліфікаційні роботи за наступними темами: «Технологія печива для діабетичного харчування із використанням субкритичних екстрактів стевії (Stévia)», «Технології продуктів харчування із використанням субкритичних екстрактів бузини (Sambucus nigra L.)», «Экстрагування фенольних сполук із картопляної шкірки субкритичною водою та їх використання в харчових технологіях», «Технологія натуральних харчових барвників з томатних вичавок».  


Частина здобувачів вищої освіти, які навчаються за даною ОПП поєднують навчання, з практичним досвідом та науковими дослідженнями  на підприємствах харчової промисловості і співтовариствах,  результати їхніх досліджень відображаються у розробці патентів, участі в конференціях, в індивідуальних випадках  навіть в практичному впроваджені.