Програма стажування випускників у Швейцарії

Ця програма надає можливість випускникам аграрних ВНЗ стажуватися в Швейцарії, як на традиційних сімейних фермерських господарствах, так і на сучасних аграрних підприємствах, з метою опанування передових технологій, методами організації виробництва і навичками, застосування теоретичних знань отриманих під час навчання у ВНЗ на практиці.

Тривалість практики - 8-18 місяців.

Об'єднання «Агро імпульс»

Практику студенти ПДАА проходять у фермерських господарствах Швейцарії в галузі рослинництва та тваринництва. Приймають участь в усіх технологічних процесах на протязі 6-12 місяців.

(Щороку проходять стажування в середньому по 10 студентів).

Вимоги до претендентів:

• бути випускником аграрного ВНЗ або технікуму (бакалавр, спеціаліст, магістр). Перевага віддається випускникам агрономічного, ветеринарного, зоотехнічного, біолого-технологічного факультетів або факультету механізації сільського господарства;
  • вік 20-30 років;
  • володіти німецькою мовою, як мінімум, на розмовному рівні. Знати сільськогосподарську термінологію;
  • перевага віддається кандидатам, які пройшли практику в Німеччині або Швейцарії;
  • мати водійські права на трактор/автомобіль і досвід водіння;
  • мати практичний досвід роботи в тваринництві або садівництві не менше 6 місяців;
  • бути працелюбним;

Можливі роботи і обов'язки: в тваринництві – догляд за тваринами (корови, свині, коні), свійською птицею; доїння корів; заготівля кормів; переробка молока і виробництво молочних продуктів харчування; робота на тракторі (культивація ґрунту, транспортування урожаю і тому подібне) і інші роботи на фермі; у садівництві – посадка, вирощування, прибирання, сортування, упаковка і переробка овочів і фруктів.

Тривалість робочого тижня у сфері сільського господарства в Швейцарії складає 55 годин. Обідні перерви не рахуються робочим часом.

Умови проживання:

проживання надається, як правило, в будинку, в якому живе приймаюча фермерська сім'я, або в іншому житловому приміщенні на території фермерського господарства; практиканту виділяється власна кімната з необхідними меблями. Необхідно дотримуватиcь правил спільного проживання, встановлених сім'єю, що приймає практикантів. Харчування 3-х разове разом з сім'єю (сніданок, обід, вечеря). Між основними прийомам їжі іноді передбачені короткі перерви на каву. Виняток становлять овочівницькі господарства, які надають окреме проживання для практикантів, де, як правило, стажисти повинні купувати продукти харчування і готувати собі їжу самостійно.

Страхування

Програмою передбачається обов'язкове страхування стажистів від нещасного випадку і на випадок хвороби. Страхова фірма може скоротити виплати особам, які приїхали в Швейцарію з наявними захворюваннями або травмами. В цьому випадку непокриті витрати нестимуть самі стажисти. Лікування у дантиста також оплачується практикантами, за виключенням, коли це необхідно у зв'язку з нещасним випадком.

Стипендія

Стажистам виплачується стипендія у розмірі 3110 CHF в місяць, з якої віднімаються вартість проживання та харчування у розмірі 990 CHF, страхування і податки. Таким чином, після усіх вирахувань «чиста» мінімальна стипендія стажиста складає приблизно 1300-1500 CHF в місяць (1 USD ≈ 1.10 CHF). Понаднормова робота повинна оплачуватися з розрахунку 13 CHF в годину (брутто) або може компенсуватися за допомогою надання додаткового вільного часу до вихідних днів. Протягом першого місяця практики понаднормова робота може не оплачуватися унаслідок випробувального періоду.

Випробувальний період

Перший місяць практики є випробувальним терміном, протягом якого стажисти знайомляться з виробничими процесами. Під час випробувального терміну трудові стосунки можуть бути розірвані обома сторонами. Після закінчення випробувального терміну трудові стосунки можуть бути розірвані тільки з важливої причини згідно ст. 337 Швейцарського Облігаційного права. Причини, по яких приймаюче фермерське господарство/підприємство має право достроково припинити практику, можуть бути різними:

• відсутність зацікавленості в роботі у сфері сільського господарства;
  • недотримання практикантом інструкцій і вимог, що висуваються до роботи, встановлених правил і розпорядку роботи;
  • відсутність взаємопорозуміння між фермером/менеджером підприємства і практикантом;
  • нанесення практикантом матеріального збитку фермерському господарству/підприємству внаслідок недотримання виробничих процесів, порушення правил техніки безпеки;
  • регулярне запізнення на роботу (5-10 хвилин запізнення вважається серйозним порушенням);
  • куріння на території ферми (особливо в корівниках, коморах та ін. закритих приміщеннях з високозаймистою здатністю) і т.д.

Відпускні та вихідні дні

Кількість вихідних днів визначається положеннями стандартної кантональної трудової угоди для працівників сільського господарства. Відповідно до закону стажисти мають право на оплачувану відпустку тривалістю 4 тижні.