ПРОГРАМА UGRAD: НАВЧАННЯ ЗА ОБМІНОМ У США

 

Що таке UGRAD?

Це програма академічного обміну студентів вишів, що дає можливість талановитій молоді з усього світу вчитися в Америці, дізнаватися більше про культуру та людей цієї країни, а також розвивати лідерські якості. Відібрані учасники навчаються за своєю спеціальністю протягом одного семестру, а також займаються соціальною активністю (community service). Передбачається, що учасники від України представлятимуть свою державу в Америці, будуть її обличчям.
Програму здійснюють спільно Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, Посольство США в Україні та організація World Learning.

Хто може брати участь у програмі?

Потенційні учасники цього навчального обміну повинні відповідати деяким критеріям:

– бути повнолітніми на момент початку програми

‒                   бути громадянами країн, які мають право здійснювати обмін. Україна – одна з них;

‒                   володіти письмовою та розмовною англійською на рівні, достатньому для навчання та спілкування;

‒                   бути студентами приватних чи державних вищих навчальних закладів в Україні, але не випускного року;

‒                   навчатися на денній формі навчання.

Для програми підходять студенти будь-яких спеціальностей. Навіть юристи і медики мають змогу спробувати свої сили, але їм під час навчання у США дозволяють вивчати лише загальні дисципліни. Високий рівень володіння англійською зазвичай означає рівень B2 та вище, але програмою також передбачені інтенсивні мовні курси перед початком навчання. Її надають лише тим, у чиїй участі в програмі зацікавлені за всіма іншими критеріями.

Чи потрібно підтверджувати рівень володіння англійською?

Ні, це необов'язково. Передусім, рівень англійської буде видно з есе, анкети та особистої співбесіди. Всі, кого відберуть на програму, складатимуть тест TOEFL.

 

Що оплачує програма?

Вона оплачує все: проїзд учасників програми до та зі США, навчання в університеті, проживання й харчування, медичне обстеження перед програмою та страхування, підручники. Окремо оплачується щомісячна стипендія, якої, зі слів організаторів, «достатньо для життя».

Коли відбувається відбір на програму?

Відбір на програму відбувається раз на рік. Про відкриття та закриття етапу збору анкет повідомляють на сайті Посольства США в Україні.

Які документи потрібно подати на конкурс?

На етапі подавання документів відбувається найбільший зріз учасників програми, адже, коли раптом щось заповнено або подано не повністю, людину просто відсікають з відбору. Ось, що необхідно подати:

  1. Анкета для участі. Заповнюється англійською мовою, всі поля обов'язкові до заповнення.

  2. Копія першої сторінки закордонного паспорта.

  3. Два рекомендаційні листи. Вони мають бути написані англійською або українською (в другому випадку потрібно буде зробити офіційний переклад). Один лист варто отримати від когось, хто працює в університеті (викладач або науковий керівник, наприклад), а другий – від людини, яка знайома з твоїми професійними якостями. Наприклад, підійде лист від людини, з якою ти працюєш у волонтерській організації або яка була твоїм працедавцем. Головне, щоб ці листи не були від близьких людей та родичів: такі рекомендації не приймаються.

  4. Транскрипт чи копія залікової книжки. Ці документи мають бути перекладені англійською та офіційно завірені або самим вишем, або в бюро перекладів.

  5. Довідка з місця навчання. Її також потрібно перекласти.

  6. Атестат про завершення середньої освіти. Цей документ подається тільки в тому разі, коли ти вирішиш податися вже з першого курсу. Тоді його теж буде потрібно перекласти та завірити або в школі, або в бюро перекладів.

  7. Сертифікати. Це також необов'язкові документи, але, якщо ти маєш сертифікати про участь у волонтерських програмах або інших програмах обміну, літніх школах чи конференціях, сміливо додавай їх до папки документів.

 

Детальніша інформація про Global UGRAD за посиланням>