Семінар з можливістю долучитися до онлайн-трансляції та три теми на вебінарах у Webex.

7 вересня 2021 р.
13:00—14:30 у  Державній науково-технічній бібліотеці України (м. Київ, вул. Антоновича, 180) відбудеться семінар*.
Тема: «Результативність та звітність за даними Web of Science».
Тези:   Рано чи пізно кожен науковець має потребу надати певні наукометричні показники власних здобутків (наприклад, під час атестації, складання звітів відділу чи установи, при спробі поїхати на стажування чи роботу або в разі подачі грантової заявки). Некоректність поданих даних, незалежно від того помилка трапилася випадково чи свідомо, часто призводить до репутаційних втрат і навіть часто до дискваліфікації учасників. Протягом трансляції семінару, що проходить у ДНТБ, на ютуб уточнимо, як дізнатися індекс Гірша (h-індекс) за Web of Science; як визначити кількість статей науковця, лабораторії чи установи у періодичних виданнях, що індексуються Web of Science, за умови наявності та відсутності профілів ResearcherID або ORCID за певний період; як сформувати список наукових видань, у яких дослідники підрозділу публікувалися найчастіше за звітний період, і яку кількість рецензій (за даними Publons) має науковець, яким чином ці дані потрапляють до бази.
*Зважаючи на норми проведення заходів, учасникам, які планують взяти участь очно, необхідно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/uchJRioRP5So2xMG7
Подія транслюватиметься на ютуб: https://youtu.be/PU3vOSC3Nys
Сертифікат не передбачено.
Вебінари

7 вересня 2021 р.
Тема: «Нові дані, метрики та інтерфейс у Journal Citation Reports».
Тези: 30 червня 2021 року оновився Journal Citation Reports: аналітичний інструмент на основі даних Web of Science Core Collection, у якому можна детально проаналізувати видання, для яких розраховується імпакт-фактор Journal Impact Factor (JIF). У повторі липневого вебінару розглянемо новий інтерфейс програми, основні показники, які можна визначити для видання, чому не розраховується імпакт-фактор для суто гуманітарних видань, що показує нова метрика Journal Citation Indicator (JCI), яку інформацію можемо отримати, як її зберегти. Як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів і для формування стратегії розвитку видання. І звісно, розповімо про вартість публікації та де можна друкуватися безкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:
10:15—11:15  https://bit.ly/3iEPMod
16:15—17:15 https://bit.ly/2VKJQkP

8 вересня 2021 р.
Тема: «Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote».
Тези: Структура статті. Формати пристатейної бібліографії. Зразки оформлення публікації. Можливості та функції референс-менеджера EndNote. Покрокова інструкція для початківців. Створення акаунту, наповнення бібліотеки через імпорт записів із Web of Science, сайтів журналів, онлайн-бібліотек, Google Scholar, додавання записів вручну, бібліотеки, створення та впорядкування каталогу, спільний доступ до даних, використання у науковій роботі та освітньому процесі. Оформлення та переоформлення статті за форматом обраного видання за допомогою Cite While You Write™. Корегування тексту, додавання / видалення посилань, версія рукопису для подання до видання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:
10:15—11:15 https://bit.ly/3iETkXO
16:15—17:15 https://bit.ly/3lSfHeh

9 вересня 2021 р.
Тема: «Нові та старі можливості Web of Science Core Collection».
Тези: Часто у школі тема першого твору вересня була така: «Як я провів літо». За аналогією перший вебінар нового навчального року буде про класичні та нові функції Web of Science Core Collection, зокрема ті, що з’явились улітку. Які можливості дає ця база для науковця, викладача та адміністратора? Де знайти ключову літературу за своєю темою? Де знайти партнера або рецензента? Які установи та науковці є лідерами у цьому напрямі? Як із ними зв’язатися? Які теми виносити на семінарські заняття та колоквіуми? Які теми курсових можуть бути? З чого починати роботу над курсовими роботами? Які видання спеціалізуються на певній темі? Які установи фінансували такі дослідження? Як знайти відповіді на ці запитання за допомогою базового пошуку з використанням операторів пошуку та символів скорочення? Як виділити найбільш цитовані роботи останніх років? Як зберегти та поділитись із колегами найцікавішими даними? Як проаналізувати вибірку документів? Чи варто боятися індексу Гірша і про що свідчить цитованість публікації. Окремо про нові функції, що з’явилися останнім часом. А також відповіді на питання з ваших реєстраційних анкет.
Реєстрація:
10:15—11:15 https://bit.ly/3iEoU7R
16:15—17:15 https://bit.ly/3jNua8z

Слухачі, які були присутні більше ніж 90 % основного часу вебінарів 7–9 вересня, протягом трьох робочих днів отримають сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінари відкрито, перейдіть за посиланням, натиснувши Register, заповніть анкету. Не забувайте поділитися інформацією з колегами. Зважте на те, що Webex не підтримує операційну систему XP.

29 вересня з 11:00 до 13:00 запрошуємо долучитися до спільного з компанією «Антиплагіат» вебінару «Как перестать беспокоиться и начать публиковаться». Оскільки до трансляції долучаються слухачі з 19-ти країн, то вебінар проводитиметься російською мовою.
Сертифікат передбачено.
Тема 1: «Автор и «Антиплагиат»: от любви до ненависти…»
Лектор: Ольга Беленькая, руководитель учебно-методического центра компании «Антиплагиат».
Анонс: Сегодня большинство научных журналов практикуют проверку поступающих рукописей на показатель «Заимствование». При этом многие редакторы предпочитают ориентироваться исключительно на формальный критерий – процент оригинальности текста. Как следствие, львиная доля отказов связана именно с недостаточной оригинальностью статьи, что не может не вызывать раздражение и даже гнев авторов. На вебинаре поговорим о формальном и неформальном подходе редакторов к проверкам на заимствования, вместе с вами разберемся, как работает система «Антиплагиат», как рассчитываются показатели «Цитирование» и «Самоцитирование», обнаруживаются ли переводные заимствования и парафраз, можно ли обмануть «Антиплагиат».

Тема 2: «Публикационная активность: быстрее, выше сильнее».
Лектор: Ирина Тихонкова, к. б. н., консультант по региональным решениям Clarivate.
Анонс: Публикации позволяют ученому продемонстрировать свои достижения и получить оценку научного сообщества. На предварительных этапах оценки грантовой заявки организации, финансирующие науку, используют наукометрические показатели, основой которых являются статьи и цитирования. На вебинаре разберем абсолютные и нормализованные показатели: цитируемость, импакт фактор, Journal Citation Indicator (JCI), квартиль, индекс Хирша, beamplot, от чего они зависят и где их посмотреть. Оценим деятельность ученого и организации. Определим причины успеха и неудач, продумаем публикационную стратегию. Обсудим статьи, их роль, форматы, когда и как начинать писать, как оформлять, как подбирать бесплатный журнал для публикации, рецензирование и за что отклоняют статьи. И, конечно, узнаем, как стать олимпийским чемпионом!
Регистрация открыта: https://bit.ly/3snU0UD Натисніть слово «Register» і заповніть анкету.

Записи вебінарів українською на каналі «Ютуб»: https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
Сайт компанії: clarivate.com
Iнформація українською: clarivate.ua
Розклад вебінарів російською: https://clarivate.com/ru/webinars/
Розклад вебінарів мовами Євросоюзу: https://clarivate.libguides.com/home