Скульптура «Одвічній годувальниці українського народу»

2003 року в дикої свині, що знаходиться також на території нашого студентського містечка, з’явилася родичка-сусідка: 5 квітня на території Полтавської державної аграрної академії (усього за двадцять метрів від цементної скульптури дикої кабанихи з потомством) відбулося урочисте відкриття нової скульптурної композиції, до якої входить, це група із свині у натуральну величину та фігура двох маленьких пастушків – хлопчика й  фігура дівчинки, у національному вбранні.

Спочатку скульптори та керівники аграрної академії хотіли бачити на постамент двох ангелів, які несуть свиню, однак цей проект  не одержав схвалення з боку священнослужителів. Тому ангелів замінили мініатюрними хлопчиком та дівчинкою, які поганяють величезну свиню прутиком. Скульптурна композиція і невисокий постамент, на якому вона встановлена, виготовлені з полімерного матеріалу, що імітує бронзу. На постаменті напис "Одвічній годувальниці українського народу". Щоб дати пам'ятнику ім’я, в академії оголосили конкурс, у якому перемогла пропозиція доцента однієї з кафедр академії, відомого полтавського краєзнавця Віктора Самородова, - одвічній годувальниці українському народу. Керівництво навчального закладу пояснило свою любов до свиней тим, що саме ця тварина неодноразово рятувала наш народ від голодної смерті. За свідченням істориків, у часи монголо-татарської навали загарбники забирали в українців все, що було придатним в їжу. На щастя для нашого народу, мусульмани за релігійними переконаннями не їдять свинини.