Форми навчання:
- денна,
- заочна.
Підготовка фахівців ведеться за двома ступенями вищої освіти:
Термін навчання:
- за ступенем вищої освіти «Бакалавр» - 3 роки 10 місяців;
- за ступенем вищої освіти «Бакалавр» (скорочений термін навчання) - 1 рік 10 місяців;
- за ступенем вищої освіти «Магістр» - 1 рік 4 місяці.
Ліцензійний обсяг прийому |
||
Ступінь освіти |
Денна форма |
Заочна форма |
Бакалавр |
50 |
0 |
Бакалавр (скорочений термін навчання) |
20 |
20 |
Магістр |
75 |
75 |
Підготовка студентів за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» здійснюється для виконання ними в майбутньому організаційно-управлінської, комерційної, аналітичної та науково-дослідної діяльності в галузі менеджменту, маркетингу, економіки, підприємництва умовах конкуренції та ринкових відносин в підприємствах різних форм господарювання.
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність - це діяльність, пов’язана із досягненням успіху в сфері бізнесу, торгівлі та конкуренції з метою покращення процесу купівлі-продажу.
Підприємництво - ініціативна, творча, пов’язана з ризиком самостійна економічна діяльність суб'єкта господарювання, який постійно здійснює нові комбінації ресурсів з метою реалізації нових ідей, випуску нової продукції та одержання прибутку; організаційно-господарське новаторство на основі використання різноманітних можливостей для випуску нових або існуючих товарів новими методами, відкриття нових джерел сировини, ринків збуту, реорганізації виробництва тощо.
Торгівля - це будь-які операції, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на товари. Ініціативна, систематична, виконувана на власний ризик для одержання прибутку діяльність юридичних і фізичних осіб щодо купівлі та продажу товарів кінцевим споживачам або посередницькі операції, або діяльність із надавання агентських, представницьких, комісійних та інших послуг у просуванні товарів від виробника до споживача
Біржова діяльність – це діяльності на світових фінансових ринках, освоєння методів аналізу фінансових ринків та вмінням ефективно користуватись біржовими інструментами, здатність приймати ефективні стратегічні рішення та прогнозувати тенденції і страхувати ризики на ринку.
Обов’язки фахівця – аналізувати товарні ринки і конкурентоспроможність виробників, управляти виробництвом та організовувати ефективний товарорух з метою покращення результатів діяльності.
ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ЩО ФОРМУЮТЬСЯ У РЕЗУЛЬТАТІ НАВЧАННЯ
знання:
- з аналізу, планування та організації підприємницької та торгівельної діяльності в сучасних умовах;
- з прогнозування, розробки стратегії та розвитку власної справи у сферах виробництва, посередництва та надання послуг;
- з надання якісних послуг та здійснення операційна на товарних біржах;
уміння:
- формувати і обробляти необхідну інформаційну базу щодо зовнішнього та внутрішнього середовища за певним видом економічної діяльності;
- визначати особистісні, групові та ситуативні можливості для здійснення ефективного управлінського впливу керівника-лідера в підприємницькій діяльності;
- проведення ділових переговорів та оформлення договорів;
навички:
- з виявлення та обґрунтування пріоритетних напрямків та організації власного бізнесу;
- прийняття ефективних підприємницьких рішень на внутрішніх та зовнішніх ринках;
- організації торгівельної діяльності та діяльності в сфері надання послуг;
- у сфері застосування комп’ютерних технологій для підтримки прийняття рішень в процесі організації та планування власної справи;
- організація біржових операцій;
комунікаційні здібності:
- з роботи в команді та співробітництва;
- з аргументування власної позицію;
- при спілкуванні з іноземними партнерами;
самостійність і відповідальність:
- при ухваленні рішень щодо організації та ведення власної справи;
- при застосовуванні знань, вмінь і навичок в процесі майбутньої підприємницької діяльності.
Протягом навчання в ПДАА за спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» студенти вивчатимуть майже 60 навчальних дисциплін, які умовно можна об'єднати в кілька блоків.
До першого блоку належать гуманітарні навчальні дисципліни, які спрямовані на розширення світогляду людини, розвиток особистості. До них можна віднести: історію України, історію української культури, українську мову (за професійним спрямуванням), іноземна мова, філософія.
До другого блоку слід віднести природничо-наукові та загальноекономічні дисципліни, до яких належить: політична економія, мікроекономіка, макроекономіка, економічна теорія, оптимізаційні методи і моделі, технологія галузі.
До третього блоку відносять професійно орієнтовані дисципліни, які спрямовані на професійну підготовку здобувачів вищої освіти, формування у них економічного способу мислення. Це насамперед: підприємництво, основи товарознавства, біржова діяльність, економіка підприємства, менеджмент, маркетинг, фінанси, бухгалтерський облік, економіка праці і соціально-трудові відносини, організація виробництва тощо.
Таким чином, засвоєння знань, які передбачають навчальною програмою спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», формує у студентів опанування системи теоретичних знань, прикладних вмінь і навичок щодо використання основ прикладної економіки, методів організації ефективного господарювання на рівні основної ланки суспільного виробництва, підприємства, формує необхідну сукупність теоретичних і практичних знань для вирішення конкретних економічних завдань на сучасному етапі розвитку економіки.
Перевагами фахівців зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» є:
- можливість заснувати та компетентно розвивати власний бізнес у сфері виробництва та торгівлі, надавати якісні послуги та здійснювати операції на товарних біржах.
- можливість реалізації загальних функцій управління підприємством;
- органічне поєднання вивчення економіки і права, підприємництва, менеджменту й інформаційно-комп’ютерних технологій, а також низку «соціальних» дисциплін, які охоплюють теорію і практику соціально-економічних відносин і ділового спілкування;
- прийняття оперативних рішень у межах своєї компетенції;
- функціональна та інформаційна підготовка проектів рішень;
- оперативне управління первинними підрозділами – лінійними (основна діяльність) або функціональними (підготовча та допоміжна діяльність), а також самостійними організаціями, які переважно не мають апарата управління;
Все це сприятиме підготовці висококваліфікованих та конкурентоспроможних спеціалістів.
Здобувачі вищої освіти, що успішно закінчать навчання у ПДАА за запропонованою спеціальністю будуть мати можливість заснувати власний бізнес і зайняти високооплачувані посади, наприклад:
Посади пов’язані з підприємництвом:
- директор малого підприємства за видами економічної діяльності
- керівник агентства: страхового, нерухомості, рекламного тощо;
- керівник підприємства сфери послуг;
- директор підприємства з надання послуг (консалтингової, страхової, рекламної тощо);
- директор малого підприємства у сфері охорони здоров'я, освіти, культури.
Посади, що пов’язані з торгівлею:
- директор малої торговельної фірми;
- керівник магазину;
- комерсант;
- завідувач торговельного залу;
- менеджер у роздрібній та оптовій торгівлі;
- менеджер у сфері послуг.
Посади, що пов’язані з біржовою діяльністю:
- фахівець з біржової торгівлі, брокер, дилер;
- фахівець із біржових операцій;
- аукціоніст (ліцитатор);
- торговельний брокер (маклер).