Спеціальність "Право"

На факультеті економіки та менеджменту з 2017 року буде здійснювати набір за спеціальністю:
081 «ПРАВО»

Навчання здійснюється за наступними формами навчання:
• денна,
• заочна.
Підготовка фахівців ведеться за ступенями вищої освіти «Бакалавр».
Термін навчання за ступенем вищої освіти «Бакалавр», за денною формою навчання 4 роки, за заочною формою навчання 5 років.


 

Ліцензійний обсяг прийому
Ступінь освіти
Очна форма
Заочна форма
Бакалавр
50
25

Уявити собі сучасне життя без величезної армії юристів просто неможливо. Саме вони допомагають розібратися в тонкощах правових процедур. Окрім роботи в правоохоронних органах, судових інстанціях, навчальних закладах, юристи прямують у сферу охорони авторських прав, аналізу стану ринку на предмет недобросовісної конкуренції і т.д.
Юрист (правник) – це фізична особа, яка здобула освіту в області правознавства і юриспруденції. Професія юриста вважається однією з найдревніших і найшановніших. Юристи завжди відрізнялися красивою мовою, умінням грамотно і витончено виражати свою думку, а також інтелігентністю і високою моральністю.
Першими професійними юристами були члени Колегії понтифіків у Древньому Римі. Саме вони заклали основи правового регулювання суспільного життя, створили обширну базу прецедентів. Лише декілька століть опісля юриспруденція сформувалася як наука. Особливо значимою віхою в її становленні вважається видання першого підручника з правознавства – «Інституції» Гая.
Значна кількість юристів займається політикою, науковою і викладацькою діяльністю. Таким чином, професійні можливості юриста поширюються на спеціалізовані структури, тобто судові, правоохоронні органи, структури юридичних послуг, а також на загальні керівні й господарські структури.
При цьому чимало юристів, зберігаючи звання юриста за освітою, займаються діяльністю, яка юридичною формально може і не вважатися. Однак саме підготовка юристів, коло їх знань і навиків, зв'язків, спосіб вирішення питань виявляються тут дуже корисними.
Юрист може працювати на державній службі, в приватній компанії або ж як самозайнята особа.
Для бакалаврів з права основними сферами працевлаштування є:
1) судові та правоохоронні органи: секретар суду, секретар судового засідання; державний виконавець;
2) органи державної влади та місцевого самоврядування: посади державної служби категорії В 6-9 рангів, посади службовців органів місцевого самоврядування;
3) суб’єкти господарювання: юрисконсульт, архіваріус, первинні посади фахівців та керівників у галузях загальної та юридичної компетенції;
4) самозайняті особи: приватний виконавець.
Особливістю професії юриста є великий тягар відповідальності. Його помилка може коштувати компаніям мільйони, а людям – волі.

Факультети: