Стажування студентів у Данії

Данія є розвинутою країною в сільському господарстві в Європі. Стажування допоможе студентам отримати знання та рекомендації для участі у програмах США, Канади, Австралії. Програма є практичною, та направлена на набуття практичного досвіду у сільському господарстві.

З метою встановлення тісних контактів між Полтавською державною аграрною академією та підприємствами Данії організовано візит представників фірми «SFK - Technology» до Полтавської області. Фірма є провідним виробником промислових класифікаторів якості туш для м'ясокомбінатів (75 % ринку Європи, США та Канади). Продовжуються переговори щодо отримання всієї необхідної інформації для її використання у відповідному навчальному курсі.

Стажування у Данії особливо корисне студентам ТВППТ та ветеринарного факультетів, оскільки вони мають безпосередню можливість стажуватися на тваринницьких фермах. Від студентів вимагається наполеглива праця з такими тваринами, як: свині, корови, коні, норки, домашня птиця. Річне стажування дає можливість опанувати теоретичні знання та засвоїти матеріал на практиці.

Фірма «Датсько – Українська Співдружність» та Асоціація фермерів «АВ – farm».

Практику студенти ПДАА проходять у фермерських господарствах Данії, здебільшого в галузі тваринництва. Приймають участь в усіх технологічних процесах на протязі 12-18 місяців.

2003 рік – початок співпраці. Практику в цей період пройшли 15 студентів ПДАА.
(Щороку проходять стажування в середньому по 30-35 студентів).

Вимоги до практикантів

  • 19-29 років;
  • неодружений;
  • аграрна освіта (коледж, університет, інститут, училище – студент або випускник, що закінчив навчальний заклад менше 2-х років тому) з сільськогосподарською спеціалізацією (ветеринари, агрономи, ландшафтний дизайн, біотехнолог, овочівництво, садівництво). Зауважте! Економісти, юристи до участі в програмі не приймаються. Кандидати з аграрною освітою мають право обирати ферму згідно своїй спеціальності (ветеринар не може поїхати на квіти в теплицю, фахівець з ландшафтного дизайну не може доглядати свиней);
  • доведений досвід роботи на фермі обраного типу (наприклад – зернові та сільськогосподарська техніка, молочні корови або свиноферма) від 1 року;
  • права на автомобіль та трактор;
  • добрий розмовний рівень англійської або німецької мов.

Інформація щодо перебування в Данії: Типи розміщення: переважно свиноферми та молочні ферми або змішані ферми (молочна + польові культури, свиноферма + садівництво). Декілька ферм (15-25 на рік загалом) приймають практикантів для стажування у галузі садівництва, конярства, лісівництва, фруктів, птахівництва та хутра. Біля 5 місць пропонується на спеціалізоване рослинництво.

Стандартний робочий час – 37 годин на тиждень. Понаднормова праця відшкодовується за рахунок додаткового вільного часу або виплачується у розмірі 76,59 ДК/годину (брутто, тобто до відрахування податків). Який з двох варіантів буде обрано, залежить від фермера.

Стипендія: до відрахування податків – 6,304 ДК на місяць плюс проживання та харчування. Після сплати податків – приблизно 4,500 ДК на місяць. Стипендія піднімається після 6 місяців перебування в Данії до 8,023 ДК на місяць. Для студентів податки складають приблизно 8 %, якщо зарплатня не перевищує 6,500 ДК. До стипендії додається приблизна вартість харчування та проживання. Також відраховується 50 ДК на місяць на обов'язкове страхування.

Перші два місяці є випробним терміном. Протягом цього часу фермер, також як і практикант, можуть вирішити зупинити стажування з повідомленням про це за два тижні. Якщо фермер свідчить, що в практиканта немає достатньо досвіду або знань мови, або якщо в практиканта негативне відношення до роботи, приймаюча компанія організовує відвідання ферми з метою роз'яснення ситуації. Якщо скарги є справедливими, практикант має повернутися додому. Якщо існують інші проблеми, приймаюча організація намагається знайти нове розміщення.

Адміністративний внесок до приймаючої організації складає 2,500 ДК. Як правило, цей внесок відраховується із зарплатні практиканта протягом перших двох місяців стажування в Данії.

Термін перебування в Данії складає від 8 до 12 місяців.