Стажування у ФРН

Сільськогосподарська школа «Дойла» – м. Нієнбург (ФРН).

Це навчальний заклад, який підпорядкований сільськогосподарській палаті і Адміністрації округа Нієнбурга. В ньому проходять навчання фермери, садівники, конюхи, механіки сільськогосподарської техніки, слюсарі, столяри з Німеччини. Крім того, ця школа проводить навчання студентів із країн середньої і східної Європи, нових незалежних держав та заокеанських країн (зокрема Бразилії). Навчання для цієї категорії студентів проводяться в галузі сільського господарства, садівництва, ремесляного виробництва, промисловості.

Наші студенти проходять навчання в цій школі з одночасним практичним стажуванням у фермерських господарствах землі Нижня Саксонія. Термін практичного стажування 12 місяців, а навчання проводиться 1 день кожного тижня на протязі всього періоду стажування. Наприкінці терміну стажування студенти складають іспити по рослинництву, тваринництву, механізації сільського господарства та німецькій мові і отримують сертифікат про закінчення школи «Дойла».

Розпочалася співпраця ПДАА з школою «Дойла» у 1996 році і з кожним роком розширюється. (Щороку проходять стажування в середньому по 10-15 студентів).

Університет прикладних наук «Войнштефан» м. Тріздорф

Цей університет знаходиться в землі Баварія і має два відділення в м. Фрайзінг та в м. Тріздорф.

В університеті навчаються німецькі студенти за такими напрямками:

  1. сільське господарство;
  2. охорона навколишнього середовища;
  3. міжнародний менеджмент.

Українські студенти мають можливість навчатися на факультеті міжнародного менеджменту після проходження 4-6 місячної практики в фермерських господарствах землі Баварії. ПДАА почала співпрацювати з Університетом прикладних наук «Вайнштефан» з 1996 року. У 1996-1999 роках проходили практику по 5 студентів кожного року. У 2000-2001 році – по 6 студентів. А у 2002-2003 році по 8 студентів. Після проходження цієї практики, яка проводиться під керівництвом Університету, приблизно 40 % студентів-практикантів у подальшому пройшли (чи проходять) навчання на факультеті міжнародного менеджменту (магістерський курс МВА). З 2002 року аналогічний магістерський курс введений і у Полтавській державній аграрній академії.

Німецький селянський союз (об'єднання фермерів) м. Бонн

Практику студенти ПДАА проходять у фермерських господарствах Німеччини під керівництвом Німецького селянського союзу. Під час цієї практики на протязі 4-6 місяців студенти вивчають всі технологічні процеси, які проходять у фермерському господарстві.

Співпраця з 1997 року. Кожного року проходять практику по 2-3 студента ПДАА. Програма стажування.