Стажування у Швеції

Програма є практичною, але не робочою. Тобто, студент, аспірант або випускник проживатиме в родині (або в окремому будинку разом з іншими практикантами), працюватиме на фермі (яку сам обере – молочна, тваринницька (свині, коні, корови, вівці, птиця тощо), садівництво (фрукти, овочі), теплиці (декоративні рослини, квіти, овочі) або ферма змішаного типу) разом з господарями. Стипендія становить 48.75 крони на годину, якщо термін перебування складає 1-6 міс, 68.20 крони на годину, якщо практикант подовжує практику до 7-12 міс.

Необхідні вимоги:

  • вік від 20 до 30 років включно;
  • неодружений (або сімейні пари);
  • базові знання розмовної англійської мови (проводиться співбесіда з директором шведської організації. На співбесіді потрібно розповісти, для чого потрібна практика в Швеції, де навчаєтесь/працюєте, як проводите вільний час, які плани на майбутнє тощо);
  • досвід роботи на фермі обраного напрямку не менше 1 року;
  • права на автомобіль або трактор (для тих, хто обирає практику на тваринницьких фермах);
  • мотивація поїздки (на співбесіді, що проводиться англійською мовою, потрібно пояснити, чому Ви вирішили поїхати на стажування до Швеції).

Термін перебування в Швеції складає від 3 до 12 місяців і може бути подовжений до 18 міс лише у випадку, якщо сам фермер Вам це запропонує.

Кількість годин, які вам має надати фермер, складає 168 годин на місяць. Але зауважте, що протягом сезону або збору врожаю, кількість годин може бути більше норми, або менше, в залежності від погодних умов, врожаю, кризисних явищ тощо. Якщо практикант працював наднормові години, це означає, що після закінчення сезону ви отримаєте додатковий вільний час або грошове відшкодування. Спосіб компенсації обирається виключно фермером.

Сільськогосподарський коледж м. Ретвік.

2003 рік – початок співпраці. Практика по механізації сільського господарства безпосередньо в коледжі м. Ретвік.
(По 2 студенти ПДАА).

Об'єднання молодих фермерів Швеції

2007 рік – початок співпраці. Практику студенти ПДАА проходять у фермерських господарствах Швеції в галузі рослинництва та тваринництва. Приймають участь в усіх технологічних процесах на протязі 6-8 місяців.
(Щороку проходять стажування в середньому по 30-35 студентів).