Студентський науковий гурток кафедри фінансів і кредиту «Фінансовий клуб»

Науковий гурток:

Для організації наукової роботи студентів за напрямом підготовки «Фінанси і кредит» з метою залучення обдарованої студентською молоді до наукової роботи у галузі економічних наук під керівництвом к.е.н., доцента кафедри фінансів і кредиту Зорі С. П. функціонує науковий гурток «Фінансовий клуб».

Основні завдання гуртка:

- дослідження актуальних питань фінансової діяльності підприємств, установ та організацій в контексті забезпечення ефективності їх функціонування;

- впровадження у навчальний процес нових форм співпраці з установами та організаціями функціонування яких пов’язане із податковою, банківською, страховою та інших видами діяльності;

- сприяння публікації студентами наукових статей, тез доповідей, участі у наукових конференціях та конкурсах;

- сприяння формуванню особистості студентів як дослідників шляхом підвищення їх наукової активності під час участі у роботі гуртка.

На сьогоднішній день учасниками гуртка «Фінансовий клуб» на постійній основі є студенти факультету обліку та фінансів, спеціальності «Фінанси і кредит»: Журбенко Ігор, Пав ліга Аліна, Тропак Марина, Звєрєва Аліна, Цілуймо Євгенія, Швачко Марина, Перепадя Вікторія, Смирнова Лілія, Кока Аліна, Кадар Мар’яна, Туманців Володимир, Винниченко Вікторія, Демусенко Аліна, Головня Ірина; Даценко Вікторія, Заєць Юлія, Шевченко Оксана, Ватага Людмила, Назаров Олександр, Радченко Галина, Тищенко Аліна; Сідак Аліна, Литвак Аліна, Ропавка Катерина. Крім того, відвідувати засідання гуртка та отримувати необхідні консультації мають можливість всі бажаючі. Засідання наукового гуртка проходять щомісячно, результати наукової студентської діяльності обговорюються на наукових семінарах кафедри, де консультанти та наукові керівники звітують про хід наукових досліджень. Довідкова інформація: Гурток «Фінансовий клуб» діє на базі факультету обліку та фінансів (кафедра фінансів та кредиту каб. 12, тел. (2-87-48)

Науковий керівник гуртка Зоря Світлана Петрівна
 

План роботи студентського наукового гуртка кафедри фінансів і кредиту «Фінансовий клуб» на 2014-2015 навчальний рік

Звіт про роботу наукового гуртка «Фінансовий клуб» за 2014-2015 навчальний рік

 

8 вересня 2014 року відбулося планове засідання Фінансового клубу головною метою якого було обговорення плану роботи наукового гуртка на 2014-2015 навчальний рік. За спільним обговоренням членів гуртка було визначено та обрано найбільш важливі та актуальні проблеми та напрями дослідження, а саме: правові аспекти працевлаштування випускників спеціальності фінанси та кредит в сільській місцевості, їхні права та можливості (в рамках програми «Рідне село»); особливості прийняття ефективних інвестиційних рішень; стан т перспективи розвитку страхового ринку України; важливість заощаджень та управління власними фінансами, проведення презентації банкнот та монет світу; історія та перспективи розвитку ринку золота. На кінець навчального року заплановано підведення підсумків діяльності наукового гуртка за 2014-2015 навчальний рік. 1 жовтня 2014 р. відбулося планове засідання наукового гуртка на тему: «Правові аспекти працевлаштування випускників спеціальності фінанси і кредит в сільській місцевості, їх права та можливості» (в рамках програми «Рідне село»).

На фото головний спеціаліст Головного управління юстиції у Полтавській області Телятник Р.П. та учасники засідання наукового гуртка «Фінансовий клуб»

 

На засідання було запрошено головного спеціаліста Головного Управління юстиції у Полтавській області Телятник Руслану Петрівну, яка ознайомила студентів із особливостями укладання трудового договору із роботодавцями сільської місцевості, їх реєстрацією в центрі зайнятості та штрафними санкціями з приводу порушення умов трудового договору як з боку працівників так і роботодавця. В ході заходу, відбулася жвава дискусія, в результаті якої студенти отримали кваліфіковані відповіді Руслани Петрівни з питань щодо порушення умов трудового договору в контексті вчасності виплати заробітної плати, розірвання трудових договорів з ініціативи третіх осіб, порядку проведення конкурсу на вакантні посади.

Два роки тому Національний банк України ініціював святкування Всесвітнього дня заощаджень в Україні та проведення Всесвітнього тижня фінансової грамотності. Основна мета цих заходів – роз’яснення користі ведення сімейного бюджету, основних принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій, надання правдивої інформації про основні фінансові продукти, за допомогою яких можна реалізувати свої плани, а також популяризація ідеї системного заощадження та збереження коштів заради фінансової стабільності у майбутньому.

Враховуючи актуальність вищезазначеного, кафедрою фінансів і кредиту в рамках наукового гуртка «Фінансовий клуб» було заплановано розширене засідання на тему «Управління особистими фінансами», яке і відбулося 5 листопада за участі студентів факультету обліку та фінансів та викладачів кафедри, а саме: Безкровного Олександра Валентиновича, Некрасенко Лариси Анатоліївни, Лихопій Вікторії Іванівни, Зорі Світлани Петрівни та представника банківської установи – Ночовного Дмитра Володимировича, менеджера по роботі з приватними VIP клієнтами Полтавського регіонального управління ПАТ «КБ «Надра».

Головною метою проведення заходу була популяризація ідеї системного заощадження та збереження коштів заради фінансової стабільності в майбутньому, адже саме студенти найближчим часом стануть найважливішими споживачами фінансових послуг і формуватимуть економічне «обличчя» країни.

Цікавим з точки зору пізнання та набуття нових знань для студентів, стала пропозиція Дмитра Володимировича щодо зміни стандартних форм проведення подібних заходів у формі гри. Зміну традиційної методики студенти сприйняли з захватом, обговоривши особливості планування та використання бюджету, швидко сформували групи за бажанням та почали працювати над завданням. Так, виходячи із даних щодо складу та бюджету родини, дві команди учасників мали на плакаті деталізувати статті витрат і суму, яка виділяється на місяць на ці потреби проявляючи максимум раціоналізму та навички до заощаджень.

В ході презентації власних бюджетів новоствореними командами, представник банківської установи задавав запитання та ставив завдання, які дозволили студентам засвоїти матеріал відповідно до можливостей пізнавальної діяльності, а також демонструвати свої досягнення в отриманні знань.

Присутні викладачі відмітили позитивним те, що у процесі підготовки й проведення засідання у формі гри, кожен учасник мав можливість для самоствердження й саморозвитку, виявлення умінь та навичок критичного осмислення проблем, пошукової роботи, набуття якостей, які стануть у нагоді в подальшому житті. Таким чином, результатом засідання наукового гуртка стало поглиблення економічних знань студентів щодо планування та використання власних коштів і управління особистими фінансами, використання наявних коштів з метою заощаджень, формування знань про сутність, механізми та інструменти інвестування власних коштів з метою їх примноження.