СТУДЕНТИ ПОЛТАВСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ АКАДЕМІЇ – НАЙКРАЩІ НАУКОВЦІ ПОЛТАВЩИНИ!!!

Полтавська державна аграрна академія – це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, осередок науки, освіти і культури на Полтавщині. Академія – це потужний науково-просвітницький, культурний і молодіжний центр Полтавської обл., що відповідає сучасному рівню вищої освіти, активно реагує на запити ринкової економіки, сприяє розвитку національної культури, формуванню еліти українського суспільства.

Полтавська державна аграрна академія є офіційним партнером стипендіальної програми фонду Віктора Пінчука «Завтра. UA». У рамках стипендіальної програми,  з 2008 р. студенти аграрної академії під керівництвом викладачів займаються науковою діяльністю. Цього року від академії на участь у конкурсі було надіслано 45 наукових робіт.
Фондом Віктора Пінчука організовуються різноманітні соціальні проекти, лекції-зустрічі з відомими політиками та економістами сьогодення, зокрема: Нобелівський лауреат з економіки 2003 р. Роберт Енгл; професор міжнародної економіки Університету Джонса Хопкінса доктор Френсіс Фукуяма; співавтор підручника «Мікроекономіка» Роберт Піндайк; 9-й президент Світового Банку Джеймс Вульфенсон; лауреат Нобелівської премії світу 2006 р. доктор Мухаммед Юнус; 65-й державний Секретар США Колін Пауелл; Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки (1999 – 2009 рр.) та Генеральний секретар НАТО (1995 – 1999 рр.) Хав’єр Солана; віце-канцлер Німеччини Йошка Фішер (1998 – 2005 рр.); 42-й Президент США Вільям Джефферсон Клінтон; Президент Ізраїлю Шимон Перес; засновник Wikipedia, ідеолог концепції Wiki та член Опікунської ради Фонду Wikimedia Джиммі Вейлз та інші.
Восени 2012 р. у м. Дніпропетровськ в ДК «Металург» було організовано зустріч з прем’єр-міністром Великобританії (1997 – 2007 рр.) Тоні Блером, що виступив з лекцію на тему «Модернізація країн у XXI столітті».

Лекцію відвідало близько 1600 студентів з Дніпропетровська, Києва, Запоріжжя, Харкова, Донецька, Луганська, Івано-Франківська. Слухачами лекції були і двадцять один студент Полтавської державної аграрної академії, які є стипендіатами – Нос А.М., Постіл Ю.О., Шипоша В.В., Есаулова Я.В. та учасниками стипендіальної програми «Завтра. UA»: студенти 3 курсу – Яблонько О.О., Ходаківська К.С., Потоцька Т.О., П’ятниця Ю.Г., Федяй С. Ю., Яківець І.С., Косовська І. В., Ватага Л.В., Лесюк А.С., Власенко А.О., Рижикова О.І., Троян А.Ю.; студенти 4 курсу – Будник А.М., Виноградова М.М., Суббота А.О., Потрапелюк Н.Б., Чопівська І.В. Разом зі студентами лекцію відвідали і старший викладач кафедри економіки підприємства Вольнова О.М. та лаборант кафедри фінансів та кредиту Левошко І.І. 
В рамках лекції Тоні Блер представив своє бачення ключових факторів, що впливають на розвиток та модернізацію країн в наш час: «У ХХІ столітті найкраще працюють вільні і відкриті суспільство та економіка. Це звичайно питання демократії. Адже демократія – це той шлях, який дозволяє громадськості контролювати діяльність уряду. З іншого боку – це вільне суспільство у сенсі того, що люди вільні генерувати нові ідеї, бути креативними, знаходити нові шляхи щось робити. Якщо світ швидко змінюється, то і ви маєте змінюватись швидко, щоб не відстати. В цьому світі успішними будуть люди, що відкриті до нових ідей, які завжди шукають нового мислення та дії».
Тоні Блер наголосив на тому, що освіта є критичною складовою у створенні успішного майбутнього країн в усьому світі: «Освіта стає основною складовою майбутнього країни. Освіта яка є не лише для еліт, а для широких мас населення, якісна освіта, а не базова. Це означає, що систему освіти необхідно реформувати майже по всьому світу, щоб якісна освіта була доступна кожному. Країни, які хочуть бути успішними у ХХІ столітті мають сфокусуватись на створенні вищих навчальних закладів і зробити їх основою розвитку інтелекту, здібностей та технічного прогресу».
Також, він додав, що важливо «створити ініціативний приватний сектор, який має бути конкурентоспроможним та вибудовувати правильні партнерські стосунки з ВНЗ, адже саме звідти вони отримують робочі кадри». Крім того, Тоні Блер сфокусував увагу слухачів на важливості підвищення ефективності роботи урядів, зазначивши що «у наш час ми залишили позаду старі ідеї поділу на «правих» та «лівих», які домінували у ХХ столітті. Сьогодні ми живимо в еру уряду, який має менше концентруватись на питанні ідеології, а більше на ефективності, на тому як перетворити ідеї в дії».
Дані дискусійні лекції сприяють розширенню світогляду студентської молоді та допомагають збагатитися новими знаннями.