Тренінги з формування особистості еколога

Для здобувачів вищої освіти зі спеціальності «Екологія», група ЕКОб_д2016, протягом жовтня-грудня 2019 р. було проведено цикл розвивальних тренінгів з метою поглибленого засвоєння  навчальної дисципліни «Екологія людини».

Тестування та міні-тренінги з використанням арт-методів були присвячені  усвідомленню студентами ролі особистості в гармонізації взаємодії людина-природа та набуттю навичок з формування інтелектуального та морального потенціалу майбутніх фахівців за рахунок самовдосконалення.

За результатами тестування своїх  індивідуальних характеристик особистості (тест Стреляу, опитувальник Кеттела, проективна ізотерапія), студенти складали свій «психофізіологічний портрет».

На тренінгу «Мій адаптаційний потенціал», який проводився під гаслом  Ф. Достоєвського «Якщо хочеш перемогти весь світ, переможи себе», студенти визначали свій психоемоційний стан, стресостійкість та рівень свого фізичного і психологічного здоров’я.

На тренінгах «Що мені подобається в моїй майбутній професії?»  та «Доля людства в руках людини» розглядали соціальні аспекти взаємодії людина-навколишнє середовище та усвідомлювали свої професійні завдання в сучасному суспільстві як еколога.

Така тренінгова робота з залученням засобів соціальної психології, валеології, психології розвитку сприяє розвитку творчого потенціалу студентів, формує відповідальність та активну життєву позицію майбутніх екологів.