Відгук учасника професійного стажування за програмою «Study Tour to Poland»

Сакало В.М., к.т.н.,

доцент кафедри машиновикористання й виробничого навчання

інженерно-технологічний факультет

Полтавська державна аграрна академія

Стажування здійснено за підтримки Посольства Польщі

в Україні (м. Київ) та Польсько-Американського

Фонду Свободи (м. Варшава)

Відгук учасника професійного стажування за програмою «Study Tour to Poland»,

Краків – Варшава, березень 2010 року

Якось раз трапилося мені поїхати ранньої весни до нашої сусідньої країни, з різними установами якої ми маємо досить тісну і тривалу співпрацю, - Польщі. Не те щоб я так планував цей круїз заздалегідь, а одного дня мені поставили до відома про вільне місце в групі співробітників, які споряджаються відвідати навчання з приводу дорадництва однієї з провідних економік Європи. Зазвичай я відвідую цю країну один раз на рік, і мабуть входжу до елітного клубу науковців, що формують основу конференції в Тучно, яка проходить у великий вікенд на початку травня й проводиться кафедрою ландшафтної архітектури SGGW. Ну, нехай, основу закордонного її представництва. А цього разу тижні зо три до старту, в лютому, я був кинутий у водоверть подій з отримання віз на виїзд. Краще сказати, довелося по другому колу турбувати польське консульство з приводу документального оформлення моєї поїздки.

Одразу хочеться зазначити, що багаторічна співпраця певних співробітників нашої академії з величезною кількістю різних наукових установ та навчальних закладів Польщі, дала свої плоди. По-перше, якраз за отриману винагороду наша делегація і прямує до тренінгу. А по-друге, за сприяння посольства в консульстві не було жодних проблем, і з невеличким зволіканням і очікуванням біля посольства, я отримав офіційний дозвіл мандрувати країнами шенгенської зони. Безумовно усі вимоги до такого роду документів я виконав. І взагалі, відвідувати консульство у Києві одне задоволення. Невеличка черга о восьмій перед дверима, одразу зникає, як тільки привітний охоронець запросить до зали. Достатня кількість працюючих віконець, чіткі і зрозумілі поради і роз’яснення дають змогу майже без затримки виконати необхідні процедури. Правду кажучи, я не був біля цих дверей влітку. І все, ти в команді, що прямує до літовища у Катовицях. Виліт без ніяких проблем, хіба що трохи турбувало обмеження у вазі багажу, а от польські прикордонники проявили зацікавленість до нашої групи. Дякувати тільки тому, що серед нас була людина, яка достатньо чітко може висловлюватися польською мовою. Усі наші папери були піддані ретельній перевірці, а за деякими з них були зроблені докладні пояснення. Митного ж контролю взагалі ми не відчули. Зовсім трохи затримались в пошуках автівки, яка нас зустрічала. Яскраве світло ліхтарів і бездоганне покриття дороги сприяли нашому швидкому переміщенню з місця посадки до готелю в Кракові, який став нашою домівкою на наступні три дні.

А план візиту був досить насиченим. Тільки-но над містом великої історії з’явилися перші проміні весняного сонця, ми вже снідали і готувалися до першої нашої зустрічі. Та от вже і досить комфортабельний мікроавтобус переніс нас до сільськогосподарського університету, що у Кракові. З початку зустріч з організаторами осередку дорадництва при Краківському сільськогосподарському університеті. Для нашого порозуміння і полегшеного спілкування до делегації була приставлена перекладач. Під час першого погляду зрозумілим стає одне: досить великі зусилля прикладаються державою і фахівцями щоб інформаційно забезпечити сільськогосподарського виробника. Зрозумілі й основні напрямки роботи дорадчих служб. Це юридична, правова та економічна консультація. Здебільшого вдосконаленню підлягають стосунки конкретних виробників з державою та установами Європейської Юнії.

Далі...