Відродження українського села – стосується кожного!!!

З 6 по 9 вересня 2010 року на базі Навчально-наукового центру біології і екології субтропічних рослин та ландшафтознавства НУБіП України (с. Нікіта, Ялтинський район, АР Крим) відбулося засідання Об’єднаної ради студентського самоврядування ВНЗ Мінагрополітики України (ОРСС), в ході якого було складено і затверджено план роботи на 2010/2011 н.р.

Вперше за 5 років існування Об’єднаної ради у роботі круглого столу на тему «Спільна діяльність Об’єднаної ради студентського самоврядування аграрних ВНЗ України, молодіжних громадських організацій України та Міністерства аграрної політики України», який проходив у рамках засідання Об’єднаної ради, прийняли участь: Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики АР Крим Анатолій Корнійчук, начальник управління патронатної служби Міністра Михайло Чужмир, Директор Департаменту освіти, науки та дорадництва Ірина Синявська, проректор з навально-культурно-виховної роботи та соціальних питань Національного університету біоресурсів і природокористування України Руслан Сопівник, молодший науковий співробітник Науково-методичного центру аграрної освіти Оксана Падалка.

На круглому столі розглядалися питання співпраці ОРСС, дієвих молодіжних громадських організацій України та Міністерства аграрної політики України. Були представники Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти та науки України, Української асоціації студентського самоврядування, ВМГО «Студентська республіка» та ін.

Представляти Академію випала честь голові Студентської ради, студентці 4 курсу факультету Економіки та менеджменту Бардіній Тетяні, У дружній невимушеній атмосфері відбулося спілкування з Миколою Володимировичем, який у своєму виступі наголосив на питаннях якості освіти: «Якість освіти в аграрних вищих навчальних закладах здійснюватиметься не за рахунок скорочення навчальних закладів, а за рахунок збільшення їх фінансування. Будемо всі разом відстоювати нашу галузь науки». Міністр налаштований на тісну співпрацю із студентськими лідерами: «Старше покоління повинно довіряти молодшому» впевнений пан Микола, він пообіцяв протягом року відвідати всі вищі навчальні заклади та звернутися з пропозиціями співпраці Міністерства, керівництва навчального закладу та студентської самоврядної організації. Також увагу членів Об’єднаної ради було загострено на питані стратегії розвитку села та сільської громади: «За рахунок державної мотивації буде відроджено тваринництво. Надаватиметься державна підтримка фермерським господарствам». На останок Микола Володимирович побажав продовження початої вірної справи, самовпевненості, самоповаги, виховання патріотизму в собі, своїх батьках, та дітях.

Міністра та високоповажних гостей самоврядуванці просто засипали актуальними питаннями, отримавши повні та вичерпні відповіді на котрі, задоволені студенти вручили дипломи почесних членів Об’єднаної ради Миколі Володимировичу та Ірині Максимівні.

Ця зустріч є свідченням не байдужого ставлення влади до проблем студентства. З’явилися нові перспективи співпраці державних діячів та студентів–аграріїв, що трансформуються найближчим часом у реальні проекти.

Будемо сподіватися, що студентство дійсно допоможе зберегти село та підняти на достойний рівень аграрну сферу. За Україною майбутнє, особливо у аграрному секторі. Адже кому як не нам розбудовувати нашу країну, і кому як не нам відновлювати ім’я “Житниці Європи”!!! Кожен з нас повинен замислитися над нашим спільним майбутнім. Відродження українського села – стосується кожного!!!

Тетяна Бардіна