Відвідування музею Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені Миколи Вавилова

Студенти другого курсу інженерно-технологічного факультету мали нагоду відвідати музей, якому вже 135 років. Це – музей Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені Миколи Вавилова. Його доля тісно пов’язана з усіма історичними етапами становлення й розвитку Полтавської державної аграрної академії.

Захоплюючу екскурсію провела наукова співробітниця відділу селекції Любов Кавалір. Для майбутніх інженерів-механіків ця подія стала надзвичайно корисною.
У першій залі музею – величезна колекція комах, яку зібрав один із засновників української ентомології Микола Курдюмов 1910–1914 років. Він привіз із закордону креслення кліматичної камери для дослідження всіх етапів життя комах – від яйця до дорослої особини.
Лабораторне обладнання, наукова колекція довідників і пристроїв для проведення польових експериментів того часу не залишили байдужим нікого із відвідувачів. Агроінженери другого курсу вже мають досвід роботи із сучасним обладнання, тому побачити на власні очі, так би мовити, еволюцію трудового інвентарю для проведення сільськогосподарських робіт 19‒20 століть було не лише цікавим, а й корисним у професійному плані.

 

Поряд зі знаряддями праці представлені зразки насіння, що висаджували й досліджували на маленьких діляночках, коли тільки починалася історія дослідного поля, зокрема: люцерна, стоколос безостий, вика озима, озима та яра пшениця і кормовий буряк.
Окремої уваги заслуговує зала з предметами вжитку українських осель Решетилівщини. Окрім скринь, меблів і посуду представлена надзвичайна колекція вишитих рушників різного призначення.

 

Зібрані й розміщені з любов’ю й повагою до історичного минулого експонати створюють у відвідувачів відчуття старовинного духу епохи.
Дякуємо за надзвичайно цікаву, пізнавальну розповідь і екскурсію Любові Кавалір і усім співробітникам дослідної станції, які не тільки внесли вклад у появу, становлення й розвиток музею, а й примножують, збагачують і трепетно оберігають фонди для своїх нащадків-колег, які поповнять склад фахівців агропромислового господарства України.