Як написати резюме

Слово «резюме» має французьке коріння і означає «короткий виклад». Сьогодні резюме розуміється як короткий опис професійних досягнень і якостей претендента, який має на меті зацікавити роботодавця, створити позитивну думку про потенційного працівника та організувати особисту зустріч.
Резюме створює перше враження про претендента, що є найважливішим моментом у знайомстві з рекрутером. Зазвичай воно не перевищує обсягу в два друкованих аркуші формату А4 і не повинно займати більше 4-5 хвилин на його прочитання.
Також варто відокремлювати поняття «Якісне резюме» і «неякісне». Тут дуже важливе правильно скласти резюме , з урахуванням стандартів миру рекрутінга.

15 правил оформлення резюме
1. Резюме повинно мати яскраво виражену структуру і просту мову викладу.
Роботодавець має витратити мінімум часу на перегляд резюме і ухвалення рішення по ньому. В тексті повинні впадати в очі Ваші ключові здібності, досягнення та досвід.

2. Резюме повинно бути правильно оформлене.
У того, хто його читає, не повинна розсіюватися увага. Необхідно поєднувати акуратні пробіли, рівні поля і не нехтувати абзацами. Друкувати резюме краще на лазерному принтері – так Ваш текст виглядатиме більш презентабельно.

3. Резюме повинно бути коротким.
Оптимальний обсяг – одна сторінка, максимум дві сторінки. Зупиняйтеся детально на Вашому досвіді за останні 5-7 років. Обов'язково висловлюйте думки грамотно, уникайте другорядних деталей.

4. Резюме повинно бути продуманим.
Його зміст повинен повністю відповідати вимогам вакансії, на яку Ви претендуєте. Якщо Ви можете і хочете претендувати на різні посади, відправляйте декілька резюме, кожне з яких повинно відповідати окремій посаді.

5. Резюме повинно бути доказовим.
Покажіть результати Вашої останньої роботи, використовуючи числа і відсотки; покажіть реальний результат Вашої діяльності.

6. Резюме повинно бути точним.
Остерігайтеся загальних фраз і зайвих визначень.

7. Резюме повинно бути акуратним.
Вказуючи на свій позитивний досвід, не перебільшуйте і не вихваляйтесь.

8. Резюме повинно бути зовнішньо привабливим.
Використовуйте якісний папір, бажано білого або кремового кольору. Шрифт має легко читатися, його розмір встановлюйте в діапазоні від 12 до 14 одиниць.

9. Резюме повинно бути простим.
Не захоплюйтеся графічними малюнками, химерними рамками, віньєтками та іншою нісенітницею. В жодному випадку не ускладнюйте текст абревіатурами, які, до речі, можуть бути невідомі роботодавцю. Повністю пишіть назви шкіл, інститутів і міст.

10. Резюме повинно бути живим.
Використовуйте дієслова дії, характеризуючи свій досвід: «влаштував        (-ла)», «організував (-ла)», «налагодив (-ла)» і т. п.

11. Резюме повинно бути коректним.
Використовуйте короткі фрази і не захоплюйтеся довгими словосполученнями. Використовуючи за необхідністю специфічні технічні терміни, попіклуйтеся, щоб вони були зрозумілі неспеціалістам.

12. Резюме повинно бути граматично бездоганним.
Не довіряйте комп'ютерному редактору. Обов'язково перечитайте його текст вголос після написання, щоб переконатися у відсутності помилок і двозначностей.

13. Резюме повинно бути читабельним.
Пам'ятайте, що нерозбірливе резюме найчастіше залишається непрочитаним.

14. Резюме повинно бути офіційним.
Не перенавантажуйте його даними особистого характеру, а саме: відомостями про родичів, Ваші вагу, ріст, здоров'я.

15. Резюме повинно бути закінченим.
Роботодавці чудово розуміють, що якщо вони захочуть рекомендацій, то Ви їх надасте. Тому не пишіть у кінці резюме: «Рекомендації додаються».

Зразок резюме Ви зможете знайти на цій сторінці.