Зробимо світ красивішим та добрішим

Навесні, напередодні свого професійного свята у Полтавському дендропарку медичні працівники Полтавщини заклали «Алею медиків».

Не випадково 15 саджанців рідкісного дерева павловнії (Paulownia) медикам надали: Максим Кулик, викладач-науковець кафедри селекції, насінництва і генетики Полтавської ДАА та Дмитро Дьомін, аматор, а цього року ще й аспірант нашої академії, який згідно авторської методики виростив розсаду цієї унікальної культури.

Павловнія – багаторічна, дуже високоросла рослина, що характеризується швидким лінійним приростом, після обрізки здатна добре відновлюватися. На стовбурі формуються дуже великі листки – до 50 см в діаметрі. Має гарні суцвіттями з ніжно-фіолетовими (іноді білими) квітами, що мають приємний аромат.

Насіння павловнії

Квіти павловнії

 Розсада павловнії

Доросла рослина павловнії

Павловнія використовується в декоративному садівництві, в деревообробній промисловості (наприклад, в будівництві, для виготовлення меблів) та насьогодні вивчається в якості енергетичної культури задля отримання біомаси.

Унікальність павловнії полягає ще й в тому, що вона здатна виділяти значний обсяг кисню та інтенсивно поглинати вуглекислий газ (доросле дерево павловнії поглинає до 22,0 кг СО2 щоденно і виробляє до 6 кг кисню). Потужна коренева система здатна очищувати ґрунт від солей важких металів. Окрім цього листки павловнії за своїм хімічним складом містять до 20 % протеїнів (білків), за смаком нагадує зелень люцерни, конюшини, тому є цінним кормом в тваринництві, а також використовуються у фармакології.

Директор дендропарку Михайло Шлафер розповів, що павловнія – дуже рідкісне дерево, яке швидко росте, сягає у висоту до 30 метрів, дуже красиво цвіте і стане гарною окрасою парку.

І знову наука стала в нагоді для добрих справ – збільшення рослинного різноманіття улюбленого місця відпочинку багатьох полтавців.

В свою чергу побажаємо нашим медичним працівникам міцного здоров’я, успіхів у роботі та терпіння для подолання пандемії.