Зустріч групи розробників ОПП Харчові технології з начальником Головного управління держспоживслужби Полтавської області Г. І. Пікулем.

11 березня 2020 р. відбулась зустріч групи розробників ОПП Харчові технології з начальником Головного управління держспоживслужби Полтавської області Г. І. Пікулем.


     В ході зустрічі обговорювалися ключові питання, щодо особливостей підготовки фахівців з харчових технологій першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, Генадій Іванович в черговий раз ознайомився із змістом освітньо - професійної програми та висловив побажання ввести у вибірковий блок дисципліни, які поглиблять професійні знання здобувачів вищої освіти і допоможуть у досягненні ПРН 28.

     Під час зустрічі розробники освітньо-професійної програми 181 Харчові технології Н.В. Будник, В.О. Сукманов, Кодак Т.С. обговорювали питання особливостей підготовки фахівців з харчових технологій. Будник на підставі проведеного аналізу кількості діючих переробних підприємств, їх потужностей підкреслила, що харчова галузь регіону потребує кваліфікованих фахівців.

     Завідувач кафедри харчових технологій проф. Тендітник В.С. навів дані щодо кількості продукції тваринництва, яка переробляється у Полтавській області, він зазначив, що на теперішній час в Полтавському регіоні саме на харчових підприємствах працює значна кількість випускників факультету ТВППТ. Крім того він підкреслив, що саме потреби ринку праці обумовили ліцензування спеціальності 181 Харчові технології. З боку Г.І. Пікуля була висловлена підтримка стосовно необхідності підготовки фахівців, але він зауважив щодо наступних особливостей: бакалаври з харчових виробництв, які зорієнтовані для виробничої діяльності повинні оволодіти основними базовими знаннями з технологій харчових виробництв (переробка м’яса, молока, продукції рослинництва, бродильне, хлібо-булочне виробництва та ін.), що ускладнює їх підготовку. Необхідно враховувати і те, що виробниче середовище постійно розширюється або переорієнтовується на випуск нової продукції (Глобинський м’ясокомбінат, ПрАТ «Данон Кремез» та ін.). Випускники повинні мати базові знання з усіх напрямів, які їм пропонує заклад освіти. При обговоренні освітньо – професійної програми Харчові технології, зосередив увагу на те, що  дисципліна «Технологічне обладнання харчових виробництв» має бути включена в перелік основних компонент і для студентів скороченого терміну навчання. Пікуль Г.І. запропонував при підготовці кваліфікаційної роботи залучати консультантів з будівельної частини, які є безпосередніми фахівцями будівельної справи.
Також він запропонував в ОПП скороченого терміну навчання  залишити одну із компонент економічного спрямування, а не дві як передбачено в проєкті.