Зустріч зі стейкхолдером зі спеціальності 201 Агрономія

10 вересня 2020 року завідувач кафедри рослинництва В. В. Гангур разом з деканом факультету агротехнологій та екології М. М. Мареничем, завідувачем кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова С.В. Поспєловим та професором цієї ж кафедри М.М. Опарою відвідали СФГ «Дослідне» Семенівського району Полтавської області, яке очолює кандидат сільськогосподарських наук Володимир Якович Мокляк. Виробнича діяльність господарства спрямована на вирощування основних сільськогосподарських культур, зокрема пшениці озимої, ячменю озимого ріпаку озимого, гороху, кукурудзи, соняшнику, сої, буряка цукрового.

Слід відзначити, що селянське (фермерське) господарство «Дослідне» має таку назву не випадково, а закономірно, бо практично кожне поле залучено до науково-дослідного процесу. Володимир Якович постійно знаходиться у пошуку нового, прогресивного, більш досконалого, що дало б змогу підвищити як продуктивність культур, так і показники економічної ефективності технологій, покращити якість врожаю, захистити ґрунт від прояву ерозійних процесів та втрати родючості. На полях господарства щорічно здійснюється випробування препаратів нового покоління для захисту посівів від шкідників, хвороб і бур’янів, макро- і мікродобрив, стимуляторів росту рослин, сортів і гібридів сільськогосподарських культур, технологічних схем.

У ході зустрічі було розглянуто питання підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 201 Агрономія за освітньо-професійною програмою Екологічне рослинництво, які б за своїм фаховим рівнем відповідали сучасним потребам агроформувань. У результаті обговорення стейкхолдер погодився використовувати господарство, як базу для проведення навчальних занять, проходження виробничої практики, а також для проведення досліджень за темами випускових кваліфікаційних та дисертаційних робіт.

Завідувач кафедри рослинництва ПДАА Гангур Володимир Васильович на полі з визначення реакції гібридів кукурудзи різних селекційних центрів на способи основного обробітку грунту

Голова селянського (фермерського) господарства, кандидат сільськогосподарських наук Мокляк Володимир Якович оцінює ефективність підживлення посівів кукурудзи

Зліва направо: Володимир Гангур, завідувач кафедри рослинництва; Микола Опара, професор кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова; Володимир Мокляк, голова СФГ «Дослідне»; Микола Маренич, декан факультету агротехнологій та екології