27 березня 2014 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «Правовий диспут», що функціонує при кафедрі бізнес-адміністрування та права Полтавської державної аграрної академії під керівництвом к.ю.н. доцента кафедри Осташової В. О. Засідання проведене у формі круглого столу на актуальну нині тему «Україна майбутнього: унітарна або федеративна форма державного устрою». Цікавість учасників була звернена до теоретико-правових та історичних аспектів державотворення України та порівняльного аналізу їх із досвідом інших країн.

Були заслухані та обговорені наступні доповіді:

«Ознаки унітарної держави» (Стадніченко М. С.);

«Федерація: поняття, ознаки, види» (Кулішенко А. О.);

«Становлення федеративного устрою Сполучених Штатів Америки» (Кожушко С. Б., Шевченко Ю. В., Шпак А. А.);

«Російська Федерація: історія та сучасність конституційних процесів» (Рудик О. Б., Мамай Т. В., Коваленко О. Ю.);

«Відцентристські тенденції сучасної Великої Британії» (Куликовська О. І., Штепура Ю. П., Дворник В. В.);

«Історичні аспекти становлення України як унітарної держави» (Шабала Карина О., Шабала Кароліна О., Костюк Ю. С., Куряча М. В.);

«Теоретико-правовий аналіз подій лютого-березня 2014 року в Україні» (Білокіз М. А.).

Наприкінці засідання куратором наукового гуртка к.ю.н. доцентом кафедри бізнес-адміністрування та права Осташовою В. О. разом із учасниками засідання було підведено підсумки круглого столу.