Академія продовжує формувати «Активних громадян»

Глибоко синя, з великими хвилями, що безперервно піняться, бˋються о пороги, бурхлива річка. Потік, що несе з шаленою швидкістю і величністю водної стихії. Річка, сповнена хвилювань…
Активні громадяни, сталий розвиток, проекти соціальної дії, глобальні звˋязки… Так, ці словосполучення дуже гучно й часто лунають зараз. Особливо в Полтавській державній аграрній академії, адже саме тут 26-27 вересня відбувся тренінг «Активні громадяни» за програмою Британської ради.
День перший. Веселі й бадьорі студенти з різних факультетів академії з зацікавленими, допитливими очима, у деяких з них читався знак оклику й питання одночасно! Але все по порядку.


Перша половина дня пройшла надзвичайно цікаво в ігровій інтерактивній формі. Учасники познайомилися «сніжним комом», потренувалися бути цілісною командою (яка чує думку кожного та поважає її), намагаючись опустити на підлогу довгу палицю, яку тримали лише одним пальцем; посперечались і тисячу разів змінили думку, коли намагались знайти найбільшого винуватця у життєвій ситуації про дівчину Ебігейл (кому цікаво запрошуємо на наступний тренінг). Та ще багато цікавого сталося потім: і визначення понять «взаємодія» та «сталий розвиток», і рольова гра про важливість стереотипів у нашому житті. Усе це ніби перевернуло мозок та свідомість наших любих учасників. Адже в кінці дня більшість була вражена новітніми методиками тренінгу, ідейною наповненістю та захоплюючими іграми, які змусили замислитися про життєве й космічне, про звичайну буденність і те, що зворушує миттєво...


День другий. Усе такі ж веселі й бадьорі студенти, натхненні діями попереднього дня, вже приступили до більш серйозних і відповідальних завдань – завдань, коли треба було зрозуміти, поглибитися й усвідомити всю сутність, всі «родзинки» аплікаційної заявки проекту до Британської ради.
Спочатку учасники освоїли метод картографування громади. Тобто на топографічну карту ПДАА перенесли усі переваги й недоліки території, місця, які потребують змін і які в подальшій перспективі покращили б імідж академії. І лише згодом, визначивши дійсні проблеми, які наштовхнули учасників на певні ідеї, вони змогли спробувати свої сили у заповненні проектної заявки.


Ідеї лунали різноманітні: велопарковки, місця для сидіння біля волейбольного майданчика для популяризації здорового способу життя і спорту; оновлення й модернізація студентського парку, віварію для тварин, аби «око» жителів ПДАА та її гостей звикало до місць європейського зразка, та багато інших було ідей.
Слід зауважити, що це другий тренінг «Аctive citizens. Ukraine» в ПДАА, але ідеї не дублювались з попереднім. Що свідчить про те, що студенти бачать «фронт роботи», реальні проблеми і головне – шляхи їх вирішення. Також примітними були запалені очі учасників, сповнені бажання щось змінювати на краще у своїй alma mater, сповнені бажання брати участь у всіляких «активностях», їхати закордон.


Тож ми дуже сподіваємося, що зернятка, які насіяли за ці два дні, дадуть свої паростки, що виллються у справжні дуже потрібні нашій землі проекти! Недарма відомий українець Богдан Гаврилишин казав: «Думати глобально – діяти локально»!
Для мене ці два дні й були тією бурхливою річкою, що несе-несе вперед! Вперед до кращих думок, до кращих ідей…

Учасниця тренінгу Валерія Будаква

Факультети: 

Діяльність: