Досвід міжнародної співпраці ПДАУ

Полтавський державний аграрний університет більше двадцяти років тісно співпрацює з іноземними університетами, установами та організаціями в галузі наукових досліджень, міжнародних проектів та практичної підготовки студентів.

Широкі й міцні міжнародні зв'язки університету дають нашим студентам можливість пройти ознайомчу закордонну практику або стажування у 16-ти країнах світу, таких країнах як Польща, Угорщина, Австрія, Німеччина, Швейцарія, Франція, Нідерланди, Великобританія, Данія, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Канада, США і, навіть, Австралія.

Крім того студентии ПДАУ мають можливість отримати паралельно з нашим українським дипломом ще й дипломи європейського зразка.

У структурі університету функціонує факультет з підготовки іноземних громадян, створений ще у 1980 році. Факультет здійснює довузівську підготовку громадян країн Азії, Африки і Латинської Америки для подальшого навчання їх у медичних, сільськогосподарських, технічних вищих навчальних закладах Полтави та інших міст України. Останні роки в університеті навчаються  студенти з таких країн, як Туніс, Марокко, Нігерія, Алжир, Камерун, Конго, Єгипет, Туреччина, Палестина, Йорданія, Китай, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Туркменістан та ін..

Із метою поглиблення знань з іноземних мов в університеті функціонує «Мовний центр», який є одним з кращих у державі.

Останні роки ПДАУ досить плідно співпрацює з різними навчальними закладами, університетами, організаціями та установами Республіки Польща щодо навчання студентів та обміну професорсько-викладацьким складом. Наші студенти мають можливість проходити ознайомчу практику та навчатися одночасно в двох університетах (українському та польському) з можливістю отримання європейських дипломів як на рівні «Бакалавр», так і на рівні «Маґістр».

У 2013 році у ПДАУ відкрито «Польський центр» за підтримки Генерального консульства Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Польщі та Фонду «Допомога полякам на Сході». У даному центрі студенти й усі бажаючі мають змогу вивчати польську мову та готуватися до вступу у вищі навчальні заклади Польщі.

Дякуючи українсько-польському проекту, університет має гаряче водопостачання ряду гуртожитків за допомогою сонячних батарей.

Продуктивно працює створений у рамках українсько-нідерландського проекту на базі університету центр з біоенергетики, який займається використанням так званих «енергетичних» рослин як сировини для виробництва біопалива.

Продовжується багаторічна співпраця з Сільськогосподарською школою Дойла (Німеччина), де за умовами угоди студенти навчаються протягом року у школі Дойла та проходять стажування  на фермерських господарствах, після чого отримують відповідні сертифікати про навчання й мають змогу вступати до університету Тріздорф (Німеччина). Тривають міцні зв’язки з університетом прикладних наук Вайнштефан (Німеччина). Згідно договору про наукову співпрацю, студенти ПДАУ мають можливість отримати подвійний диплом «MBA in Agriculrure». Саме завдяки співпраці ПДАУ та німецької фірми ХАКА (будівництво свинокомплексів) на території університету було створено навчально-виставковий центр, у якому представлено сучасні технології для наочного вивчення їх студентами. Окрім того, у травні 2014 року підписано договір про співпрацю між Полтавським державним аграрним університетом та Асоціацією APOLLO e. V. (м. Берлін, Німеччина). Програма стажування та підвищення кваліфікації APOLLO для випускників Полтавської держаної аграрного університету надає можливість отримати досвід роботи в АПК і почати будувати свою професійну кар’єру. Програма проводиться асоціацією APOLLO на замовлення Федерального міністерства продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів Німеччини (BMELV) у тісній співпраці із німецькими аграрними компаніями.

Триває співпраця з сільськогосподарським університетом ISFRADA (Франція). Згідно з договором про співпрацю, студенти ПДАУ можуть отримати подвійний диплом європейського зразка з правом працевлаштування на французькі підприємства, що розташовані на території України. У 2011 році розпочалася співпраця з університетом Angers (Франція).Тепер наші студенти, які успішно пройшли конкурсний відбір, що проводиться викладачами цього університету, мають можливість навчатися у маґістратурі університету протягом двох років, відповідно, на тих факультетах, на яких навчалися у ПДАУ.

Крім того, у 2013 році було створено консультаційний центр ПДАУ у м. Лімассол (Кіпр) на базі компанії INECO Capital LTD.

З програмами стажувань та виробничих практик можна ознайомитися більш детально за посиланням.

Щороку на базі нашого університету проводиться велика кількість міжнародних семінарів, конференцій, круглих столів, тренінгів, презентацій, проходять офіційні зустрічі із закордонним делегаціями.

ПДАУ активно співпрацює із закордонними лекторами для здійснення ними викладацької діяльності в університеті та передачі досвіду в галузях міжнародної освіти.

У свою чергу науково-педагогічний персонал нашого університету систематично приймає участь у конференціях, круглих столах, семінарах, підвищують свою кваліфікацію та проводять свої наукові дослідження за кордоном у таких установах, як:

• Університет «Хоенхайм» (ФРН),
  • Фірма «S F K – technology» (Данія),
  • Науково-дослідний інститут «IRTA» (Іспанія),
  • Асоціація фермерів (Нідерланди),
  • Французько-Румунський інститут сільського господарства ISFRADA.

Міністерством аграрної політики та продовольства України було узагальнено досвід міжнародної співпраці Полтавського державного аграрного університету та аграрного бізнесу у сфері освіти, науки, агропромислового виробництва з метою розповсюдження його серед інших областей держави.