Італійські пригоди студентів академії

З 31 по 3 лютого 2018 року у м. Верона пройшла 113-а міжнародна виставка сільського господарства «Fieragricola 2018». Студентам, які здобули перемогу в освітньому проекті «Агро 2018», ініційований Благодійним Фондом Бориса Колеснікова, пощастило познайомитися з новинками світового аграрного ринку на одній із найбільших сільськогосподарських виставок Європи – «Fieragricola 2018», що проходила в італійській Вероні з 31 січня по 3 лютого. Пишаємося, що серед 30ти переможців 4 – студенти Полтавської державної аграрної академії.

  

 

Найвідоміші світові компанії, які представляли свої винаходи та інновації в  аграрній сфері, розмістилися в 11 масштабних павільйонах. Кожне з приміщень мало своє направлення:

·        аграрні машини та обладнання;

·        пестициди, добрива, насіння та культиваційні технології;

·        зоотехніка та твариннцитво;

·        обладнання та продукти для лісового та садового господарства;

·        агро-енергетика;

·        машини, обладнання та продукти для виноградників та садівництва.

 

Різноманіття сільськогосподарської техніки, передові технології обробки землі, догляду за скотом, застосування добрив і кормів, зберігання урожаю – це лише частина того, що змогли побачити як і аграрії з усього світу, так і українські студенти.

Перед відвідуванням виставки переможців конкурсу чекав приємний бонус – знайомство із містом Падуя, кожний куточок якого просякнутий старовинним духом історії та спокою. Своїми враженнями від поїздки поділилися і наші студенти:

Валерія Будаква, студентка 2 курсу факультету економіки та менеджменту:

«Прогулюючись падуанськими вуличками, критими портиками, ми зазирнули до найвеличнішої базиліки міста – базиліки Святого Антоніо Падуанського, де мене неабияк вразила велична органна музика й ніжний жіночий спів, а також настінні розписи й скульптури з мармуру. Як тонко вони передають людську природу, а витончені складинки одежі просто вражають своєю реалістичністю! Оскільки близько 40% жителів міста складають студенти, ми не могли пройти повз Падуанський університет – один із найстаріших у Європі й Італії, заснований у 13 столітті. У ньому викладав Галілео Галілей, а навчався Микола Коперник. Там ми побачили стародавні зразки каменю, іменні герби викладачів і скульптуру першої жінки-випускниці в Європі, яка здобула знання у сфері філософії. Незважаючи на дощ, Падуя склала враження неймовірно привабливого міста, яке притягує своєю історичністю, архітектурою Ренесансу й величністю!»

      

Сама ж виставка, яка стала полем бою всіх інноваційних технологій у сфері агропромисловості, вразила своєю масштабністю та кількістю представлених експонентів – цього року їх було близько 700.

Дмитро Томенко, студент 1-курсу стн факультету економіки та менеджменту:

«Трактори, жатки, плуги, сівалки, борони, культиватори, обприскувачі та протруювачі, тракторні причепи й розкидачі мінеральних добрив, біопрепарати та насіння, худоба різноманітних порід та доїльні апарати – усе це можна було не тільки побачити, а й відчути, адже кожен відвідувач мав змогу зайти всередину великих сільськогосподарських машин, продегустувати органічну продукцію та розпитати представників аграрних компаній про впровадження останніх досягнень та високих технологій. Загалом, «Fieragricola 2018» наочно продемонструвала, що сільське господарство йде в ногу з часом, використовуючи технології точного землеробства, безпілотників, GPS-технології дистанційного моніторингу сільгоспмашин і програмне забезпечення для підвищення точності сівби та збирання врожаю».

 

Юлія Крилевець, студентка 4-курсу факультету ветеринарної медицини:

«Особисто мені найбільш цікавими були павільйони, де була представлена тематика тваринництва. В одному з них проходила виставка великої рогатої худоби, були представлені тварини рідкісних місцевих порід, тварини-рекордсмени (наприклад, бик вагою 1400 кг). В іншому – сучасні технології доїння та нові препарати для лікування маститу у корів, системи вентиляції та обладнання для ферм, фарба, яка відбиває сонячне проміння за рахунок чого зменшує температуру у приміщенні. Не менш цікавими були стенди з технологіями виробництва біогазу та тепла, компосту з продуктів життєдіяльності тварин».      

Поїздка на Fieragricola 2018 була не єдиним подарунком для студентів. Також їх чекала цікава екскурсія по Вероні – найромантичнішому місту Італії.

Вероніка Куркіна, студентка 3-курсу факультету економіки та менеджменту:

«Вишукана й оспівана Шекспіром Верона вразила гармонійним поєднанням античної величності, загадок Середньовіччя та сучасності. Спершу складається враження, що час зламався: вузенькими старовинними вуличками, викладеними мармуром, ходять сучасні у всіх аспектах люди, і неабияк приємно знаходитися серед них. Вікові площі, величні собори, легендарний будинок Джульєтти і амфітеатр Арена ді Верона – усе це вражає, надихає і окриляє. Відвідуючи такі місця усвідомлюєш сенс людського існування».

    

Подібні поїздки, які в першу чергу дають мотивацію до саморозвитку, є гідною винагородою за покладені студентами старання та зусилля! Вчерговий раз переконуємося, що наші студенти – найкращі!

Детальніше про поїздку у сюжетах:Італійські пригоди студентів академії

 

https://www.facebook.com/kolesnikovofficial/videos/2030530573865043/

 

 

Аудиторія: 

Мітки: 

Діяльність: