Кафедрі землеробства і агрохімії ім.В.І.Сазанова ПДАА - 90

Відбулися урочистості, присвячені 90-річчю заснування кафедри землеробства і агрохімії ім.В.І.Сазанова.

У витоків заснування кафедри був соратник академіка М.І.Вавилова Віктор Іванович Сазанов, який брав безпосередню участь в організації Полтавського сільськогосподарського політехнікуму – нинішньої Полтавської державної аграрної академії і якому в 2014 році на території навчального закладу відкрито меморіальну дошку.

Першим завідувачем кафедри був професор Павло Федорович Тушкан, який очолював її до 1934 року. Нинішнього року в День знань в академії йому відкрито меморіальну дошку.

За 90-річний період існування кафедри її завідувачами були 19 осіб.

В роки Великої Вітчизняної війни кафедра разом з інститутом була евакуйована в місто Курган.

За роки існування на кафедрі підготовлено і захищено 4 докторські і 42 кандидатські дисертації.

27 листопада відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання землеробства і агрохімії: історія та сьогодення», присвячена 90-річчю заснування кафедри землеробства і агрохімії ім.В.І.Сазанова.

Перед початком конференції її учасники оглянули виставку наукових видань співробітників кафедри, організовану працівниками бібліотеки академії, взяли участь у відкритті галереї «Історія кафедри та її завідувачі».

Відкрив пленарне засідання завідувач кафедри, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Олег Міщенко, який зачитав вітання від колективу Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН та Дніпровського державного аграрно-економічного університету.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись: доктор сільськогосподарських наук, професор, перший проректор академії Павло Писаренко та заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Палій.

З доповіддю «90-річний шлях кафедри – історичний нарис» на пленарному засіданні виступив кандидат сільськогосподарських наук, доцент, професор кафедри, який очолював її колектив з 2000 по 2009 роки, заслужений працівник сільського господарства України Микола Опара.

З науковими повідомленнями на пленарному засіданні виступили: Сергій Поспєлов, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, професор кафедри; Віктор Самородов, доцент кафедри захисту рослин; Володимир Гангур, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, професор кафедри; Сергій Крамарьов, завідувач кафедри агрохімії, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, професор Дніпровського державного аграрно-економічного університету та інші. А всього на конференцію було заявлено понад 40 наукових доповідей.

Учасники конференції хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто стояв у витоків створення кафедри, її зміцнення, хто працював в роки Великої Вітчизняної війни, нелегкі післявоєнні роки і пішов у вічність, тих, хто загинув в боротьбі з німецьким фашизмом.

До меморіальних дошок В.І.Сазанову, П.Ф.Тушкану та до пам’ятника полеглих у роки війни покладено квіти.

Серед випускників кафедри відомі в області і далеко за її межами працівники, які віддані хліборобській праці, аграрній науці і які працюють на посадах, не пов’язаних з аграрною галуззю, але які завжди пам’ятають свою Альма-Матер.

Це Сайко Віктор Федорович, який протягом багатьох років очолював Український науково-дослідний інститут землеробства; Корост Тетяна Михайлівна, Герой України, голова фермерського господарства «Еко-Маяк» Котелевського району, віце-президент Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства», почесний професор ПДАА; Бублик Юрій Васильович, депутат Верховної Ради України; Цьова Андрій Олександрович, заслужений працівник сільського господарства України, повний кавалер орденів «За заслуги», керівник ПСП «Нива» Шишацького району, почесний професор ПДАА; Андрієнко Микола Іванович, заслужений працівник сільського господарства України, керівник СК «Радянський» Кобеляцького району, почесний професор ПДАА; Воропін Олександр Петрович, директор комерційного підрозділу «Полтава» компанії «Сингента»; Цись Олександр Григорович, керуючий Полтавського філіалу Приват Банку та багато інших.

Серед випускників кафедри цілі династії: Воропіни (Петро Іванович, Віра Олексіївна, Олександр Петрович, Сергій Петрович), Голуб (Анатолій Гаврилович, Марина Анатоліївна, Ірина Анатоліївна), а їх більше десяти.

Співробітників кафедри землеробства і агрохімії ім.В.І.Сазанова нагороджено за багаторічну плідну педагогічно-наукову роботу та у зв’язку з відзначенням 90-річчя від дня заснування:

Грамотою Департаменту агропросмислового розвитку ОДА: Поспєлова Сергія Вікторовича, Опару Миколу Миколайовича, Міщенка Олега Вікторовича, Воропіну Віру Олексіївну, Коваленко Зою Володимирівну.

Грамотою Департаменту освіти і науки ОДА: Гангура Володимира Васильовича, Писаренка Павла Вікторовича, Тараненка Сергія Володимировича.

Грамотою Полтавської обласної профспілкової організації працівників АПК України: Гордєєву Олену Федорівну, Біленко Оксану Павлівну, Татаренко Ганну Борисівну.

Мітки: