Міжнародна науково-практична конференція з насінництва в ПДАА.

Нещодавно на базі академії відбулася міжнародна науково-практична конференція з насінництва «Конкурентоспроможне насіння – стабільний урожай».
      В роботі конференції взяли участь: радник Президента України В.А.Славута, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академії аграрних наук та її профільних науково-дослідних інститутів, державної сільськогосподарської інспекції України, представники Департаментів агропромислового розвитку центрального регіону України, начальники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій Полтавської області, інспектори з насінництва районів Полтавської області, керівники насінницьких господарств та обласних служб АПК Полтавщини, представники вітчизняних та зарубіжних селекційних центрів та насіннєвих компаній.
      Відкриваючи конференцію голова Полтавської обласної державної адміністрації О.В.Удовіченко відмітив позитив, що відбувся в роботі насінницької галузі області. Разом з тим відмітив, що повільно поліпшується якість виробленого в області насіння та
для посіву використовується велика частка насіння з-за кордону.
      Перше слово для доповіді «Перспективи розвитку галузі насінництва в Україні» було надано О.В.Сеню – заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України.
      З аналізом стану насінництва в області «Удосконалення системи насінництва, поліпшення рівня матеріально-технічного та  технологічного забезпечення галузі-один із головних критеріїв стабільності виробництва рослинницької продукції, підвищення урожайності сільськогосподарських культур» виступив перший заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавщини  С.Л.Москаленко.
      Цікавий матеріал для учасників конференції представив директор Українського інституту експертизи сортів рослин П.М.Василюк, тема його  доповіді ”Формування Сортових ресурсів, реєстрація та правове  регулювання використання сортів та гібридів рослин».
      З науковими повідомленнями на конференції виступили:
       - Кириченко В.В. – головний науковий співробітник лабораторії соняшнику інституту рослинництва ім.. В.Я.Юр’єва, академік НААН України;
      - Тищенко В.М. – директор науково-дослідного інституту агрономії ПДАА;
      - Бернацький М.М.- директор ТОВ «Рост-Агро» Глобинського району;
      - Тимченко В.Н. – президент асоціації «Українська асоціація виробників і переробників сої», почесний академік НААН України;
      - Москаленко А.М. –заступник директора інституту сільськогосподарської мікробіології та АПК;
      - Боженко А.І. - заступник директора Носівської СДС інституту сільськогосподарської мікробіології та  АПВ.;
      - Борисов В.М. –селекціонер компанії «Маїс»;
      - Колісник С.І. - заступник директора інституту кормів та сільського господарства Поділля;
      - Черчель В.Ю. - заступник директора інституту сільського господарства степової зони;
      - Гангур В.В. - заступник директора Полтавського інституту свинарства та АПВ;
      - Білявська Л.Г. – доцент кафедри селекції, насінництва та генетики ПДАА, селекціонер;
      - Швартау В.В. - заступник директора інституту фізіології рослин і генетики НАН України, член –кореспондент НАН України;
      - Корягін О.М. – завідуючий відділом селекції і насінництва багаторічних трав Національного наукового центру «Інститут землеробства НААНУ;
      - Захарчук О.В. - заступник директора ннц «Інститут аграрної економіки» ;
      - Колісник І.В. –завідувач відділом селекції, первинного та елітного насінництва Полтавської державної  сільськогосподарської дослідної станції;
      - Буряк Ю.І.- завідувач лабораторією насінництва і насіннєзнавства інституту рослинництва ім.. В.Я.Юр’єва;
      - Андрієнко А.Л. – регіональний менеджер  ТОВ «Лімагрейн»;
      - Чугуй Ю.М. – представник компанії «Монсанто».
      - Сурмач В.М.- начальник технічного відділу ПАТ «Хорольський механічний завод».
        Підсумки науково-практичної конференції підвів В.В.Замикула – заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації.
      Матеріали конференції будуть надруковані в науковому збірнику академії.