Міжнародний День Поля 2019

Міжнародний День Поля був проведений у Полтавській державній аграрній академії 7 червня 2019 року. Наш захід відвідало більше 150 аграріїв, як з Полтавської області, так і з  інших областей України, від Тернополя до Херсону. Інтерес до селекційних здобутків вчених академії проявили також аграрії із Молдови, Казахстану, Туреччини та Німеччини. Полтавська селекція озимої пшениці, гороху, проса є унікальним селекційним матеріалом, що створювався впродовж 50 років такими відомими вченими-селекціонерами, як доктор сільськогосподарських наук, професор Тищенко В.М та доктор біологічних наук, професор Чекалін М.М. На сьогодні для створення нових сортів застосовуються сучасні методи добору та аналізу лінійного  матеріалу, які розроблені вченими академії, а також новітні методи молекулярно-генетичного аналізу у співробітництві із європейськими колегами із Бельгії, Німеччини, Франції.

Робота Міжнародного Дня Поля була розпочата із науково-теоретичної частини в стінах Академії. Учасників конференції привітали Ректор Академії, професор Аранчій В.І., заступник Директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Палій О.Б., заступник директора ННІ післядипломної освіти Національного університету біоресурсів та природокористування України, професор, д.с.-г.н., академік Української академії наук Пабат В.О. Досягнення із селекції озимої пшениці були представлені провідним селекціонером, завідувачем кафедри селекції, насінництва і генетики, керівником навчально-виробничого підрозділу із селекції та насінництва, д.с.-г.н., професором Тищенко В.М. Напрямки селекції гороху посівного представила селекціонер, доцент кафедри селекції, насінництва і  генетики, к.б.н. Баташова М.Є. Особливості сучасної технології підготовки насіння та систему насінництва Полтавської селекції представив директор СВЦ «Яровіт» Дубенець М.В. Спеціальним гостем заходу був Фадєєв Л.В., розробник ощадливої пофракційної технології підготовки насіння, яка ефективно застосована Полтавською селекцією.

На дослідному полі Полтавської державної агарної академії в с. Бричківка гості мали змогу побачити селекційні розсадники, контрольні розсадники, розсадники розмноження та випробувань нових ліній та сортів пшениці озимої, гороху, проса. Селекціонери представили свою роботу, розповіли про сортові особливості та технологію вирощування сортів Полтавської селекції.

Загалом, гостями Дня поля був відмічений високий рівень роботи полтавських селекціонерів, належний технологічний рівень польових випробувань та потенційні можливості нових сортів.